Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: kompresory eaton do ut
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Racingforum - Forum Główne
hz10
witam
mam zagwozdke tzn. do 1.3 ut chce dołożyć kompresor tak aby dało sie jeździć z duzą lochą na kjs i teraz
1. czy można połączyć kompresor szeregowo z turbosprężarką oczywiście kompresor jako pierwszy od kolektora ssącego. czy wytrzyma doładowanie na wejściu rzędu do 2 bar? jeżeli nie wytrzyma to które z modeli "małych" mają sprzęgła?
2. czy znacie wymiary kompresorów eatona np m62 bo nie wiem czy zdołam go upchnąć pod maske nie chce kupić a potem sie okaże że nie pasuje (wiem że jest za bardzo wydajny do moich potrzeb ale za razem najbardziej dostępny) oraz czy macie wymiary najmniejszych kompresorów eatona które mozna kupić w miare łatwo "u nas" np mini czy vw 1,4?
pozdrawiam
korona
M62 nie jest wcale tak łatwo dostępny szczególnie jeśli ma być w dobrym stanie. Łatwiej znajdziesz mniejszego M45 ale dla ciebie to przeciez lepiej. Poniżej dokładne wymiary i mapy kompresorów o które pytasz:

Eaton M45:
http://www.capa.com.au/eaton_m45data.htm

Eaton M62:
http://www.capa.com.au/eaton_m62data.htm
Sane
Jest dokładnie tak, jak pisze korona...
do silników o pojemnościach od 1.0 do 2.0 zalecane są M45...
poza tym łatwiej znaleźć Eatona M45 - był montowany min. w nowszych Mercedesach z silnikami o mniejszej pojemności oraz Mini Cooperze S...
henry
jest na allegro od mini
BlitzGreG
Jezdzi takie tolledo po Krakowie z turbo i kompresorem, jest to robota firmy TTC mysle ze mozesz tam spokojnie udezyc z pytaniami.
hz10
korona dzięki za linki niestety są tam wymiary kompresorów bez elementów ssących a jak to ma sie z moim pierwszym pytaniem ma ktoś jakiś schemat układu ssącego w vw 1.4bt bo nie wiem czy łączyć (w przyszłości) szeregowo czy równolegle?
hin
1. Można
2. Poszukaj na stronie producenta. Jak nie znajdziesz daj znać prv, poszukam w literaturze, coś chyba miałem. Ale najpierw sprawdź na www producenta
hz10
CYTAT("hin":352r0sy2)
1. Można
2. Poszukaj na stronie producenta. Jak nie znajdziesz daj znać prv, poszukam w literaturze, coś chyba miałem. Ale najpierw sprawdź na www producenta
dzięki za odpowiedź na pierwsze pytanie . wiem już wszystko czas zacząć wycinać...
marcin137
temat stary jak świat ale lepiej tak niż zakładać nowy a jak wpisałem eaton wymiary to wyskoczyło właśnie to smile.gif mam prośbę możemy porównać wymiary eatonów ale nie zewnętrze tylko średnice rotatorów oraz ich długość jestem ciekaw ile się różnią m62 mam pod ręką wiec zacznę pierwszy
M62
średnica rotatora fi89 mm
długość rotatora 153 mm
M45? m65? m90?
Samcrk
M90 to duża locha, raczej 3.5-4.5L , szukaj M45.
marcin137
Nie szukam mam na aucie m45 tylko nie mam gdzie narazie rozkrecic żeby sprawdzić :)chciałem porównać rotatory z m45 od m62 lub m65 rzekomo bardziej wydajnych
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.