Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Skrzynie 6-biegowe BMW E46 320d, E60 320i itp
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > BMW Performance
Just

BMW robi od jakiegos czasu 6-biegowki w roznych modelach.

Czy ktos probowal spasowac taka skrzynie do silnika S50B32 z M3 E36 ?

Na szybkiego znalazlem na przyklad takie :

320d

E60 520i M54

Nie chce kupowac kota w worku czyli nastepnej skrzyni z M-ki, bo te koty to najczesciej padle siersiuchy.
rennen
6 biegów jest przecież seryjnie w S50B32.. z mojej wiedzy nie da się bez poważnych przeróbek dopasować żadnej skrzyni z innego modelu, a pozatym jak wyobrażasz sobie jazdę na skrzyni od diesla np? Te skrzynie mają przełożenia projektowane pod zmiany biegów przy 4000 rpm, będziesz miał jedynkę do 100 i dwójke 160 i trójkę do 220 rolleyes.gif kręcac do wysokich obrotów w M3. Z powodu tych samych wysokich obrotów osiąganych przez silniki M power najlepsza jest skrzynia z M3, bo była projektowana pod przepinanie biegów przy wysokich prędkościach obrotowych co w innych skrzyniach już różnie bywa (nawet u mnie w M50 z podniesioną odcinką na 7250). Najlepszym wyjściem (niestety niezbyt tanim) jest oryginalna skrzynia..
Just
Si si, doszedlem w miedzyczasie do tego ze od diesla nie ma sensu.
Od M54 tez nie jest tak rozowo, ktos probowal laczyc taka skrzynie z M52B28 i nie pasowalo za bardzo.
korona
Różnica w przełożeniach D/B nie jest aż tak tragicznie duża (głównie 1 bieg), problemem przy skrzyni z diesla będzie raczej dopasowanie dzwonu do bloku S50...

Co do skrzyni z benzyny - ostatnio był u mnie gość po części i opowiadał że włozył do M50 (takie same mocowanie skrzyni jak S50) skrzynię z nowego BMW 2,2l. Oprócz skrzyni była konieczna zmiana wału napędowego (skrócenie bo skrzynia jest dłuższa o ok 10cm), zmiana kompletnego sprzęgła wraz z kołem dwumasowym, ponieważ inna jest długość wałka wychodzącego ze skrzyni.
Niewiem na chwilę obecną jaka jest średnica tarczy dla tej skrzyni, ale sprzęgło mogło by nie wytrzymać przy silniku S50
Just
Sprzeglo E60 M54B30 ma 240mm.

Tyle co M3 3.2. Czyli jakby wzmocnic docisk powinno byc OK
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.