Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: bmw e46 szpera
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > BMW Performance
yakuzasc
jako ze nabylem e46 330ci to szukam do niej szpery, podobno most z x3 pasuje ale podobno tez nie mial szpery, na allegro napotkalem cos takiego ale z tego co sie orientuje w e46 nie mozna bylo dokupic szpery, a sprzedajacy sie zapiera ze w tym moscie jest szpera, co wy na to? ewentualnie z jakiego bmw mozna zamontowac most ze szpera do e46
https://ssl.allegro.pl/item434689634_bmw_e4...era_szpera.html
makaveli
a niby dlaczego do e46 nie moza bylo dokupic szpery? pierwsze slysze...
zaq1982
CYTAT(makaveli @ Thu, 23 Oct 2008 - 13:23) *
a niby dlaczego do e46 nie moza bylo dokupic szpery? pierwsze slysze...


A które wersje silnikowe w budzie E46 poza M3 miały seryjnie szpere?Chyba żadne (albo bardzo mało) a ta z M3 raczej nie pasuje p&p do innych E46 więc dlatego jest taki problem ze szperami do E46.Oczywiście można kupić np szpere Kaaz'a ale chyba nie o to chodzi żeby od razu wydawać kilka tysięcy PLNóf na szpere do zwykłego dupowozu.
brus_ik
CYTAT(makaveli @ Thu, 23 Oct 2008 - 13:23) *
a niby dlaczego do e46 nie moza bylo dokupic szpery? pierwsze slysze...


A niby z tego samego powodu z którego nie można było dokupić szpery jednocześnie z ASC+T w E36 - albo jedno albo drugie natomiast nie wyjeżdżały nigdy z fabryki razem w jednym samochodzie bo trochę się "gryzą" ze sobą wink.gif

DSC było z tego co wiem już w każdym E46 standardem więc nie oferowali możliwości dokupienia szpery (inna sprawa, że w M jakoś się udało pogodzić jedno z drugim wink.gif )

Pozdr.
makaveli
czyli nie mozna bylo do e46 zamowic dyfra ze szpera? paranoja biggrin.gif
bo bylo dsc...
ja nie mowie o tym ze jakas wersja miala seryjnie szpere,ale np do e36 wiekszego problemu z dyframi nie ma.

przyznaje bez bicia,ze nie wiedzialem o takiej dziwnej polityce - my bad
kompot
CYTAT(brus_ik @ Thu, 23 Oct 2008 - 20:47) *
DSC było z tego co wiem już w każdym E46 standardem

ASC, ale to drobiazg:)

EDIT: http://www.bimmerfest.com/wiki/index.php?t...-year_change.29
Jak widac, na poczatku bylo ASC w serii, ktory zostal zastapiony przez DSC.
Porsche911 +1 = Porsche912 ? wink.gif
Porsche911
DSC ale to drobiazg.....
STAN
CYTAT(yakuzasc @ Thu, 23 Oct 2008 - 12:54) *
jako ze nabylem e46 330ci to szukam do niej szpery, podobno most z x3 pasuje ale podobno tez nie mial szpery, na allegro napotkalem cos takiego ale z tego co sie orientuje w e46 nie mozna bylo dokupic szpery, a sprzedajacy sie zapiera ze w tym moscie jest szpera, co wy na to? ewentualnie z jakiego bmw mozna zamontowac most ze szpera do e46
https://ssl.allegro.pl/item434689634_bmw_e4...era_szpera.html



jak chcesz mieć szpere to najlepszy sposób jaki jest do tego modelu to nabyć belkę mocującą+dyfer+przerobić końcówkę wału i masz dyfer od M'ki(E46) kóry jak bedzie za mało zacieśniony możesz zawsze u odpowiedniego człowieka spiać % bardziej.

koszta...dyfer nabedziesz(używany) w dobrym stanie już za 2400zł..belke mocująca podobnie(nowa) używaną pewnie dużo taniej..przeróbka wału to akurat grosze..
yakuzasc
CYTAT(STAN @ Wed, 29 Oct 2008 - 02:47) *
jak chcesz mieć szpere to najlepszy sposób jaki jest do tego modelu to nabyć belkę mocującą+dyfer+przerobić końcówkę wału i masz dyfer od M'ki(E46) kóry jak bedzie za mało zacieśniony możesz zawsze u odpowiedniego człowieka spiać % bardziej.

koszta...dyfer nabedziesz(używany) w dobrym stanie już za 2400zł..belke mocująca podobnie(nowa) używaną pewnie dużo taniej..przeróbka wału to akurat grosze..

stan a co z poloskami bo z tego co czytalem miales chyba przerabiane? czy nie trzeba przerabiac wneki na kolo zapasowe?
STAN
CYTAT(yakuzasc @ Wed, 29 Oct 2008 - 09:40) *
stan a co z poloskami bo z tego co czytalem miales chyba przerabiane? czy nie trzeba przerabiac wneki na kolo zapasowe?



nie nie musisz przerabiać...odnośnie pół osi to mam u siebie od M3 E46:) (oryginały)
noorec
to z dupy wogole tai pomysl z wkladaniem takiego dyfra.. kombinacje i nic wiecej..
jakbym mial tyle kasy wydac na przekladki duperele szukanie itp to juz bym wolal kupic kaaza albo quaifa bo kasa podobna wyjdzie...
korona
Możesz zrobić tak jak ja, dyfer z innego modelu (u mnie E32) i przeróbka wózka. Trzeba się trochę naszukać i pomierzyć by znaleźć odpowiedni ale da się. Flansze na półosie i wał często można wymienić jak nie będą pasować (u mnie wymieniona jest flansza wału). Koszt to 500-800zł za dyfer + przeróbki.
Sh1n
a z E39 ?
Bombel
CYTAT(Sh1n @ Mon, 03 Nov 2008 - 21:05) *
a z E39 ?

W E39 sytuacja ma się podobnie jak w E46.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.