Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Lekkie felgi 18" ?
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Technika jazdy samochodem po zakrętach
Stron: 1, 2
Albert
Na podstawie strony http://www.wheelweights.net szukałem felgi 18" i wyszło mi najlżejsza że jest felga Buddy Club P-1 Racing QF

Felga nie jest strasznie droga a przy rozmiarze 18x9 waży tylko 6.68 kg
Obecnie mam ATS DTM Competition przy 18x9.5 waży 10.7 kg

Czy ktoś coś z was słyszał o tych felgach ? Czy są one wytrzymałe i nadają się do sportu ? Są naprawdę lekkie ohmy.gif

http://buddyclub.us/buddyclub/p1rqf/p1rqf_f.html

240Z
Generalnie połowa japońskich wyścigów w niższych klasach niż GT300 i GT500 jeździ na tych felgach. Czy masz tam felgi z rozstawem śrub pasującym do S2, czy trzeba będzie dorobić adaptery?
Albert
Obecne felgi i tak mają duże dystansy, tu trzeba zrobić adapter, ale nie widzę w tym problemu bo i tak bym do tych felg musiał dystans wsadzać
240Z
Jasne. W tej sytuacji nie ma się co zastanawiać - konkurencyjne pod względem wagi są Volk Racing TE37 i kilka modeli 5Zigen, ale pewnie są znacznie droższe...
bobr4
juz ladne pare lat temu, wtedy znajomy w Singa mial BuddyClub-a w Hondzie - 17" wzor prawie identyczny, o ile nie identyczny. uderzajac felga o kraweznik urawal zawieszenie, a felga oprocz kilku rys nawet sie nie pogiela.

sam wzor i waga - rewe;acja jak dla mnie.
chedder
Volk TE37 w rozmiarze 18x9 (5x114,3) to koszt okolo 720 $
Buddy Club P1 Racing QF 18x9 (5x114,3) - ~630 $
Advan racing RS 18x9 (5x114,3) - ~530 $

Advany wyraznie tansze ale waga juz - 8 kg.

ceny stad : http://www.vividracing.com/.

Na wszystkich wymienionych jezdzi wiele "monster" projektow z japoni wiec chyba musi cos w nich byc wink.gif

Pozdrawiam.
Albert
znalazłem kilka ofert na Buddy Club P1 Racing QF 18x9 za 520<540 usd
k-meal
te ceny na stronie sa za komplet?
z checia zakupilbym takie felgi tylko 15''. waza 4,15kg.
jakbys Albert szukal chetnych na grupowy zakup to daj znac.
Albert
u mnie to raczej kwestia kilku miesięcy

ceny podawane tutaj są za 1 szt. felgi
chedder
CYTAT(Albert @ Sun, 03 Feb 2008 - 16:30) *
znalazłem kilka ofert na Buddy Club P1 Racing QF 18x9 za 520<540 usd


No na Vividi racing ceny sa jakie sa... To byl tylko przykład.

Jezeli w takiej cenie mozna kupic te Buddy Club to naprawde super oferta. Ciekaw jestem czy te Advany dalo by rade znalesc taniej. Mi sie nie udalo.
Albert
Dlaczego Advan ? Dla mnie kluczem jest waga a Advany ważą więcej
chedder
W takim razie bierz te Buddy Club.

Na ich temat nic nie slyszalem. Ja niestety musze na to patrzec z obu stron. Na lancerregister.com jest wiele pozytywnych opiniach o tych Advanach wiec myslalem ze mozesz sie na nie skusisz z uwagi na cene. Ale skoro jedynie waga to jak najbardziej Buddy Club.
!markos
kutego buddycluba - w ciemno! popularne felgi w sporcie u skosnookich, razem z volkami i innymi kutymi wynalazkami
Albert
Advan Racing DS i Volk TE37 18x9" waży aż 8kg to o 1.3 kg więcej na feldze
RaNaar
Strona z pierwszego posta niestety nie działa, a temat zyskał w moich oczach na aktualności, bo szukam lekkich (i tanich ;-D) osiemnastek jako drugiego kompletu do używania zimą z zimówkami (mniejsze nie wejdą na zacisk) a latem na imprezy dla entuzjastów ;-) Trackday'e/SuperOESy.

