Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [E46] Mocne sprzęgło do 330D - Bardzo Pilne!!!
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > BMW Performance
tomp
Witam,

mam Bardzo Pilną sprawę!

szukam mocniejszego sprzęgła do E46 330D, 204km, 6-biegów. W Tomsonie stwierdzono, że będzie pasowało sprzęgło z 330i. Czy jest to prawda?

Jeżeli tak, to które sprzęgło dobrać? Producent takich zestawów - firma Spec, oferuje ich dwa rodzaje:
1. Dla modeli do 02.2003
2. Dla modeli 6sp ZHP (nie wiem co ZHP znaczy)

dziękuję
Pozdrawiam
Avus
Co z tego ,ze bedzie pasowało z 330i jak jest słabsze i nawet z benzyną 3.0 nie daje sobie rady.
Nie wiem co jest u ciebie ale mi na oryginale chodzi bez najmniejszych problemów.
tomp
Nie wyraziłem się precyzyjnie. Nie chodzi o seryjne spręgło z 330i, tylko o mocniejsze. Niestety na tę chwilę nie znalazłem nikogo kto oferowałby mocne sprzęgła do 330D

Rozmawiałem na ten temat z PMN. Przypuszcza, że jest taka możliwość, że wałek sprzęgłowy może nie pasować. Czy ktoś może zdejmował skrzynie w obu modelach i jest w stanie powiedzieć coś na ten temat?
korona
Wałek sprzęgłowy na pewno nie pasuje, w M57 jest dużo większy wieloklin niż w modelach benzynowych. Użytkownik brus_ik ma przewałkowany temat bo ostatnio zmieniał sprzęgło u siebie, może pomóc w tym temacie.
brus_ik
Cześć

Docisk będzie pasował (nie biorę tu pod uwagę jego skuteczności) z 330i do 330d bez żadnych przeróbek. Tarcze sprzęgłowe w 330i oraz 330d mają inny wielowypust - nie nadadzą się zamiennie. Łożysko oporowe również - na pierwszy rzut oka wygląda identycznie ale niestety ma inną wewnętrzną średnicę.

Czyli p&p nada się tylko docisk.

Jak zdążę to wrzucę dziś do mojego tematu w projektach fotorelację ze zdjęciami kompletnych sprzęgieł z 328i, 330i oraz 330d - będziesz sobie mógł porównać.

Pozdrawiam
tomp
Dziękuję bardzo za odpowiedź

Więc pozostaje inne pytanie. Załóżmy, że chcę mieć sprzęgło w 330D do ok 700Nm, co mam zrobić?
Wymienić tarcze na jakiś custom spiek (np. by Radzikowski) i kupić sam mocny docisk?
keyser
CYTAT(tomp @ Wed, 16 Apr 2008 - 09:05) *
Dziękuję bardzo za odpowiedź

Więc pozostaje inne pytanie. Załóżmy, że chcę mieć sprzęgło w 330D do ok 700Nm, co mam zrobić?
Wymienić tarcze na jakiś custom spiek (np. by Radzikowski) i kupić sam mocny docisk?



do 650Nm wytrzymuje oryginał
do ok. 750Nm wytrzymuje na spieku by Radzikowski, swoją drogą polecam
chcesz mieć pewność, kup cały zestaw (koło, tarcza, docisk) od 218KM E60 - sprzedałem taki zestaw niedawno do VTG, i z tego co wiem, to chyba mają go wciąż


PS: nie wiem czy nie mam gdzieś takiego zestawu, już zrobionego, muszę przegrzebać zakamarki i dam znać

różnica w 330i, a 330d jest bodajże jeszcze w tym, że łożysko do wałka, jest w wale, a nie kole zamachowym, tak mi coś "świta", ale nie dam sobie uciąć nic
tomp
No to chyba temat został wyczerpany,

dziękuję bardzo i pozdrawiam
Marcinfr04
Witam,

trochę odświeżę temat tzn. czy sprawdzał ktoś że na 100% to sprzęgło z E60 3.0d 218ps będzie pasować do M57N , bo nie chciał bym sobie kupić nie taniego zestawu na półkę do garażu... A jak pytałem mechanika to mi powiedział że te sprzęgła mają inne osadzenie i nie będzie pasował ?
kolalysy1
a czy te sprzęgła podejdą do e39 3.0 d 194 km ? też potrzebuję jakiegoś mocniejszego do swojej e39 bo mam uślizgi po chipie...
waski87
CYTAT(kolalysy1 @ Mon, 11 Jul 2011 - 20:25) *
a czy te sprzęgła podejdą do e39 3.0 d 194 km ?

Ponawiam pytanie
grubby26
No ja tez mam ten problem i pytanie czy sprzeglo do e46 m57n pasuje od e60 218km m57n ? pozdr
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.