Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [E34 535]Czy zastapic kolo zamachowe dwumasowe jednomasowym?
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > BMW Performance
thorez
Musze zmienic sprzeglo i doradzono mi zebym wraz z nim zmienil kolo na jednomasowke i odelzyl je. Jako ze jestem rookie prosze was o pomoc
Czy warto ? Jakie beda efekty? Czy to roz ma jakies wady ?
Auto 535 r90 glownie drift
dzieki
pozdrawiam
Łysol
Jeśli chodzi o drift to jednomasówka jak najbardziej, ale lepiej nie kombinować z wagą koła zamachowego.
thorez
A przeczytac regulamin warto !!! jak najbardziej
paoloz325
panowie jeżeli można to dołącze sie do tematu
do silnika m50b25 jakie koło dwumas czy jednomas i od czego jednomas ?
PMN
CYTAT("thorez":28no8wb2)
A przeczytac regulamin warto !!! jak najbardziej


A ze zrozumieniem to już wogóle warto np. polecam pozycję 12...
rennen
To ja się podepne - skąd wziąć jednomasówke do E36 325? Jeden dwumas już mi poszedł na strzępy, wymieniłem narazie na drugi seryjny dwumas ale nie lubię tego rozwiązania
korona
CYTAT("rennen":1spppw21)
To ja się podepne - skąd wziąć jednomasówke do E36 325? Jeden dwumas już mi poszedł na strzępy, wymieniłem narazie na drugi seryjny dwumas ale nie lubię tego rozwiązania


Jednomasowe koła są w wielu E36 mniejszej pojemności, choć zdarza się ze w danym modelu jest i takie i takie. Samo koło to nie problem, ale do koła trzeba przecież tarczę z amortyzatorem
paoloz325
Jednomasowe koła są w wielu E36 mniejszej pojemności, choć zdarza się ze w danym modelu jest i takie i takie. Samo koło to nie problem, ale do koła trzeba przecież tarczę z amortyzatorem [/quote]

no właśnie trzeba tarcze z amortyzatorem a taka tarcza występowała w e30 2,5 i niewiemczy w 2,0 też nie bedzie pasowała więc taki zestawik byłby lepszy i lżejszy niż seryjne dwumas
rennen
No wlasnie dlatego chętnie się dowiem jakie rozwiązanie jest najlepsze od kogoś kto przerabiał temat.
PMN
Ja mam u siebie tarczę jednomasową - odchudzoną, od 735 E32 z początków produkcji.
Wieniec przełożony z E36.
Docisk... prawdopodobnie od takiego właśnie 735, z podwójną sprężyną. Prawdopodobnie.
Po dostarczeniu koła zamachowego, Radzikowski ogarnął sprawę odpowiedniego docisku.

Podsumowując.
Zestaw koło + docisk + tarcza od starych M30.
Wieniec z E36.
paoloz325
CYTAT("PMN":gx3ybmxb)
Ja mam u siebie tarczę jednomasową - odchudzoną, od 735 E32 z początków produkcji.
Wieniec przełożony z E36.
Docisk... prawdopodobnie od takiego właśnie 735, z podwójną sprężyną. Prawdopodobnie.
Po dostarczeniu koła zamachowego, Radzikowski ogarnął sprawę odpowiedniego docisku.

Podsumowując.
Zestaw koło + docisk + tarcza od starych M30.
Wieniec z E36.


a napisz w jakim aucie i z jakim motorem takie mody przeprowadziłeś ??
PMN
S50B30
RESPECT
CYTAT("PMN":30vafkv1)
Ja mam u siebie tarczę jednomasową - odchudzoną, od 735 E32 z początków produkcji.
Wieniec przełożony z E36.
Docisk... prawdopodobnie od takiego właśnie 735, z podwójną sprężyną. Prawdopodobnie.
Po dostarczeniu koła zamachowego, Radzikowski ogarnął sprawę odpowiedniego docisku.

Podsumowując.
Zestaw koło + docisk + tarcza od starych M30.
Wieniec z E36.


a czy da radę przerobić dwumas w E46 M54 3.0
jendrek e-30
Witam m50b25 koło od m20b25 tarcza docisk i łozysko i gotowe m20b20 jest to samo m20b25 zakładałem takie koło do m50b25 i do m30b35 i b30 i działało i to okejowo tak jak mówili przekładka wieńca nie unikniona do m30 jak zakładałem koło przy przekładce wieńca okazało się że koło trzeba przetoczyć pare setek ale każdy tokarz jak to dostanie w ręce to bedzie wiedział jak to wykonać myśle że do tych innych silników takie sprzęgło i koło też by wydało nawet spieka zrobiliśmy w m30b35 na kole m20b25 docisk m20b25 tarcza(baza pod spieka) m20b25 można śmiało montować powiem tak wkręcał się silnik jak głupi kultura na wolnych sie poprawił i działa pozdro
kris535i
wwitam panowie ja tez bym tak chciał zrobić mam juz sprzegło z m20b20 i m20b23 ktoro sie lepiej nada co trzba dokłanie zrobic. przetoczyc na średnicy tak aby zabic sieniec z dwumasy z m30 tak??? jak jest ze skrzynia??? łożyskiem oporowym??? i wysprzęglikiem??? proszę o jak najwiecej mi przydatnych informacje:) pozdrawiami dziekuja Krzysiek.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.