1. Czy jest jakaś strona z dużą i aktualną bazą uwzględniającą masę felg?
2. Czy w interesującym mnie budżecie (do 1300 zł/szt) jest w ogóle jakikolwiek wybór?
rwtnt
novus 0.1 0.2 ważą okolice 8kg w 18 komplet koło 2600zł
T_E_D_D_Y
Wolfrace TrackReady Pro-Lite -jakbyś szukał czegoś budżetowego ~9kg/szt ale komplet 4 szt poniżej 3 tysięcy. Felgi wyprodukują w każdym rozstawie jakim chcesz mają też szeroki wybór ET
dany_47
Czy któreś z tutaj wymienionych można kupić w PL u krajowych dealerów? również szukam czegoś lekkiego 18x8j
dany_47
sory za PPP.

Novus wycofało model 0.2
Nie są już dostępne. Info od producenta
jackkpl
CYTAT(T_E_D_D_Y @ Fri, 20 Dec 2019 - 06:36) *
Wolfrace TrackReady Pro-Lite -jakbyś szukał czegoś budżetowego ~9kg/szt ale komplet 4 szt poniżej 3 tysięcy. Felgi wyprodukują w każdym rozstawie jakim chcesz mają też szeroki wybór ET

A masz doswiadczenia z ta firma? Napisalem maila 2 tygodnie temu i cisza...
rwtnt
Z tańszych to autec wizard
LaniR1
Posiadam na sprzedaż oryginalne Advany.
Ważą 8 - 8,3kg

https://allegro.pl/oferta/felgi-aluminiowe-...dvan-8586793246
Rezor
CYTAT(LaniR1 @ Sun, 05 Jan 2020 - 02:34) *
Posiadam na sprzedaż oryginalne Advany.
Ważą 8 - 8,3kg

https://allegro.pl/oferta/felgi-aluminiowe-...dvan-8586793246


Prawie 2 lata szukałem takich biggrin.gif jak były to albo podróby, albo 17" albo wąskie, albo przesyłka 500usd biggrin.gif w końcu kupiłem jakieś "Ruff" smile.gif teraz nie inne wydatki i przejdzie kolo nosa... Szkoda biggrin.gif
dany_47
CYTAT(jackkpl @ Sat, 04 Jan 2020 - 22:15) *
A masz doswiadczenia z ta firma? Napisalem maila 2 tygodnie temu i cisza...


Pytałem o ten model pod moje auto. Odpowiedzieli w 30 minut to samo co NOVUS. Felga jest wycofana z produkcji. Mają resztki na magazynie.

Ktoś podpowie jakie koło lekkie 18" 8j 5x100 i ET 35 lub niżej w cenie poniżej 3000?
rwtnt
Poniżej 3.000zł ciężki temat właśnie jak wyżej napisałem sprawdź autec wizard. Z takich sensownych jeszcze 2forge ma kilka lekkich modeli i oczywiście team dynamics, sparco.
piwo
team dynamics lekkie nie sa. raczej taka waga srednia. moje team dynamics 1.2 17x7,5 waza 8,6kg. wydaje mi sie dosc sporo biorac pod uwage ze takie oz allegerita waza 6,3 kg w tym samym rozmiarze.
T_E_D_D_Y
CYTAT(jackkpl @ Sat, 04 Jan 2020 - 22:15) *
A masz doswiadczenia z ta firma? Napisalem maila 2 tygodnie temu i cisza...

Jasne bez problemowy kontakt. Moze okres świateczny zaburzył ten trend
tdik
Ktoś z was używa 2forgewheels. Cena dosyć fajna, chodzi mi jak z wytrzymałością tych kół np w stos do oz ultraleggera ?
Gusiew
Ja uzywam, Porowniania z OZ nie mam ale w samochodzie 1550 kg/ 380 koni opona 265/35/18 slick Extreme po paru track dayach zaczely pekac. Nie ma tragedi do zaspawania i latania dalej ale jak chcesz bezobslugowe felgi to te sa troche za tanie... W tej cenie ponizej tych 9 kg lepszych felg nie znajdziesz. Pogadaj z Dawmac robi dobre ceny i doradza. Nawet proponowal Mi zeby te felgi odsylac na reklamacje ale nie mialem czasu i checi.
dany_47
Ja koniec końców kupiłem Ultraleggera. 18x8 et35 na wadze pokazała 8.3kg
Rexsio
CYTAT(Gusiew @ Sun, 12 Jul 2020 - 11:50) *
Ja uzywam, Porowniania z OZ nie mam ale w samochodzie 1550 kg/ 380 koni opona 265/35/18 slick Extreme po paru track dayach zaczely pekac. Nie ma tragedi do zaspawania i latania dalej ale jak chcesz bezobslugowe felgi to te sa troche za tanie... W tej cenie ponizej tych 9 kg lepszych felg nie znajdziesz. Pogadaj z Dawmac robi dobre ceny i doradza. Nawet proponowal Mi zeby te felgi odsylac na reklamacje ale nie mialem czasu i checi.


