Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: WAŁKI SWIATEK E 36 318 is
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > BMW Performance
KAMIKADZU
Witam,moze ktos wie ile faktycznie da mi zmiana wałkow na sportowe GT?
Operacja ta kosztuje 2000 tys!Pytanie czy jest warto?
240Z
Nie jest warto, bo ci się krzywki zaczną wycierać, i będzie problem. Norma w wałkach od Świątka.
X_E_O_N
ale swiatek dorabia krzywki do walka wiec jesli masz dowody na to ze walki od swiatka se zle to je tutaj przedstaw bo ja i moi koledzy nie mieli nigdy problemu z tymi walkami aj w golfi mialem walek od swiatka do wyscigow gorskich jezdzilem z nim na codzien bardzo ostry walek wolne obroty okolo 2000 przyrost mocy 15KM auto krecilo sie jak motor polecam walki od P. Swiatka
Grzegscvan
ja mam swoje zdanie na ten temat i wiele fuszery widzialem która wychodzila z bydgosxzcy od P Swiatka. Nie twierdze ze nie potrafi zrobic dobrze walków , imho jesli on sie za cos wezmie to zrobi to dobrze natomiast wydaje mi sie ze ma nie zawsze kompetentny personel i z tego wynikaja te kuchy.
THX
dzik
Pozostaje jeszcze kwestia samych parametrow krzywek.
Opowiadal mi jeden koles co dlubal samochod ze swiatek nie mogl za cholere trafic z walkami zeby samochod pracowal normalnie i mial przyrost konkretny. Albo obroty min to bylo 2000 albo przyrost zaden.
Catcamsa wlozyl i ma stabilne jalowe i przyrost konkretny.
X_E_O_N
wszystko zalezy od walka ja uwazam ze jak sie pogada z gosciem zrobi wszystko ok jezdzilem na tych walkach i uwazam ze sa ok ale tak jak mowie to moje zdanie
hellord
Mój kolega za moją namową złożył wałki od Świątka i dzisiejsze wyniki z hamowni to -15KM i -20NM w stosunku do tego co było wcześniej. Świątek poraz pierwszy robił wałki do tego silnika i robił je posługując się seryjnymi... Z zasłyszanej opini wyszło na to ,że zawsze jest jakiś przyrost po jego wałkach, a tu taki "wałek"

Mówiłem mu co prawda,że catcams będzie lepszy, ale sprawy ekonomi przeważyły szalę na stronę Światka.

Nie wiwm jak to się skończy, bo chyba jeszcze raz je będzie musiał robić... inna sprawa, że moze są źle założone, ale chyba to nie to.
Pozdrawiam
Wojtech 325
Witam
Nie bede sie wypowiadal na temat sportowych walkow od swiatka ale robilem kilka razy walki do aut co prawada nie sportowe i kreca sie do dzis wiec nie moge zgodzic sie z opinia ze krzywki sie scieraja ............
FAWORYT
CYTAT
Mój kolega za moją namową złożył wałki od Świątka


A czy to przypadkiem nie do Toyoty Cariny 2.0 3S-FE?

viewtopic.php?t=19892

Naprawde fatalnie to wyszło ,ale ciekawe co jest przyczyną?Zły montaż wałków?Same wałki są do niczego? Najlepiej jak kolega któremu te wałki odjęły duzo mocy pojedzie do świątka i zapyta się go co z tym fantem zrobić,bo inaczej tego niewidze.
szaba
Przecież Światek daje na wałki gwarancji pół roku, skoro sie starły to trzeba oddać a druga sprawa, to razem z wałkiem trzeba zmienić na nowe ślizgacze bo inaczej włek ma nowe rysy na ślizgaczach stare i sie nawzajem ścierają. Po trzecie dobry olej zalać, bo jak na mineralnym niektórzy jeżdżą bo do silnika szkoda lać drogi jak co miesiąc zmieniają?? no to szkoda pytań, ja na mineralnym oleju i seryjnym wałku wytarłem i krzywki na wałku i na ślizgaczu tak, że skok był o połowe mniejszy.
kamil.k
Niestety p.Świątek robi wałki jakie robi(począwszy od maluchów do bmw) i często jeszcze się trafiają takie rodzynki ze sie szybko ścieraja (chociaz nie ktorzy maja wiecej szczescia i te walki im sluza dobrze),a pozatym poprawic fabryke BMW to nie jest rzecz najlatwiejsza i niezbedne jest do tego doswiadczenie z tymi silnikami,bo inaczej wychodza rozne smieszne rzeczy
Mulat
Witam!!! Moja opinia o wałkach Świątka również jest negatywna! Wkładaliśmy już kilka wałeczków od Świątka i efekty marne a co do krzywek to we wszystkich wałkach wytarte były już po 2 miesiącach. Gdyby stało się tak raz ale w każdym aucie które miało te wałki były jaja. Tym bardziej nie polecam wkładać ich do silników beti!!! Teraz wkładamy tylko i wyłącznie wałki z niemiec z fabryki motorsporta i efekty zajebise, dorabiają co chcemy, materiały wytrzymują, klient zadowolony!!!
Pozdro
MM Hammer
CYTAT
Wkładaliśmy już kilka wałeczków od Świątka i efekty marne a co do krzywek to we wszystkich wałkach wytarte były już po 2 miesiącach. Gdyby stało się tak raz ale w każdym aucie które miało te wałki były jaja


