Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Vanos klekocze s50b32 M3 ?? co teraz?
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > BMW Performance
niebki
Witam mam problem Vanos od jakiegoś czasu mi klekocze i niewiem czy kupić używke Vanosa z małym przebiegiem czy wina tych stuków tkwi gdzie indziej np.w łańcuszku lub zębatkach rozrządu?? miał ktos juz podobny problem... niżej link z owym klekotaniem

http://pl.youtube.com/watch?v=QK5hKIcytrc
artix
podmienien na poczatek napinacz lancucha (vanosa)
fergu
Czesc mialem ten sam problem w mojej furce BMW s50b32, kupilem urzywanego vanosa, i wszystko jest ok.jak chcesz to moge ci sprzedac za nieduze pieniadze mojego starego moze z dwoch zrobisz jeden,moj mniej klepal niz Twoj. pozdro
artix
dzwiek jest typowy jak lancuch jest luzny i przy pewnych obrotach poprostu ociera o jakis inny element

no ale z filmu niemozna byc pewnym na 100%
niebki
CYTAT(fergu @ Mon, 24 Nov 2008 - 21:21) *
Czesc mialem ten sam problem w mojej furce BMW s50b32, kupilem urzywanego vanosa, i wszystko jest ok.jak chcesz to moge ci sprzedac za nieduze pieniadze mojego starego moze z dwoch zrobisz jeden,moj mniej klepal niz Twoj. pozdro


a powiedz mi czy jak go wymieniałeś to potrzebowałeś jakichś specjalnych narzędzi jak co niektórzy piszą...czy poprostu wyjełeś i wsadziłeś drugi mógłbyś mi opisac jak to wyglądało,no i czy jak go wymieniłes to auto dostało jakis lepszy dolny zakres obrotów czy może nie miałeś wogule spadków mocy?? dużo ludzi ma ten problem i warto by było opisac to tym bardziej ze to juz przeżyłeś smile.gif
Bombel
CYTAT(niebki @ Mon, 24 Nov 2008 - 22:43) *
a powiedz mi czy jak go wymieniałeś to potrzebowałeś jakichś specjalnych narzędzi jak co niektórzy piszą...czy poprostu wyjełeś i wsadziłeś drugi mógłbyś mi opisac jak to wyglądało,no i czy jak go wymieniłes to auto dostało jakis lepszy dolny zakres obrotów czy może nie miałeś wogule spadków mocy?? dużo ludzi ma ten problem i warto by było opisac to tym bardziej ze to juz przeżyłeś smile.gif
Jeżeli VANOS był umiejętnie wyjęty nie są potrzebne żadne specjalistyczne narzędzia, żeby go wymienić. Umiejętnie, czyli wyjęty i wkładany w tym samym momencie cyklu, ja go wymieniałem przy I tłoku w górnym położeniu.
macpis
CYTAT(artix @ Mon, 24 Nov 2008 - 06:35) *
podmienien na poczatek napinacz lancucha (vanosa)


Moglbys podac numer katalogowy tego napinacza? To jest to samo co napinacz lancucha rozrzadu czy vanos ma jakis swoj napinacz. Ja wymienilem napinacz lancucha rozrzadu i nic to nie dalo.

Ja jezdze na takim stukajacym i spadkow mocy nie odczuwam, vanosa kupilem od Bombla narazie lezy w garazu i czeka az ten sie calkiem rozsypie.

Ps. Bombel mojego vanosa tez wykrecales z 1 tlokiem u góry?

artix
niewiem czy da sie go gdzies kupic osobno

napinacz w vanosie siedzi pomiedzy kolami zebatymi i napina lancuszek pomiedzy nimi

niwiem czy w takim wypadku powinno sie go nazywac napinaczem Vanosa czy inaczej

napewno wiesz o co mi chodzi ten po srodku

piotres
Swoja droga ciekawe dlaczego w s50b32 te vanosy sa takie nie trwale , a w innych silnikach takze z podowojnym vanosem wytrzymuja znacznie wyzszy przelot - ot chocby w m52tu . Ktos zna odpowiedz na to pytanie ?
macpis
CYTAT(piotres @ Sat, 29 Nov 2008 - 22:19) *
Swoja droga ciekawe dlaczego w s50b32 te vanosy sa takie nie trwale , a w innych silnikach takze z podowojnym vanosem wytrzymuja znacznie wyzszy przelot - ot chocby w m52tu . Ktos zna odpowiedz na to pytanie ?


Ciekawe pytanie. A jak sprawa wyglada w e46 s54b32? Wydaje mi sie ze s50b32 i s54b32 duzo sie nie roznia wiec moze sprobowac zalozyc vanosa z e46 do e36 i bedzie trwalszy. Niezla abstrakcja, ale jak na sobote i ta godzine to mysle ze dacie rade mi wybaczyc biggrin.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.