Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: ps 2: pytania...
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Games Forum
caro
Może przyłączę się do was w niedalekiej przyszłości, ale mam takie pytania:

Kupić ps 2 duże czy slima ? Czy w normalnym używaniu, raczej bez przerabiania są jakieś istotne różnice ? Jak jest z awaryjnością konsoli ? Rzucić się na nie już czy jeszcze poczekać na spadek ceny ? Jest ona ciut za wysoka dla mnie nadal, tym bardziej że przewiduję grać w jedną grę...
fonstrompenar
Ja mam tłuściocha - po przerobieniu przestał odtwarzać filmy DVD ale moje lenistwo nie pozwoliło mi go zareklamować. Ogólnie trzeba się postarać czasami żeby i GT4 ori ruszyło.
darkcrovax
ja bym szedł w slima - duzo mniejszy, przez co łatwiej go gdzieś wcisnąć

A co do przerabiania nie ywpowiem się, bo nie mam sił, żeby powsadzać te plastiki co by swap magic działał
darksmile
małe się grzeją więc brałbym, i wziąłęm, dużego. Po przeróbce działa mi wsio. Piraty, ori, DVD. Tylko nie mam czasu grać
PrOsIaQ
^ +1
rennen
CYTAT("PrOsIaQ":1kxpko2d)
^ +1


^ +2 tylko ja musiałem zregenerować układ optyczny raz (ale kupiłem PS2 w niemczech nawet przed polską premierą więc trzeba wybaczyć po takim czasie) no i mój kumpel na dużej też wszystko mu lata.
caro
Czyli jednak małe się grzeją ? Bo co do tego słyszę podzielone opinie, niektórzy twierdzą, że duże sięgrzeją z powodu zasilacza umieszczonego wewnątrz...

Wiem że jedne z nich mają dostęp do sieci (tylko nie wiem czy lan, czy przez modem), inne z kolei możliwość podłączenia hdd. Rozumiem więc że dysku można użyć jako karty pamięci czy raczej nie ? Trochę bym na tym przyoszczędził...
VectorC
CYTAT("caro":11zv2czn)
Czyli jednak małe się grzeją ? Bo co do tego słyszę podzielone opinie, niektórzy twierdzą, że duże sięgrzeją z powodu zasilacza umieszczonego wewnątrz...

Wiem że jedne z nich mają dostęp do sieci (tylko nie wiem czy lan, czy przez modem), inne z kolei możliwość podłączenia hdd. Rozumiem więc że dysku można użyć jako karty pamięci czy raczej nie ? Trochę bym na tym przyoszczędził...

Ja posiadam PS2 slim i się nie grzeje aż tak strasznie wiadomo złapie pewną temperaturke i tak już zostaje ale sie nie przegrzewa
Co do internetu to raczej zapomnij niewiele gier obsługuje sieć (pozatym mało osób z niej korzysta),trzeba się sporo namęczyć żeby to zadziałało trzeba mieć network adapter w grubej(slim ma wbudowany).Co do dysku to posiadają takową możliwość konsole"grube" ale też trzeba mieć specjany program żeby odpalać gry z dysku a w przypadku slim należy zamontować taśme do hdd aby go podłączyć (mało kto to robi) pozatym wygląda to nieestetycznie ponieważ musi być zdjęta obudowa do odpalania z dysku ponieaż niema miejsca w slimce na dysk.Wydaje mi się że w grubej jest miejsce na dysk ale moge się mylić...
Pozdrawiam
trueno2
Posiadałem okolo roku PS2 slim, wersja srebrna z 2005 roku. Musze powiedziec, ze bylem bardzo, bardzo zadowolony z konsoli. Rzeczywiscie tak jak napisal VectorC, 'plej' łapie pewną temperaturkę, ale najwodoczniej [przynajmniej w moim wypadku] mu to nie przeszkadza. Raz bz wylączania chodził ok. 48h i wszystko idealnie. Ja osobiscie jestem za slim'em. Mniejszy, funkcjonalny, w ogole taki bardzie przyjemny.