Ja mam wałki od Świątka 328 E46 moc 230KM - zrobiłem ponad 100tyś i wszystko OK.
Po przebiegu 60-70 tyś były oglądane przez mechanika nie wykazują żadnego zużycia.
olej MOTUL 300V POWER. - zmiany co 2/3 wskazań komp.
Czyli jak widać nie jest to regułom


CYTAT
Teraz wkładamy tylko i wyłącznie wałki z niemiec z fabryki motorsporta i efekty zajebise,

Jakie ceny wałków np do 328.
Porównujemy jakość może i ceny.
k64
odkopie stary temat, czy ktos wkladal walki do 2,5 ? m50b25 dokladniej, i co sie dzialo wink.gif moze jakies zmiany w firmie swiatek? poprawilo sie cos? bo widze negatywy i wielu ...

czy dobrze bylo by np. nie odprezac silnika przy uturbianiu tylko dlatego zeby nie ruszac glowicy, zwykla nowa uszcelke zalozyc , wlozyc walki i powiedzmy 0,6 dmuchac tak zeby nie wydmuchalo uszczelki i nic zlego sie nie stalo z silnikiem , ohmy.gif
jendrek e-30
CYTAT(k64 @ Fri, 17 Apr 2009 - 11:27) *
odkopie stary temat, czy ktos wkladal walki do 2,5 ? m50b25 dokladniej, i co sie dzialo wink.gif moze jakies zmiany w firmie swiatek? poprawilo sie cos? bo widze negatywy i wielu ...

czy dobrze bylo by np. nie odprezac silnika przy uturbianiu tylko dlatego zeby nie ruszac glowicy, zwykla nowa uszcelke zalozyc , wlozyc walki i powiedzmy 0,6 dmuchac tak zeby nie wydmuchalo uszczelki i nic zlego sie nie stalo z silnikiem , ohmy.gif






Powiem tak co do turbo to 0.5 0.6 to seria powinna znieś bez bólu mowa o m50b25 i bez wałków będzie dawało radę, lepiej zainwestować w ecu mastera i pogrzebać przy zapłonie po uturbieniu żeby zmienić charakterystykę przyrostu. Wałki większe zawory i tym podobne zostaw sobie na kolejne setapy najpierw naucz się turbo jak co po co i dlaczego a to nie jest proste, jak dolejesz paliwa tyle ile trzeba to silnik wytrzyma znaczy tłoki. Odpręża się po to żeby więcej dmuchnąć i po to żeby silnik nie dostawał w kość na dole jak i tak jest mocno obciążony (mówię o dole silnika panew i korby), poza tym podczas zakładania nowej uszczelki (z myślą o turbo) to głowicę dokręca się mocniej. Mi seryjną uszczelkę(która była na silniku jak go nabyłem) dmuchnęło jak było 1b.



POZDRO ph34r.gif
adamooo
to jak jest w końcu z tymi wałkami..skąd najlepiej brać ?

dbilas ? motorsporta ? czy świątek ?
kidzio_r5gtt
producentów wałków w Europie jest co najmniej kilkunastu - wybrać najlepiej takiego który ma dystrybutora w PL a wałki są wykonywane są nowe a nie regenerowane z "nowymi" krzywkami.
Jeżeli budujesz bardzo nietypowy silnik to szukaj producenta który wykona wałek pod konkretne parametry silnika.
DRACK
Polecam firmę z Krakowa http://pavlus.republika.pl/ robiłem u nich wiele wałków i wszystkie są bez zastrzeżeń Swiatkowi wałki raz wychodzą raz nie,mój kolega wałek od świątka wyjmował po 1500km po długiej reklamacji dostaliśmy wałek o gorszych parametrach niż seryjny
m!xeR
schrick ?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.