Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Carsoft i M50b25
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > BMW Performance
artix
Jak wyzej , a wiec bawilem sie ostatnio carsoftem w moim M50b25 93 z DME Bosch .

Carsoft znajduje Airbag , ABS ale nie DME ?

Mieliscie takie przypadki ?

Moze mam zly soft w Carsofcie ?
tomek_7
Próbowałeś inny soft? INPA?
No i jaki masz interfejs?
RESPECT
Mam ten sam problem tyle, że z m54b30 ciągle wyskakuje mi błąd komunikacji. Testowałem Carsoft i BMWScanner. Specjalnie kupiłem laptopa z wbudowanym wyjściem RS232 bo na przejściówkach te programy nie działają. Jeszcze jedno mój interfejs działa bo mogę się podłączyć pod Octavię VAG-COMem
artix
mam to samo , inne auta niesprawiaja problemu a moje nieznajduje dme
makaveli
u mnie jest tak ze nie znajduje na silniku podczas pracy,moge poalczyc sie tylko gdy stacyjka jest wlaczona,ale silnik nie pracuje.
tez carsoft , lacze sie za pomoca usb
tomek_7
Ponawiam pytanie, co to za interfejs? Ja nie mam problemu z OBD2 w M52, łączę się po przejściówce USB->serial. Jeśli masz interfejs tylko OBD2 to z M50 niewiele Ci zadziała.
RESPECT
Używam takiego interfejsu do m54b30 http://www.allegro.pl/item438693468_najbar...el_vag_bmw.html i nie działa
tomek_7
Z tego co widze obsługuje Carsofta 6.1 a nie 6.5. Wesja 6.1 może mieć problemy z E46 i M54. Powtażam, może, bo sam nigdy nie sprawdzałem.
DRACK
Carsoft nie da rady m50 ja znalazłem prosty " CAR SKANNER" interfejs zbudowany na max 232 idealny do m20 m40 i m50 niestety nie ma opcji live data ale błędy znajduje i kasuje
RESPECT
CYTAT(tomek_7 @ Tue, 14 Oct 2008 - 15:33) *
Z tego co widze obsługuje Carsofta 6.1 a nie 6.5. Wesja 6.1 może mieć problemy z E46 i M54. Powtażam, może, bo sam nigdy nie sprawdzałem.


Próbowałem jeszcze BMWScanner 1.36 i 1.35 i też nie działa. Czyli może być tak że będe musiał dokupić inny interfejs??
artix
CYTAT(DRACK @ Tue, 14 Oct 2008 - 19:28) *
Carsoft nie da rady m50 ja znalazłem prosty " CAR SKANNER" interfejs zbudowany na max 232 idealny do m20 m40 i m50 niestety nie ma opcji live data ale błędy znajduje i kasuje


ale S50 daje rade czy tez nie ?
Small3r
Witam. Podłącze sie do tematu ale o coś innego sie spytać. Podstawy... Co można zrobić takim CarSoftem? I jak go zdobyć? Trzeba kupić specjalny kabel? Pozdrawiam smile.gif
DRACK
CYTAT(RESPECT @ Tue, 14 Oct 2008 - 20:39) *
Próbowałem jeszcze BMWScanner 1.36 i 1.35 i też nie działa. Czyli może być tak że będe musiał dokupić inny interfejs??


nie mam pojęcia bo nie diagnozowałem nim s50
RESPECT
Dzisiaj udało mi się podłączyć pod kompa. Do interfejsu kkl potrzebny jest Carsoft 6.1.4 Pokazuje błędy i je kasuje, kasuje oil service ale nie działa opcja live data sad.gif program do ściągnięcia -> http://www.eobd2.da.ru/
replay20
[quote name='artix' date='Mon, 13 Oct 2008 - 20:26' post='668152']
Jak wyzej , a wiec bawilem sie ostatnio carsoftem w moim M50b25 93 z DME Bosch .

Carsoft znajduje Airbag , ABS ale nie DME ?

Mieliscie takie przypadki ?

Moze mam zly soft w Carsofcie ?

W odpowiedzi na twoją prywatną korespondencję do mnie informuję,że Jedynym sposobem sprawdzenia,czy interfejs od Carsoftu będzie prawidłowo współpracował z Inpą jest wykonanie próby.Kłopot w tym,że jest tyle różnych interfejsów do Carsoftu ilu ich producentów.Interfejsy te przeważnie są skandalicznie wykonane w warunkach czysto amatorskich. Ponadto Inpa musi "widzieć" napięcie akumulatora i oddzielnie napięcie"po kluczyku"-czyli włączony zapłon.Są procedury diagnostyczne w Inpie,które wymagają rozdzielenia tych dwóch napięć.Carsoft tego nie potrzebuje.Nie pamiętam,czy już o tym pisałem,ale Inpa to potęga i przewyższa swoimi możliwościami oprogramowanie diagnostyczne stosowane w autoryzowanych serwisach BMW.Posiadając coś takiego już nie trzeba jeździć do serwisu....Jak chcesz to napisz do mnie na priv lub na marekgammałpagmailkropkacom.
artix
gdzie kupie interface ktory wspolpracuje z tym programem ?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.