IMO "małe sie grzeją" - tak łąpia temperaturę, ale zeby nazwac to grzaniem, raczej nie.
Titleist
bierz "grubą"

mam dużą już od bardzo dawna, optyka trochę kuleje (starutka PS v3), ma problem z odtwarzaniem płyt DVD9 (czy jak tam one się nazywają), czyli niestety m.in. gt4... a lenistwo nie pozwala mi zregenerować lasera, do środka wsadzasz HDD (nie ma żadnego problemu z odpalaniem z niego gier, ładują się trochę szybciej niz z płyt) i Network Adapter, ale granie w sieci na PS2 to generalnie ogromna pomyłka w większości przypadków...
pitbull2000
Slim sie grzeje
Zarty...
Mój chodził przez 3 dni bez przerwy i nie było problemów.

Raz leżała na nim kupka ubrań i nawet nie wiedziałem ze jest włączony, wtedy tez napewno chodził ze dwa, nie majac za bardzo mozliwosci chłodzenia, był wtedy z płytka GTA, więc jak wiadomo cały czas płytka chodziła, zreszta tak samo jak włączałem kilka 24 godzinnych wyścigów w GT4.
Slima mam z kwietnia tego roku.
Smoko
Zalezy kto co ma na mysli mowiac "grzeje"
Mam slima z poprzedniego roku, cieply sie zawsze robi, jak kazde normalne urzadzenie
topic sie nie topi a zawsze cos na nim stoi badz lezy.
Tak jak Pit, dlugoczasowki sie robilo i nadal daje rade

ogolnie nie narzekam, a i miejsca wiecej

co do ceny to ja swoja bardzo malo uzywana na poczatku roku dalem 400 + karta + dodatkow pad.
teraz nowki chyba tak jakos chodza... jezeli nie to mnie poprawcie.

pozdrawiam
trueno2
Zgadza się dzisiaj w Empiku widziałem nowkę slim'a za 400zł. Urzywanego kupisz juz za 200zł, wiec prawie jak za darmo, do tego dokupujesz sobie akrte pamiec i mozna pykać
rennen
CYTAT("trueno2":3b1oywl6)
Zgadza się dzisiaj w Empiku widziałem nowkę slim'a za 400zł. Urzywanego kupisz juz za 200zł, wiec prawie jak za darmo, do tego dokupujesz sobie akrte pamiec i mozna pykać


Zaraz wchodzi PS3 więc jak ktoś nie ma a chce kupić to można poczekać jeszcze tą chwilkę, po premierze trzeciej zapewne dwójki będą do wyrwania niemal za darmo.
trueno2
Oj chyba cena PS2 po wejsci PS3 tak szybk nie stanieje. Cena SP2 juz jest a takim poziome zekto ma ja kupoic to i tak kupi [400zl], a poza tym premiera w Europie dopiero 2007 w marcu, wiec wuchta czasu
VectorC
CYTAT("trueno2":cwnlh0r3)
Co do grzania konsoli, duza ma wbudowany wentylator, dlatego taka nie ejst goraca gdy sie ja dotknie, mala nie ma tego spzetu w sobie stad te objawy, ale mowie moja sie nie grzala, duzo ludzi mowi, ze sie nie grze. Zreszta chyab Ci co produkowali z Sony PS2 Slim, to wiedzieli co robili nie pakuja wentylatora Wszystko.

