Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: m52b28 gdzie kupic tloki nadwymiarowe
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > BMW Performance
zajac
Witam , tak jak napisalem w temacie poszukuje nadwymiarowych tlokow do silnika m52b28, jednynym miejscem jakie znalazlem gdzie moge je kupic jest ASO ale tam cena jest jak za tloki z BMW Sauber F1 Team smile.gif wiec moze wie ktos gdzie mozna cos takiego dostac , albo z czego moge dopasowac , interesuja mnie tylko nowe tloki Pozdrawiam
PMN
Wiseco, JE, ROSS itd. wyjdzie taniej, a zrobią Ci jakie chcesz.
Aha, ale jeśli mówimy o europejskiej wersji Twojego silnika (a zakładam, że tak), to sprecyzuj z jakiego auta. E36, czy E46?

Jeśli z tego pierwszego, to lepiej chyba poszukać bloku z M50B25.
Dowiedz się jeszcze, ale ZTCP koszt szlifu w Twoim przypadku jest naprawdę wysoki (WEPS Piaseczno - ok.800PLN za szlif M50B25 i ok.2000 za M52B25 i nie dają gwarancji czy to zadziała).
zajac
HOHO!
Ale mnie zaskoczyles!!:) nie jestem az tak biegly w tym temacie, wiec jakbys mogl napisac cos konkretniej to bede wdzieczny....

Ja sie sprecyzuje bardziej
mam bmw e30 z motorem z e36 328 m52b28 z roku 1995 i problem byl taki ze jak kupilem to zmienilem olej i zaczela klepac....
wiec zalalem olejem mineralnym i dalej klepie, zrobilem glowice i dalej klepie, wymienilem pompe oleju i dalej klepie, w siliniku ogolnie to bylo dziadostwo - poprzedni wlascicel - kawal ch... - zalal go niezliczona iloscia motodoktorow. Teraz juz naprawde nie mam sily wiec rozebralem motor no i ma lekkie progi ale trudno zrobie caly dol (bo glowica juz zrobiona) no i szukam tlokow nadwymiarowych. o reszte to szczerze mowiac nie wiem - bede robil go w TTC w Krakowie i nie mowili nic ze to problem.. Tylko czesci - jedynie gdzie narazie spotkalem to w ASO.. AHA jeszcze taka uwaga - bmw zaczyna klepac jak sie nagrzeje - auta uzywam tylko do zabawy wiec o spokojnej jezdzie nie ma mowy
hz10
CYTAT(zajac @ Wed, 19 Nov 2008 - 15:10) *
HOHO!
Ale mnie zaskoczyles!!:) nie jestem az tak biegly w tym temacie, wiec jakbys mogl napisac cos konkretniej to bede wdzieczny....

Ja sie sprecyzuje bardziej
mam bmw e30 z motorem z e36 328 m52b28 z roku 1995 i problem byl taki ze jak kupilem to zmienilem olej i zaczela klepac....
wiec zalalem olejem mineralnym i dalej klepie, zrobilem glowice i dalej klepie, wymienilem pompe oleju i dalej klepie, w siliniku ogolnie to bylo dziadostwo - poprzedni wlascicel - kawal ch... - zalal go niezliczona iloscia motodoktorow. Teraz juz naprawde nie mam sily wiec rozebralem motor no i ma lekkie progi ale trudno zrobie caly dol (bo glowica juz zrobiona) no i szukam tlokow nadwymiarowych. o reszte to szczerze mowiac nie wiem - bede robil go w TTC w Krakowie i nie mowili nic ze to problem.. Tylko czesci - jedynie gdzie narazie spotkalem to w ASO.. AHA jeszcze taka uwaga - bmw zaczyna klepac jak sie nagrzeje - auta uzywam tylko do zabawy wiec o spokojnej jezdzie nie ma mowy

no to porobiłeś bo nicasilu sie nie szlifuje na nadwymiar jeszcze pytanie jaki masz blok alu czy żeliwo?
makaveli
alu,czeka Cie zmiana bloku,silnika..
kompot
Nie wiem na jaka skale, ale wiem, ze juz w Polsce regeneruje sie nicasil.
Ale gdzie?
Lezy u mnie w garazu takie małe, nietypowe, może bym to zregenerowal, to by wreszcie poszlo na Allegro...
zajac
To w takim razie czemu bmw sprzedaje tloki nadwymiarowe?? nie rozumiem..
hz10
CYTAT(kompot @ Wed, 19 Nov 2008 - 22:37) *
Nie wiem na jaka skale, ale wiem, ze juz w Polsce regeneruje sie nicasil.
Ale gdzie?
Lezy u mnie w garazu takie małe, nietypowe, może bym to zregenerowal, to by wreszcie poszlo na Allegro...

