Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: 325 czy 320 vanos???
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > BMW Performance
xzbit
Mam mały dylemat chce kupić coupe E36 z silnikiem 325 albo 320 z Vanosem i nie moge się zdecydować. Z jedenej strony 2,5 będzie pewnie palił koło 14 l ale za to jakie wrażenia z jazdy:-) , z koleji 2,0 też pewnie będzie jechał ale za to mniejsze spalanie. Doradzcie który lepszy???
klima
2.5 pali tyle samo co 2.0. a moze nawet i mniej.
Tcharec
A to zdaje się przez dłuższe przełożenia, tak?
Torsen
CYTAT("klima":1p2bn42l)
2.5 pali tyle samo co 2.0. a moze nawet i mniej.


Wersja 325 z Vanosem tak, a bez Vanosa wciaz jestes pewny ze tyle samo co 2.0 z Vanosem ?
Bar-teK
ja bym wzioł 2.5 spalanie w granicach 10l a wrazenia bezcenne
MakosZ
CYTAT("Bar-teK":1e1ft164)
ja bym wzioł 2.5 spalanie w granicach 10l a wrazenia bezcenne


Obawiam sie, ze albo 10l, albo bezcenne wrazenia...

Pzdr.
slawo
CYTAT("MakosZ":3mi2z20s)
CYTAT("Bar-teK":3mi2z20s)
ja bym wzioł 2.5 spalanie w granicach 10l a wrazenia bezcenne


Obawiam sie, ze albo 10l, albo bezcenne wrazenia...

Pzdr.


tylko ze 2.5 bedziesz mial wybor miedzy wrazeniami a spalaniem a w 2.0 pozostanie Ci wyborowa na pociesznie
PiotrekM5
Ja bym brał 2,5 praktycznie to samo spalanie
A jedzie zupełnie inaczej
kazik61
Od kiedy panowie 2.5 pali tyle samo co 2.0 vanos?Miałem E36 Coupe M52B vanos i palił przeciętnie 10,11L a tak delikatnie to 8 a był w super stanie z oryginalnym przebiegiem.Rozmawiałem z ludzmi co mieli 2.5 z vanosami i bez i realne spalanie tych silników to 13-14 l ,więc nie opowiadajcie bzdur i nie wprowadzajcie nikogo w błąd jak sie nie znacie.....A jezeli 325 pali tyle samo co 320 to 320 w ogóle by sie nie sprzedawało!Logiczne a to co wy opwiadacie to jakies bajki No i poza tym 2.0 chodzi super !!
Bartosh
tyle co Ty podajesz pali 323i, 328i (oba M52) 320i sprzedawalo sie bo bylo wyjsciowo tansze...
shiro
Mam wlasnie m50b25 (2.5 bez Vanosa). Mysle ze zejscie ponizej 12 litrow w miescie jest niemozliwe.

CYTAT("Bar-teK":5riazq2s)
ja bym wzioł 2.5 spalanie w granicach 10l a wrazenia bezcenne

Joker
kazi61, po pierwsze to odgrzałeś kotlet z zeszłego miesiąca. Po drugie Ameryki nie odkryłeś, i nie mów, że nikt tu się nie zna, bo jesteś tu pierwszy dzień, a chcesz zaprowadzić swój porządek. Ja posiadam E30 325 cabrio (oczywiście nie posiada Vanosa) i potrafię zejść na mieście do 10-11l.
Wszystko zależy od stylu jazdy, i stanu auta (przede wszystkim stan silnika, ogumienie). Tak jak ktoś napisał, 320i było tańsze wyjściowo, 325i wiązało się zazwyczaj z większym wypasem seryjnym i stąd cena znacznie inna.
Rozśmieszyłeś mnie do łez słowami:
"A jezeli 325 pali tyle samo co 320 to 320 w ogóle by sie nie sprzedawało!Logiczne a to co wy opwiadacie to jakies bajki No i poza tym 2.0 chodzi super !!

