Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Nissan S14a [Powitanie]
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Japanese Performance
RMBK
powodzenia!
subek
Witam. To mamy juz conajmniej dwie Zetki na forum Opisz moze dokladniej w jaki sposob Ci ta "moc" znika bo trudno cos powiedziec. Pierwszy mod jaki zrob to wymien pompe paliwa na jakas walbro.
Yarko
A sprawdziliście aparat zapłonowy, przewody wys. napięcia ?
RMBK
powodzenia!
subek
Co do pompy paliwa to slyszalem, ze seryjna pompa ma juz problemy z seryjna moca. U mnie juz przy 230PS nie wyrabiala. Ogolnie to taka standardowa modyfikacja w tych autach. Z ciekawosci spytam po ile chodza Z edycje w niemczech?
RMBK
powodzenia!
Yarko
Miałem podobne objawy, z tym że w wolnossącym SR20DE. Wymieniłem świece, przewody wys. napięcia i kopułke aparatu zapłonowego.
Moim zdaniem warto to sprawdzić.

ale może być to również sonda...

"Jest tak - jak zamoczyłeś kable od sondy zrobiłeś spięcie 12v grzałki i 1v sygnału - u mnie tez tak było i tez powyzej 3000 dopiero jechał , jak naprawiłem kabelki to juz było ok ale sonda była martwa. (pali 1,5 litra wiecej takie auto z martwą sonda)" by fazolx1
brt
CYTAT("Yarko":38n96m6b)
Miałem podobne objawy, z tym że w wolnossącym SR20DE. Wymieniłem świece, przewody wys. napięcia i kopułke aparatu zapłonowego.
Moim zdaniem warto to sprawdzić.


No dobra ale ten silnik nie ma przewodow wysokiego napiecia oraz kopulki aparatu bo ma 4 cewki. Ale rada byla dobra

Moim zdaniem u RMBK nie dziala co jakis czas vtc. Opisal on dokladnie efekt dzialania VTC. Gdy vtc nie dziala to auto jedzie dopiero od 4500 rpm do konca. Gdy vtc dziala to auto wkreca sie gdzies tak 1000 -1500 rpm nizej.
Sprawdz kostke na elektrozaworze VTC, potraktuj ja jakims sprejem do kostek i stykow ( w jakims motoryzacyjnym sklepie mozna dostac).

Tutaj masz zdjecie gdzie szukac zaworu i tej kostki.



RMBK
powodzenia!
brt
CYTAT("RMBK":1w0cpdeg)
@brt

Czesc, ladne autko na youtube! Dzieki za rade z VTC. Dzisiaj to sprawdimy. Pierwsza czesc na dzisiaj zostala zalatwiona, bo dziala juz ocieplanie tylka na moim siedzeniu. Teraz tylko jeszcze silnik ...

(P.S.: Czemu nie diala twoja storna?)

Maciek


Bo nikt nie ma czasu sie zajac
rb25det
sprawdz kable w tej wtyczce od VTC bo juz 2 razy widziałem jak sie lubia przełamywac w tamym miejscu i wcale to nie jest takie widoczne na pierwszy zut oka a efekt twojej usterki to faktycznie definitywnie wyglada na brak VTC
mate96
RMBK polecam strone http://www.turbokillers.com. Jest tam kilka obszernych tematów na temat szarpania i braku mocy w 200sx.
rb25det
tak tylko ze zazwyczaj nie dotycza one s14
RMBK
powodzenia!
dickies
powodzenia!
Paziu
powodzenia!
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.