Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Jaki olej zalać do X25XE
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > GM Power Corner
artt
Witam, jestem szczęśliwym posiadaczem Vectry B 2,5V6. Samochód ma na dzień dzisiajszy 206tyś km, mam go od czasu jak ma 180tyś km. Od zakupu zalewam go mobilem super s 10W40, między wymianami dolewam około 0,5l oleju . Silnik zdrowy, bez wycieków, nic nie stuka i nie puka. Staram się o niego dbać, nie katuje go na zimnym silniku, po odpaleniu czekam chwilę aż olej się rozejdzie itp. Myślałem, że mobil jest dobrym olejem, jednak ostatnio słyszałem, że mobil to nasz polski lotos z inną naklejką, a 2ga sprawa to fakt, że łatwo trafić na podrabiany olej. Ponieważ zdarza mi się jeżdzić dość agresywnie, zamykac licznik, wkręcać silnik na czerwone pole, stać w korkach itp. chcę zalać go dobrym olejem, moje typy to:
Valvoline 10W60
Motul 6100 10W40
Orlen 10W60.
Najbardziej skłaniam się ku olejowi naszej polskiej produkcji czyli Orlenie ponieważ ma on bazę syntetyczną, o Valvoline i Motulu słyszałem wiele pozytywnych opinii. Castrol raczej odpada ponieważ słyszałem dużo złego o tej marce. Silnik raczej stockowy.
Dodam, że mam w planach montaż wałków od X30XE.
Proszę o pomoc w doborze oleju ponieważ termin wymiany zbliża się wielkimi krokami.

Ps. gdzieś w internecie wyczytałem, że oleje 10W60 powodują większe spalanie i spadek mocy, jest to prawda czy tylko głupoty jakich wiele w internecie?
Pozdrawiam
Zoltar
Motul

Wychodzi bardzo tanio
artt
Mówisz, że Motul będzie lepszy od oleju syntetycznego w specyfikacji 10W60 który jest polecany do samochodów katowanych?
Zoltar
Cenowo porównując wyjdzie wymiana Motula co 10, a Orlenu co 15 kkm

Lepiej częściej wymieniać
artt
Olej wymieniam zawsze co 10kkm. Ceny tych wszystkich olejów po zniżkach są prawie jednowe czyt. około 100zł za 5l.
strus
Podbijam pytanie, jaki olej do X25XE, 5W50 bedzie oki, czy 10W60?
Mario88
10w40 Amsoil
5w50 fusch, obydwa oleje sprawdzone w tym silniku smile.gif
kuki_VU
Ją latałem chyba na każdym i jeśli ciężka noga to 10w60
W każdej furze mialem wskaźnik ciśnienia oleju i ten jednak najlepiej dawał radę w stresie
Mjecio
ja latam na 5w50 i jest git 2bar/850obr(wolne obroty)
strus
10W60 leje do auta ktore mam do zabawy a tu sam nie wiem co lac, 5W50 moze byc lepszy zima a auto ma jezdzic calym rokiem. Silnik bedzie mial wymienione uszczelki i pierscienie.
kuki_VU
To jak dupowoz to 5w40/50 i będzie dobrze
badboy2673
dokładnie dobry syntetyczny 5w40 na caly rok bd dobrze.
ddziaduch
Ja do swojego klamota leje http://oil-land.pl/pl_PL/p/GM-10W40-5L/257 i jest wszystko ok. Po co przepłacać? smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.