2.0 chodzi słabo, chyba że przesiadłeś się z traktora do poloneza, a później ktoś przyjechał zasypać Ci płot 150-koniami.
Mam znajomych którzy mają zdrowe 2.0 i 2.5 w E36 z Vanosem, i palą tyle samo. Ktoś już dobrze podsumował - w BMW palą cylindry (w większości przypadków 6) a nie pojemność. Bajki to Ty opowiadasz pisząc, że jeśli auta palą tyle samo to by się nie sprzedawało. Dam Ci przykład, A3 i A4 z tym samym silnikiem 1.9 TDI spalą praktycznie tyle samo, i co to ma znaczyć? Że A3 się nie sprzedaje?
To spójrz przez okno i gwarantuję, że w ciągu godziny zobaczysz niejedną A3.
No chyba, że ten co ma tą 2.0 co tak super chodzi, oprócz zasypanego płotu zostawił Ci kurz na szybach i ch.. co widać.
Bez urazy i pozdro
kazik61
TAK Ku...wa to może M3 jeszcze zejdzie poniżej 10ciu albo poniżej 8smiu,albo pali Piątke w miescie!!!Nie wciskajcie mi kitu buraki,a że jestem tu nowy to nic nie znaczy wielcy mistrzowie teorii!!!A z tym kotletem to sie dałes popisówe!!Ha ha

Added after 4 minutes:

A końmi to chyba wsiurze ciebie zasypało bo na E30stkami cabrio to u nas gnój w pole wożą...widać ze jesteś biedny a do tego głupi
Łukasz
Dobrze ci radzę wyedytuj/skasuj tego posta... Dla własnego dobra...
rennen
CYTAT("kazik61":1uc2u909)
Added after 4 minutes:

A końmi to chyba wsiurze ciebie zasypało bo na E30stkami cabrio to u nas gnój w pole wożą...widać ze jesteś biedny a do tego głupi


Biedny to ty jesteś i nie chodzi wcale o pieniądze.
kazik61
Mozesz mi skoczyć Ale to ty wozisz sie stara E30 a nie ja!
shiro
A potem bedą mieli żal i pretensje do spoleczenstwa, za stereotyp bmw=burak

Tragedia ten wątek.
rennen
CYTAT("kazik61":32mqacby)
Mozesz mi skoczyć Ale to ty wozisz sie stara E30 a nie ja!