Oj chyba cena PS2 po wejsci PS3 tak szybk nie stanieje. Cena SP2 juz jest a takim poziome zekto ma ja kupoic to i tak kupi [400zl], a poza tym premiera w Europie dopiero 2007 w marcu, wiec wuchta czasu

Człowieku co ty gadasz..... Slim też ma wentylator...
trueno2
Ups... juz poprawiam, widocznie mialem jakies trefne informacje, sorry za wprowadzenie zamieszania.
caro
Tak z ciekawości spytam: ile czasu zajmuje ukończenie gry ? Po jakim czasie gra zaczyna was nudzić i mulić ?
ogor
ja juz okolo 2 lata gram (moze troche mniej)
i nieraz mi sie zaczynala nudzic to sobie w arcade pykalem
od tygodnia zaczolem dalej przechodzic (z 60.x% na 64%)

nie ciskam w to jakos zeby przejsc tylko zeby sie bawic i dlatego tak dlugo idzie

gra jest straszne dluuuga i chyba nigdy sie nie znudzi
fonstrompenar
CYTAT("caro":300oqir0)
Tak z ciekawości spytam: ile czasu zajmuje ukończenie gry ? Po jakim czasie gra zaczyna was nudzić i mulić ?


Nurburgring się nie nudzi - zwłaszcza jak się na nim testuje różne fury - seryjne/ po modach - whatever. Gram dotąd aż mnie czacha rozboli

Inna fura - inne doznania - inna przygoda - To się nie nudzi
ogor
CYTAT("fonstrompenar":178dblj2)
CYTAT("caro":178dblj2)
Tak z ciekawości spytam: ile czasu zajmuje ukończenie gry ? Po jakim czasie gra zaczyna was nudzić i mulić ?


Nurburgring się nie nudzi - zwłaszcza jak się na nim testuje różne fury - seryjne/ po modach - whatever. Gram dotąd aż mnie czacha rozboli

Inna fura - inne doznania - inna przygoda - To się nie nudzi


swiete slowa

kupuj i graj ile wlezie

fajna jest rywalizacja np, na tym forum jak ustala sie samochod i trase i w paru ludzi sie cisnie kto lepszy czas wykreci (ten pan wyzej niestety nie daje innym szans...)
caro
A jak jest z tym dyskiem ? Działa dowolny hdd czy jakiś specjalny ? Czy można go wykorzystać jako kartę pamięci ?
siemanko
lista jest w internecie dysków

mi sie gra nudzi jak mam do przejechania 50 okrązen ale od tego jest b spec i znowu jest fajnie , szkoda ze tylko 3 razy mozna przyspieszyc

ps. jak przejsc nurburging 24h i inne 24h (b spec i ps 2 odpalona całą noc ??)
VectorC
CYTAT("caro":27eld95o)
A jak jest z tym dyskiem ? Działa dowolny hdd czy jakiś specjalny ? Czy można go wykorzystać jako kartę pamięci ?

Gdzieś na forum o konsolach była lista dysków obsłógiwanych przez ps2
Na dysku możesz mieć gierki,jeśli chodzi o savy to niewiem...
Pozdrawiam
fonstrompenar
CYTAT("siemanko":2d4cdovi)
ps. jak przejsc nurburging 24h i inne 24h (b spec i ps 2 odpalona całą noc ??)


Niestety ale trzeba na to trochę czasu poświęcić. B spec i zostawić włączoną ps2 z szalejącym Stigiem. Gorzej jak budzisz się rano, włączasz TV i patrzysz a tu Stig jest na ostatniej pozycji i prawdopodobnie od kilku godzin siłuje się z bandą

To się zdarza jak Stigi przed wyścigiem przyjmie za dużą dawkę Haszu
pitbull2000
Nie trzeba go karmić haszem
Wystarczy ograniczyc dostęp do Minolty i tym podobnych wynalazków.
Najlepiej to wsadzić go w F1 i przejedzie wszystko
ogor
zauwazylem ze stig duzo lepiej jezdzi na stockowych samochodach, w minolicie z turbo lepszym prawie zawsze na jekiejs bandzie zostaje
siemanko
CYTAT("pitbull2000":2youucgh)
Nie trzeba go karmić haszem
Wystarczy ograniczyc dostęp do Minolty i tym podobnych wynalazków.
Najlepiej to wsadzić go w F1 i przejedzie wszystko


najpierw trzeba miec F1

ps. gdzie zdobyc
ps2. mozna z gt 3 sciagnac jakos ?????
dudek81
CYTAT("pitbull2000":1ik092in)
Nie trzeba go karmić haszem
Wystarczy ograniczyc dostęp do Minolty i tym podobnych wynalazków.
Najlepiej to wsadzić go w F1 i przejedzie wszystko



