Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: przetaczanie wentylowanych tarcz
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Technika jazdy samochodem po zakrętach
makaveli
czy wentylowane tarcze mozna przetoczyc?
jaki jest tego koszt?
ktos z Was to robil?
wszelkie uwagi mile widziane...
pieszy
Nie widzę przeciwwskazań. Sposób (i kasa) taki sam jak w przypadku zwykłych tarcz. Najważniejsza zasada to toczenie obu stron z jednego zamocowania.
martii
i wszystko zalezy ile jeszcze ich zostalo, bo maja okreslona grubosc minimalna

a koszt ok 10-20PLN od tarczy, chyba ze robisz to na samochodzie, bez sciagania, w tym momencie potrafia krzyknac nawet 50
pieszy
CYTAT("martii":35ciywgt)
...chyba ze robisz to na samochodzie, bez sciagania, w tym momencie potrafia krzyknac nawet 50


Nie polecam. Takie toczenie nigdy nie będzie tak dokładne jak na tokarni. Do tego cena jest większa a przecież ściągnięcie tarcz nie jest takie trudne.
leszczo
CYTAT("pieszy":3alugmd8)
CYTAT("martii":3alugmd8)
...chyba ze robisz to na samochodzie, bez sciagania, w tym momencie potrafia krzyknac nawet 50


Nie polecam. Takie toczenie nigdy nie będzie tak dokładne jak na tokarni. Do tego cena jest większa a przecież ściągnięcie tarcz nie jest takie trudne.


no chyba ze do sciagniecia tarczy trzeba wypinac polos i rozbierac zwrotnice wtedy trzeba sie zastanowic jeszcze nad kupnem lozysk
makaveli
dzieki za info,a gdzie moge to zrobic w warszawie?
oczywiscie ze zdejme tarcze, umnie to nie problem.
tomekb
witam
przetaczanie tarcz należy zlecić osobie z doświadczeniem
która robiła to wiele razy a i przed tym zabiegiem nalezy je dokładnie wypiaskować aby powierzchnie przyłożenia były idealne
nie radze przetaczać tarcz na autach po mojemu tez zabieg można nazwać "...na......ać i zaorać.."
osobiście proponuję wymianę na nową, przetaczanie było dobre w dobie komuny a nie teraz , nie warto szkoda zdrowia i życia
znam dobrą niemiecką firmę która ma tarcze w dobrych cenach
jakie to auto?
pozdro
T
artix
jezeli na tarczy jest jeszcze wystarczajaco duzo materjalu to nie widze problemu aby tego nie robic

dla kogos kto zna sie na obrobce nie jest to specjalnie skomplikowany zabieg
makaveli
bmw 323i e21
watpie zeby mieli tarcze do tego modelu w swojej ofercie...
mario q.
CYTAT("makaveli":1n0vqw6u)
dzieki za info,a gdzie moge to zrobic w warszawie?
oczywiscie ze zdejme tarcze, umnie to nie problem.

U Biernackiego na Chlodnej 45 zrobisz to bez sciagania tarcz....
tomekb
witam
sprawa jest prosta
http://www.lewian.com.pl lub
http://www.ebcbrakes.pl
tam na pewno znajdziesz co trzeba do tego auta
moj koleś ma takie jak twoje i nie ma zadnego problemu
pozdro]
T
mojaopinia
Zapoznaj sie z zastrzezeniami pt"Przetaczanie tarcz hamulcowych na samochodzie" na stronie:www.favore.pl
Z powazaniem
artix
CYTAT(mojaopinia @ Sat, 27 Sep 2008 - 07:46) *
Zapoznaj sie z zastrzezeniami pt"Przetaczanie tarcz hamulcowych na samochodzie" na stronie:www.favore.pl
Z powazaniem


a zwrociles uwage na date ostatniego posta ???
!markos
to przeciez reklamka.. i pewnie doklei sie jeszcze w 25 miejscach zanim zostanie zbanowany laugh.gif
Szyd(L)o
CYTAT(makaveli @ Fri, 18 Mar 2005 - 02:05) *
czy wentylowane tarcze mozna przetoczyc?
jaki jest tego koszt?
ktos z Was to robil?
wszelkie uwagi mile widziane...


można
j/w ktos pisał około 20PLN za sztukę
Ja
Zawsze toczę tarczę gdy zakładam nowe klocki do dupowozu, warto mieć dobrego tokarza, który wie co robi. Każda tarcza ma określoną minimalną grubość jeżeli jest poniżej lub jest równa tej wartości to tarcza juz na złom.
Pozdrawiam!
jagood
dobra zamknijcie to
ZoLt4R
najwazniejsze jest to zeby za jednym chwytem przetoczyc obie strony tarczy jak i rowniez powierzchnie przylegajaca do piasty (tam na ogol jest najwiecej syfu).
Elberoth
Odświeżę temat. Gdzie w W-wie można na miejscu przetoczyć tarcze - chodzi mi o to aby nie jeździć na trasie warsztat - tokarz, tylko zrobić wszystko razem. Przetaczanie bez zdejmowania mnie nie interesuje.
Coobcio
W każdym autoszlifie to robią... np. na ulicy Dęblińskiej - wjazd od grochowskiej, biorą za toczenie obu tarcz 60zł
the.wolf
na samochodzie czy trzeba demontowac?
Calatrava
CYTAT(the.wolf @ Tue, 13 Jul 2010 - 15:18) *
na samochodzie czy trzeba demontowac?


Trzeba demontować.
Co ciekawe ten sam zakład na ul. Parowcowej kasuje po 40zł za tarczę.

Czy ktoś wie ile materiału ubywa z tarczy po takim toczeniu?
Wilu 20VT
A jak sie ma sprawa z nawiercanymi tarczami? Można toczyć czy nie?
CELICA FAN
Podobno nie, ale ja toczyłem nawiercane na wylot z prosiaka turbo i zyja i działaja...
G-Rad
Sorry za odkop ale nie mogę znaleźć informacji.


Gdzie splanują mi tarcze hamulcowe Warszawie ? Chodzi mi o planowanie na takiej maszynie co ustawia się tarczę poziomo i maszyna z kamieniem zabiera towar dookoła. Nie tocznie na tokarce...
Tak jak tutaj na filmie:

https://www.youtube.com/watch?v=xODrueTWAlw
MadeInPoland
Nigdzie. Pytanie co to za fetysz, że tokarka zła? Masz stalowe tarcze czy jak?
Skiba
To nie fetysz tylko normalny sposób wykończenia tarcz, czy kół zamachowych na produkcji.
Zwłaszcza wiercone tarcze.
G-Rad
Mam dwuczęściowe tarcze, skręcane, które wibrują po zamocowaniu w uchwycie tokarskim i lekkim dotknięciu nożem.
Skiba
za co mocowaliście że drgały ?
Za dzwon przy pływających tarczach ?
16vg60
G-rad
Obejrz odcinek "samochod marzen kup i zrob "odcinek 5 ,seria5
Robia rs4 b5 i wlasnie z niego wioza tarcze do Pana Tadeusza Olszewskiego ,Auto-szlif na tego typu szlifowanie
(moze jeszcze znajdziesz w internetach ten zaklad )


Ps .na tokarce tez idzie to zrobic,u siebie toczylem kwiatki dwuczesciowe 390mm z rs6 c7,tylko ze trzeba mocowanie dorobic zeby wlasnie "nie plywaly"
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.