Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: jak zrobic kopie oryginała
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Games Forum
Piotrekk
mam oryginalna płyte ale moj synek jest w takim wieku ze nie ma rzeczy swietych takze predzej czy pózniej płyta dostanie sie w jego ręce
stad moje pytanko czym i jak zrobic działajaca kopie ?
Owko
synka? tak samo jak oryginał, ale nie ma gwarancji, że będzie tak samo działać

darujcie żarcik, pracuję chyba 13godzinę przed kompem, a Polska zremisowała...
Piotrekk
CYTAT("Owko":28hmeo61)
synka? tak samo jak oryginał, ale nie ma gwarancji, że będzie tak samo działać

darujcie żarcik, pracuję chyba 13godzinę przed kompem, a Polska zremisowała...

nad kopia syna popracuje na wiosne tylko do blizniaków mam awersje
Owko
CYTAT("Piotrekk":2yqmg3c0)
nad kopia syna popracuje na wiosne tylko do blizniaków mam awersje


no właśnie - tak się w tym kraju porobiło, że małżonki (za niecałe 72 godziny) też za cholerę nie mogę namówić na ciążę mnogą

btw: najczystszej wody spam robię, za który killuję na normalnym forum, ale na tym obowiązują inne zasady

bo wszak co innego jak np. hwojtek pyta na games-ach, czy wybrać Zondę, czy SLR-a (i życzyć mu takich dylematów w realu ), co innego jak na normalnym forum Zeos (w niczym mu nie umniejszając), wdziewając szatę znawcy doradza jakiego założyć chipa, opierając się na lekturze katalogów firm tuningowych.
PrOsIaQ
i tak nalezy mu sie pochwala ... znaczy ze czytac umie...
przerasta tych, ktorzy wiedze czerpia z komentarzy gawiedzi na zawodach
wojtrek
postaram się odpowiedzieć jeszcze bardziej merytorycznie niż koledzy powyżej, choć wiem, że nie będzie to łatwe...

PS2 prosto z fabryki nie będze czytać piratów. czyta ona jakis tam specjalny sektor na plycie i widzi, czy to kopia czy oryginał.
rozwiązania są 2

1. mod ps2 - chip (nie w VTG/COMPSPORT/itp)
2. wersja znacznie przyjazniejsza i nienaruszająca gwarancji ps2 - swap magic

Ad.1 pomijam to bo tracimy gwarancje

Ad.2 Swap magic to plyta cd/dvd (zaleznie czy twoj oryginał jest na cd czy dvd), której uzywasz do odpalenia konsoli, poniewaz jest to plyta oryginalna, wiec konsola się odpali i nie pokaze info, ze plyta jest bebe (powiedzmy, ze wczyta się jej system operacyjny). po chwili pojawia się ekran, cos w stylu 'wloz swoją kopie gry'. poniewaz jak wiadomo otwarcie kieszeni ps2 resetuje konsole, trzeba wymienić plyte w napędzie tak, by konsola o tym nie wiedziala. dlatego razem z plytą swap magic dostajesz kilka plastikowych/aluminiowych czesci, które wklada się 'do konsoli' w miejsca czujników otwarcia tray'a itd. ze mozna go otwierac a konsola o tym nie wie. podmieniasz plyte i gra się uruchamia juz dalej z kopii, bo ps2 nie wie, ze oryginalna plyta swap magic juz nie jest w napędzie.

swap magic mozna w PL kupic na chocby allegro:
http://www.allegro.pl/item125094731.html

tu masz wiecej o swap magic ogolnie:
http://www.konsola.pl/forum/viewtopic.php?p=69180

pozdro i powodzenia w kopiowaniu latorośli
starfish
ale tu nie chodzilo o to JAK uruchomic kopie, tylko jak spokowiac oryginalna plyte, a wiem ze jest z tym problem bo nagrywa sie inaczej niz zwykle plytki na peceta poszukaj na forach o ps2 tylko nie takich oficjalnych sony czy ps2 bo tam banuja/killuja/strzelaja za slowo kopia/pirat, do tego dostajesz zestaw zdrowasiek do odmowienia i nr konta radia maryja na ktore masz wplacic 10000zl
wojtrek
jak uruchomic skopiowaną gre to dosc wazna informacja, nie wiem czy jest problem z kopiowaniem takich plyt jak kazdych innych, ale zeby miec pewność to:

1. Take the ps2 game put it in the dvd rom or dvd burner, your choice.

2. open the dvd decryptor program then go to to tool bar and hit MODE>ISO>READ. Then choose the correct dvd drive that the game is in as the "source". Also choose where you want the files to be stored on the pc hdd. THEN CLICK DECRYPT , or the huge graphical picture at the bottom of the program which makes it run. The game is now copying to your HDD. Take the game out when finished (it might take a while).

3. Go to the same tab in dvd decryptor and choose MODE>ISO>WRITE. This will then let you look for the files you just created in step 2. Select the file that you just created. (There is only 2 files creadted so pick the smaller one, I forget what its called. If it dosen't work pick the other file instead.) Then click WRITE, make sure there is blank DVD or CD in the drive depending on if its a cd or dvd game.


The game is now burning.... when done Take the game out!


program sciągniecie stąd:
http://www.idg.pl/ftp/pc_6027/DVD.Decry ... 5.4.0.html

pozdro
dudek81
Gran Turismo 4 trzeba ripowac. Bo jest na DVD9.


Osobiscie kupilbym oryginala na allegro.
Mozna wyrwac juz za 60 zl.

A i czyste sumienie sie ma
Owko
CYTAT("dudek81":1n9paf3q)
Gran Turismo 4 trzeba ripowac. Bo jest na DVD9.


Osobiscie kupilbym oryginala na allegro.
Mozna wyrwac juz za 60 zl.

A i czyste sumienie sie ma


39 w Media Markt w aktualnej promocji
starfish
no ja do tej pory gralem w gt3 nie do konca "prawe" ale jak zobaczylem co sie na forum dziej to odrazu zamowilem gt4 platinium za 60zl dojdzie na dniach


edit
Wlasnie doszla do mine swieza paczuszka z gt4 on board
Piotrekk
CYTAT("Owko":2tvzc7m7)
CYTAT("dudek81":2tvzc7m7)
Gran Turismo 4 trzeba ripowac. Bo jest na DVD9.


Osobiscie kupilbym oryginala na allegro.
Mozna wyrwac juz za 60 zl.

A i czyste sumienie sie ma


39 w Media Markt w aktualnej promocji
ee to dam se spokoj z kopiowaniem
btw konsole juz kupilem z crackiem

trzymaj sie w sobote Owko
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.