Wlasnie w F1 STIG lubi sie przykleic do bandy


CYTAT("siemanko":1ik092in)
CYTAT("pitbull2000":1ik092in)
Nie trzeba go karmić haszem
Wystarczy ograniczyc dostęp do Minolty i tym podobnych wynalazków.
Najlepiej to wsadzić go w F1 i przejedzie wszystko


najpierw trzeba miec F1

ps. gdzie zdobyc
ps2. mozna z gt 3 sciagnac jakos ?????



1. Wygrac RING 24h
2. Nie mozna.
fonstrompenar
CYTAT("siemanko":3r31ngsz)
CYTAT("pitbull2000":3r31ngsz)
Nie trzeba go karmić haszem
Wystarczy ograniczyc dostęp do Minolty i tym podobnych wynalazków.
Najlepiej to wsadzić go w F1 i przejedzie wszystko


najpierw trzeba miec F1

ps. gdzie zdobyc
ps2. mozna z gt 3 sciagnac jakos ?????


Z GT3 afair możesz tylko ściągnąć hajs - co w sumie na początku gry jest super przydatne ( 100 000 zielonych;) ) AFAIR.
caro
Niestety kupiłem kompa i jest on bezużyteczny bez kierownicy, no chyba że chcę pograć w takie rewelacje jak Nfs Carbon, LOL. Anyway, są na pc jakieś wyścigi warte tego żeby odpuścić sobie ps2 ? Grand prix Legends, GT Legends ? Huh ? Jestem już bez kasy, ale konsolę można wziąść zawsze na raty - 25 zł/mc.
VectorC
caro - jest jeszcze taka gra jak live for speed naprawde jest godna zainteresowania niedawno kupiłem wczoraj właśnie kupiłem licencje za 143zł i nie żałuje
Pozdrawiam
caro
No to wiadomo, to jest jedna z tych rzeczy która mnie ciągnie do kierownicy do pc zamiast do ps2...
Erhabe
Orientujecie sie mniej wiecej ile kosztuje PS2 w empiku albo media markcie?
na stronie empiku znalazlem tylko ceny konsoli z grami ktore nie dokonca mnie interesuja...
A na stronie MM nic nie znalazlem.
A czy w tych sklepach mozna dorwac zestaw PS2+GT4+MC ?
pitbull2000
W empiku wczoraj widziałem za pińcet złoty, ale nie wiem czy był z jakąś grą, z pewnością zawierał pada i kartę.
Zakupy sprzętu elektronicznego w Empiku stanowczo odradzam.
Za GT4 w saturnie liczą sobie 49 zł, za PS2 nie wiem ile.
Erhabe
500 za nowe PS2 z karta to chyba dobra cena
CYTAT("pitbull2000":xgxx92hn)
Zakupy sprzętu elektronicznego w Empiku stanowczo odradzam.

Jakies konkretne powody?
caro
Przed świętami konsole kosztowały 399 zł. w MM. Teraz wszystko wróciło do "normy" i kosztują 499-550 w zależności od sklepu, więc 500 z kartą to dobra cena.
pitbull2000
CYTAT("Erhabe":3cdlza1r)
500 za nowe PS2 z karta to chyba dobra cena
CYTAT("pitbull2000":3cdlza1r)
Zakupy sprzętu elektronicznego w Empiku stanowczo odradzam.

Jakies konkretne powody?


Tylko i wyłącznie z powodu ceny, wszytko co tam mają dostanę taniej w Saturnie lub MM.

Przykładem jest np. Tourist Trophy w Saturnie niecałe 50zł, a w Empiku niecałe 220zł.

Nie chodzi mi o różnice rzędu 10zł, ale coś takiego to dla mnie jest zwykłe dymanie w dupsko.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.