Jaki masz rozmiar tych felg? Bylbys w stanie wrzucic zdjecia pekniec?
Puco
A ma ktos Protracki? Warte swojej ceny czy lepiej isć w ultraleggery?
usuniety
Enkei RPF1 18x9.
Powinna ważyć koło 7,9kg.
Miałem trochę 17 calowych takich felg i mimo małej wagi są wytrzymałe.
Gusiew
18x10 8.9 kg. Zdjec nie mam jakos pod reka. Generalnie trackday raz na jakis czas spoko. Ale trackday co tydzien plus daily srednio.
tdik
CYTAT(Gusiew @ Mon, 13 Jul 2020 - 06:16) *
18x10 8.9 kg. Zdjec nie mam jakos pod reka. Generalnie trackday raz na jakis czas spoko. Ale trackday co tydzien plus daily srednio.

Czyli tak jak myślałem niska cena szału ni ma
tdik
znalazłem jeszcze autec club racing. piszą ze 8,5x18 wazy 8,5 kg
tdik
Czy ktoś z was testował koła vmr bo są w miarę lekkie ?
tdik
Ktoś coś słyszał o tych cudach.
https://www.pro-track.de/ProTrack-ONE-8-0-x...0-ET45-660.html
Kotlet schabowy
Felgi za 1k - Japan Racing JR Wheels SL01 18 - od 8,5kg

https://jr-wheels.pl/kategoria/sl01.79/1?c%...productscroll=1

Kiedyś posiłkowałem się stroną www.wheelweights.net ,ale ta już nie istnieje ,szukałem innej ,ale takich chyba już niema :/

Poszukuję 18, 19 5x100 waga poniżej 8kg poproszę o nazwę, jeśli ktoś zna takie felgi.
SNiP3R
Też szukam lekkich felg.

W rozmiarze 19' 5x120 8,5' szer. do BMW X1.

Ktoś, coś?
rwtnt
Wrath wfx wf7 w 18x8.5 18x9 ważą okolice 8,5kg więc 19 nie powinna być cieżka.
SNiP3R
O...

Ciekawa opcja.

Dobra cena jak na flow forming.

Ciekawe jak z jakością.

Firma brytyjska, chodź pewnie made in china blink.gif
rwtnt
jak wszystko w tej cenie wink.gif poziom pewnie jr, sam mam jrki.. 2 lata i nic się z nimi złego nie dzieje.
[Yossarian]
co do wag felg, tu wrzuciłem dwa linki gdzie sporo jest podane: http://www.racingforum.pl/index.php?s=&...t&p=1358193
Kotlet schabowy
Yossarian dzięki za info ,ale jak przeglądałem te listy to już raczej starsze felgi były i raczej dostanie się je jako używki, jednak to daje pewien pogląd gdzie szukać.
SNiP3R
Te linki to akurat tyczą się felg, które w większości są już nie produkowane.

Chciałbym poznać wagi felg które aktualnie są produkowane.

Już nie chciałbym kupować używanych, ponieważ zawsze z nimi jest coś nie tak.

A lekkie, nowe felgi producentów "premium", np. HRE to w przypadku 19 cali, ceny oscylują w granicach 20k wacko.gif
SNiP3R
Do E30 akurat kupowałem APEXy ARC-8.

Mocne i lekkie felgi, jednak w rozmiarze 17, co kosztowało mnie coś w granicach 8k, więc kwota do przyjęcia.

APEXy w rozmiarze 19', to akurat coś w granicach 13k, więc również dość sporo, chodź zauważalnie mniej aniżeli typu HRE.
Kotlet schabowy
Prawie ta sama waga co SL01 a to są 18 i o połowę tańsze.

Lista może stara ,ale są odpowiedniki na stronach producenta więc mi ta list jak najbardziej się przyda.
troublemaker
Pewnie niewiele to jeszcze wniesie w dyskusji, ale po długich poszukiwaniach i pałowaniu się ze zwrotami popękanych kółek i sprzedjącymi (debilami) z olx, co zmieniali zdanie co do ceny lub sprzedaży co do zasady, bazując na doświadczeniach znajomego, zamówiłem Forzza Oregon 18".

Chyba najtańszy flow forming na rynku. Jutro przyjeżdżają, wiec zweryfikujemy wagę i wykon. 8j ma ważyć 8,9 kg a 9j 9,2 kg.

Jak ktoś będzie ciekaw, zdam relację.
[Yossarian]
Zdawaj, trzeba zrobić trend pisania o wagach felg smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.