owszem regeneruje sie ale polacy wysyłają do czech , koszt 1 cylindra to około 600 pln X 6 to już sie mało opłaca wink.gif a bmw moze sprzedaje nie nadwymiary a selekcje która jest robiona co 0.01mm
makaveli
gra nie warta swieczki, czasem nie warto wywazac otwartych drzwi
tomek_7
Kup drugi silnik i na przyszłość nie zalewaj go minerałem. Wg. mnie jedyne rozsądne rozwiązanie.
zajac
tylko gdzie ja kupie 2 silnik w dobrym stanie.... jak mam wydac 4 kola na motor ktory nie wiem jaki jest to ja wole dac 6 na remont...
PMN
Kute tłoki - ca.3000PLN komplet
Blok M50B25 - nie wiem 500-1000?
Szlif cylindrów ca. 800PLN

Tak by to mniej więcej wyglądało.
Więcej roboty niż przy kupnie "nowego" dołu, ale pewność większa.
zajac
jak kupie blok m50b25 to bedzie pasowal do calej reszty??
kompot
CYTAT(hz10 @ Thu, 20 Nov 2008 - 07:29) *
owszem regeneruje sie ale polacy wysyłają do czech , koszt 1 cylindra to około 600 pln X 6 to już sie mało opłaca wink.gif a bmw moze sprzedaje nie nadwymiary a selekcje która jest robiona co 0.01mm

Do Czech wysyłało się 5 lat temu i wiecej. Ok. rok temu slyszalem, ze ktos wreszcie zaczal ruszac temat w Polsce, dlatego pytam.
hz10
tak sie składa że za 3 to mam cały silnik do sprzedania po przebiegu 115tyś jeszcze w moim aucie jak chcesz możesz sprawdzac do woli ale gwarantuje że od wymiany do wymiany olej na miarce jak zaczarowany biggrin.gif no i masz nie daleko wink.gif z tym ze to jest TU choc z drugiej strony mozesz zawsze sterowac jednym wanosem a wałek wydechowy założyc od twojego
zajac
"z tym ze to jest TU choc z drugiej strony mozesz zawsze sterowac jednym wanosem a wałek wydechowy założyc od twojego " - tego nie rozumiem co miales na mysli?? rozumiem ze jestes ze starachowic??
kompot
M52B28TU, Double Vanos.
hz10
CYTAT(zajac @ Thu, 20 Nov 2008 - 20:15) *
rozumiem ze jestes ze starachowic??

prawda, na reszte odpowiedział kompot
zajac
no to jeszcze w takim razie takie pytanko:)

ile musialbym sie natrudzic zeby zalozyc m54b30 do tego samochodu?? skrzynia jest od e36 328
lesek
..e tam, wystarczy miec kase. http://moto.allegro.pl/item490157062_komle..._bmw_232km.html albo cos takiego http://moto.allegro.pl/item487757609_silni...ap_e30_e36.html smile.gif
zajac
no wlasnie a ja mimo wszystko posiadam skrzynie wiec ciekaw jestem czy pasuje od m52b28, mam rowniez kolektor wydechowy od s5b30 wiec moze by i on spasowal, wydech mam wyspawany 2,5 cala z kwasowki, woec nie chcialbym sie narazac az na takie koszta
nonam3
ile musialbym sie natrudzic zeby zalozyc m54b30 do tego samochodu?? skrzynia jest od e36 328

Potrzebojesz kompletny silnik m54b30 z kompem, ews i kluczykiem , pedał gazu z potenciometrem . Praktycznie reszta zostaje z e36. Pozniej tylko madrego elektryka ktory ci to podlaczy. Kolektory mozesz zalozyc ori z m52 .
zajac
Panowie kupilem silnik m52b28tu od hz10 niedlugo goodbiore jak zamontuje i uporam sie ze wszystkim to napisze co z tego wyszlo:)
dziekuje za pomoc
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.