Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Rurowy kolektor wydechowy
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Racingforum - Forum Główne
dżordżyk
Witam!
Pytanie mam do was następujące kto i za ile pospawa kolektor wydechowy pod turbo GT2X czyli rozmiarowo identyczny jak pod seryjną K03 bo GT2X jest plug&play do 1.8T. Kolektor na kolankach o średnicy ~48mm. Kogo możecie polecić kto w normalnej cenie to zrobi.
mammoth
normalna cena od 1800zł u mnie (mozliwe wejscie na EGT, owiniecie i inne wynalazki, mozliwa faktura VAT) nie ma to jak autoreklama hyhy... wiecej info na priva...
kisielisodd
1800 zł to zdecydowanie normalna, cena, jednak dla każdego kto nie musi siedzieć nad zrobieniem kolektora wydeje się zaporowa.

1799 zł (wodotryski, fakturka laugh.gif )
dżordżyk
CYTAT(kisielisodd @ Sun, 02 Nov 2008 - 09:31) *
1800 zł to zdecydowanie normalna, cena, jednak dla każdego kto nie musi siedzieć nad zrobieniem kolektora wydeje się zaporowa.

Odnosze takie samo wrażenie. Wiem, że pewnie jest z tym dosyć dużo dłubania, ale jednak 1800zł powoduje zapore w głowie rolleyes.gif
mammoth
inwestujac w kolektor masz pewnosc ze spaliny beda "pracowac" na twoją kozysc a turbo odwdzieczy sie w mocy i momencie hyhy...

jesli chcesz zrobic poprostu wieszak na turbine z nieduze pieniadze to zadna "szanująca" sie firma raczej tego nie wykona pozostaje szukac rozwiazan wyprodukowanych przez chinskie zgrabne rączki na e-bay...
adrian055
koledzy nie zakladajac nowego tematu gdzie dostane kolanka i rurki pod kolektor ~48mm albo innej srednicy??
rysa
Jesli ma byc ze stali czarnej to polecam sklepy z artykulami hydraulicznymi... 4 zl szt. za 1,5 cala, 4,5 zl za 2 cale
sam z czegos takiego robilem moze nie wyglada pieknie ale latwo sie spawa i spelnia swoje zadanie
uki82
tak jak kolega wyżej napisał można takie kolanka znaleźć w sklepach hydraulicznych. Ja kupiłem kolanka ze stali P235TR1, ale jeszcze nic z nich nie zbudowałem biggrin.gif , chwilowo leżą i czekają na wolny czas.

Rysa spawałeś kolektor wydechowy?? Jaką grubość ścianki masz tych kolanek??
rysa






Podocinalem, dopasowalem i polapalem elektroda . Fachowiec z prawdziego zdarzenia pospawal to tigiem .

z tego co pamietam cos kolo 1,5 mm gora 2 mm.

na zywo spawy wygladaja lepiej , w sumie ma dzialac a nie wygladac
kiwi
Panowie jak robicie to zejście np 4 w 1...wiem ,ze cięcie itd...ale czy wew. nie ma powierzchni które zakłócają przepływ??

Nie bijcie od razu tongue.gif
adrian055
z tego co widzialem kiedys na ebayu to gotowe tez przejscia mozna kupic a gdzie w pl to nie wiem a przydaly by sie taki gotowce
rysa
Jak wroce do domu wrzuce fajne zdjecie zejscia 4 w 1 . tam wszystko bedzie wyraznie pokazane.
adrian055
czekamy:D
rysa






mam nadzieje ze wiecej widac.

Jesli chodzi o przeplyw to jak na kolektor samorobke , do auta zabawki ktore kosztowalo 2000 ,a caly koszt wykonania kolektora zamknal sie w 300 zl ze spawaniem to jest super hiper extra dobry. Nic w podobnych pieniadzach sie nie znajdzie , ani nie zrobi.

Po wszystkim flansze zostaly wyrownane.
kiwi
Wszystko jasne. od środka też spawasz i szlifujesz ??
czym wycinasz te "ząbki"?? wink.gif
rysa
Zdjecia zejscia zapozyczone.Kolektor na fotkach moj. Moje zejscia zrobilem prawie tak samo.

Zabki wycinane szlifierka kontowa mialem kilka podejsc w koncu sie udalo. Od srodka nie szlifowalem po spawaniu nawet fajnie wyszlo. Nie wyglada tak zle.
kiwi
Nie no dobrze..dzięki za odpowiedź.

pozdrawiam wink.gif
rysa


jeszcze jedno na ktorym troche widac srodek zejscia
LUT
CYTAT(kiwi @ Tue, 12 Oct 2010 - 21:33) *
Wszystko jasne. od środka też spawasz i szlifujesz ??
czym wycinasz te "ząbki"?? wink.gif

Ząbki najlepiej robi się szlifierką prosta tzw. diaxem, dremelem i kamieniem do stali. Najlepiej po spawaniu "portek" przetopione spawy wyszlifować od środka i wypolerować ściernicami listkowymi.
Czajnik
ssuper. więcej takich fotek to nie trzeba będzie dumać jak zrobić i kombinować tylko od razu mozna działać... mellow.gif
mlody1921
Witam odkopie troche temat czy kolektor wydechowy pod turbo budowy 4 w 2 i dopiero flansza to jakis blad w sztuce bedzie to gorzej pracowac niz 4 w 1 ? Polaczenie 1z2 w 1 rure 3z4 w 2 rure i dwie rury do flanszy t3
RasPL
Lepiej 1 z 4 i 2 z 3 i tak do t3
mlody1921
1 z 4 do jednego wyjścia TS i 2 z 3 do drugiego TS?
RasPL
no a jak inaczej.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.