Ja akurat nie jeżdże E30, ale nie uważam się za lepszego od nikogo dlatego że za wartość mojego auta możnaby kupić conajmniej kilka ładnych E30. A narazie polecam żebyś wstrzymał się z głupimi komentarzami.
Torsen
No i tyle po fikajacym kaziku.
artix
takich cyrkow to tu dawno na forum niebylo jakie kazimierz wyprawial
Joker
Słuchaj Kaziu, nie poślę tego do Ciebie na priv, bo skoro jesteś w stanie obrażać mnie na forum, to też na owym forum przyjmiesz publicznie co mam Ci do powiedzenia.
Nie poślę żadnych wyzwisk w Twoją stronę, bo już nie jestem w przedszkolu, właśnie zacząłęm 1 klasę gimnazjum .
To jakie posiadam auto nie świadczy ani o mnie, ani o moim statucie majątkowym, miałem okazję, więc je kupiłem.
To że u Ciebie na polu E30 cabrio wozi się gnój nie oznacza, że masz ten gnój w butach przynosić tu na forum.
Oczywiście Ty wiesz najlepiej ile pali moje auto, i ile palą auta moich znajomych.
Parę tematów wyżej, chciałeś sprawdzić, czy ludzie mają tu jakąś wiedzę, i zabłysnąłeś E30 320is. Najpierw poczytaj, przy zakazie pisania masz na to dużo czasu, i stwierdź, czy ludzie mają tu jakieś pojęcie czy też nie, chociaż i tak mało Cię obchodzi, że na forum udziela się większość osób przygotowująca profi auta na zawody jakimi są wyścigi na 1/4 mili.
Piszesz, że "E36 320i chodzi super!"
Na tym forum, "chodzą" auta mające 6-7 od 0 do 100km/h
a super chodzą mające tych sekund ~4-5.
Chcę dodać, że wcale nie wszedłeś na moją dumę, bo w paru postach pokazałeś jak bardzo wartościową jesteś osobą, i nie zależy mi na Twojej opinii.
Myślałeś jednak, że pokażesz na tym forum, jacy to z ludzi teoretycy, bo nasłuchałeś się na zewnątrz - owszem, więszkość forów to teoretycy nie mający czasem pojęcia o niczym, tu jednak jest trochę inaczej, a nad wszystkim czuwa pewna elita + modzi nad porządkiem.
Mimo wszystko pozdrawiam Cię.
krzysztofIS
A ja mam pytanie co to jest ten VANOS
Szukałem w starych postach, ale nic nie znalazłem.
shiro
Zmienne fazy rozrządu w bmw, tak jak na przyklad V-Tec w hondach Dzieki temu auto pali mniej i jest bardziej elastyczne.
Artiv
Myślę że temat spalania jest mało ważny w przypadku Bmw . Takie czy inne Bmw pali tyle ile się wleje . Osłabiają mnie pytania w stylu ile pali to auto ?? A już całkiem daremne jest zastanawianie się nad kupnem tego auta najlepiej żeby było w granicach 10tys ,silnik 2.5 e36 Coupe jeżdżone w niedziele po południu przy słonecznej pogodzie a kierowcą była 60 letni dziadek. Później jeszcze może na gaz starczy za 2 tyś. Całkowicie daremni są osobnicy którzy pytają i oczekują odp. w stylu : Oj strasznie dużo pali jestem zawiedziony że kupiłem Bmw” Takie pytania zadają ludzie jeżdżący autami z silnikami od kosiarek(tzw.ekodrezyny) i chcą się podbudować w ten sposób . Ja unikam tematu spalania a jeśli chodzi o ludzi pokroju kazika to nie ma się co przejmować . Przyśniło się mu Bmw i postanowił że będzie udawał właściciela takiego pojazdu na forum . Coraz więcej tu takich ludzi . Pozdrawiam
Joker
Już o jednym takim napisałem Ci na PW.
Hrabia
Witam Jokera!Przyglądałem się z boczku na tą waszą bitwe o racje i stwierdziłem ,ze ten Kazik miał jednak racje!Owszem,może i śa tu ludzie którzy są znani i cennieni...ale jest ich zaledwie kilku,a to że nazywasz siebie innych elitą zakrawa o kpine,ty chyba synu prawdziwej elity nie widziałes i nie chodzi tu tylko o samochody,a z tym E30 rzeczywiscie sie do niej zaliczasz...takiej podwórkowej w której koledzy mają polonezy i fiaty 125p,bo zauważyłem ,że udajesz na tym forum jakiegoś bossa!Haha!A co do tematu o spalaniu,myślałeś ,że zabłysnąłes i zwróciłeś mu uwage o starym temacie i zrobiłes wykład,a chciałbym zauważyć ,że Audi A3 i A4 to dwa różne auta i inne klasy A3 to kompakt,A4 to klasa średnia a temat był o tym samym aucie lecz z innym silnikiem.Rzeczywiście,kiepscy jestescie.Pozdrawiam
L0c0320
Tak jako ciekawostkę... dla Kazika...

Mam 320 coupe z Vanosem... i potrafi spalić 20 litrów jak się postaram... (nie jest zagazowana)
A co do osiągów.... to straszny muł przy 325-tce....
Na jedynce odchodzi już pół długości.... reszta biegów.. to pogrom...

Teraz kupując BMW.... na pewno wybrałbym większy silnik...
Tak jak koledzy mówią.. spalanie na podobnym poziomie.. ale wrażenia z jazdy.... echh


Kolega chyba założył nowe konto
Torsen
Dokladnie, kolega debil zalozyl nowe konto i tymsamym otrzymal bana.
Joker
Kaziu alias Hrabia alias pizduś plastuś

Ja nie zaliczam się do ŻADNEJ elity, elitą nazwałem ludzi mających pojęcie o tym, o czym się tu rozmawia, żeby gasić takich jak Ty, aby forum nie było tym forum teoretyków, polecam czytanie ze zrozumieniem.
Porównując A3 i A4 wiedziałem, że się tego uczepisz, chciałem jednak zobrazować potrzeby klientów, gdzie nie tylko spalanie się liczy, ale mniejsza o to. I tak nie zrozumiesz dlaczego przy tym samym spalaniu ludzie jeżdżą i 320 i 325.
Kiepski to jesteś Ty, uważając, że nikt nie wyczaji, że Hrabia broniący Kazia to Kazio we własnej osobie


EDIT: Się nie przyjrzałem, to Ci coś jeszcze wyjaśnie - Synem możesz nazywać swego potomka, ja nie mam się za żadnego bossa i nigdzie nie miałem zamiaru zabłysnąć - jedno co chciałem zrobić, to wybronić Cię przed modami, zabłysnąć to chciałeś Ty - w temacie z przed miesiąca mówiąc, że E36 320i zapier..la.
Co do elit jakie znasz, chwała Ci za to......nie muszę Ci tłumaczyć kim jestem, co robię na codzień, i jakie ja elity znam. Żebym tak robił musiałbym się zniżyć do Twego poziomu, a na tym kończę konwersację z Tobą.
JORDAN
no ta kazik pokozoł
co do spalania i wyboru to zaważyłem że 6 cyl bmw czy to 2.0 czy 2.8 spalaja bardzo podobnie a wrazenia zupełnie inne rozmawialem z kierowcą wyścigowym i jego wyreglowana przez niego m3 3,2 pali 12, 13 miasto bez ostrego pałowania a to jest 6 krotny mistrz Polski wyścigów płaskich dlatego najwazniesza jest sprawnosc i efektywnośc jednostki napędowej im sprawniejsza tym mniej pali mimo dużej mocy!
byli tu tacy na forum że m5 14-16l a katalogowo 18l ale oni są handlarzami i chcieli sprzedać szybko bo nie stac na utrzymanie taki już los m powerów
artix
a co do m50b25 to ze bez vanosa pali wiecej jest chyba oczywiste

m52b28 tez pali mniej od m50b25 bez vanosa
Pirat1986
Witam jestem właścicielem bmw e36 325i. Na Pana miejscu wogóle bym sie nie zastanawial. 320 pali prawie tyle samo co325 a jaka różnica mocy. 325 zaskakuje na drodze nie jednego kierowce ze sportowym autem. jak ktoś ma lekką nogę uda mu się zejść nawet do 9,3l/100km. Zdecydowanie325!!!
SULLY
człowieku to było napisane 4 lata temu ph34r.gif
jendrek e-30
Dobra bitwa hehehe, co do spalania jeździłem kilka dni e30z m50b25 vanos przy dynamicznej jeździe 15L jak pedał nie odklejał się od podłogi to mnie więcej 18L do 20L. Moja e30 z m30 przy jeździe jak emeryt w mieście 12\13L ale jak przy ostrej jeździe to pod 20L podchodzi. A osobiście uważam że czy vanos czy nie do jazda w granicach 12L na 100km w mieście jest bardzo realna, co prawda kolega miał cabrio e36 2.0 na vanosie to jak normalnie jeździł(dodam że bardzo dobry silnik) z zamkniętym dachem to około 10L. parę razy udało się osiągnąć. Ale jak ktoś kupuje BMW to raczej nie patrzy na spalanie bo od kiedy pamiętam jak jeszcze poruszałem się na rowerze i byłem dzieckiem, to słyszałem że BMW pali tyle ile się wleje, ale tak jak ktoś napisał wrażenia bez cenne. A co do zamożności ludzi i czym jeżdżą to każdy jeździ tym czym lubi tak jest w moim przypadku mam dwie e30 i rodzinnego mondziaka, nie zamierzam zmieniać BMW na inne auto mam beton zawias e-szperke i poruszam się na co dzień i mi to pasuje.




POZDRO ph34r.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.