Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Dolot w TDI po 100 000 km
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Diesel Power
Piotrus
Witam
Zobaczcie jak wygląda kolektor dolotowy w silniku TDI po 100 000km :

Sam byłem w gdy to zobaczyłem.
pawelo


przepraszam to Twój???
ja też jestem już po 100kkm
Piotrus
Tak to mój
Taka "czystość" jest spowodowana:
-odmą
-zaworem EGR
Teraz mam odmę puszczoną do jakieś buteleczki, zobaczymy czy się znowu nazbiera...
roos
To wyglada jak srajaca olejem turbosprezarka...
Piotrus
Też tak na początku myślałem, ale ślady oleju zaczynały się dokładnie w miejscu gdzie odma wchodzi do dolotu (czyli jeszcze przed sprężarką) więc niemożliwe jest żeby "srała pod wiatr"
Teraz jest już "sucho"
RUfi
Tylko mam nadzieję, że dobrze uszczelniłeś tą odmęponieważ podobno jak siejąodłączy to smród z niej daje straszny
Piotrus
Na razie nic nie czuję, ale zobaczymy w lato
pawelo
Rozumiem , że teraz dolot jest "czysty", autko lepiej jeździ???
Piotrus
Dupometrem ciężko to stwierdzić, ale napewno nie jeździ gorzej .Najgorzej wyglądał zawór EGR, był tak zalepiony sadzą i olejem że jego przekrój zmniejszył się o jakieś 30-40%.
Za jakiś czas znowu tam zajrzę, ciekawe czy coś się zebrało.
P.S. Co do odmy to mam już pomysł jak zrobić układ zamknięty, przez który nie będzie ciągnięty olej.Zobaczymy co z tego wyjdzie
Master/s
Piotrus---we wszystkich tdi-kach taka smoła jest. Kiedys zdjełem kolektor ssący w starym Audi B4 silnik 1Z. Srednice otworów miały grubość palca wskazującego. Co dziwne autko miało power i nic mu specjalnego nie dolegało. Gdyby nie przedmuchana uszczelka kolektora wydechowego i głośna praca związana z tym, zapewne do dzisiaj by gostek jeździł w nieświadomości
Piotrus
Master/s, a jak jest z odłączaniem EGR za pomocą VAG'a? Chodzi mi o adaptację, blok 3?
BTW co powoduje błąd 17958 (czy jakoś tak-charge pressure deviation)?
Master/s
Taka adaptacja jest możliwa w kanale 3 ale najpierw musisz wprowadzić odpowiedni Login. Po wprowadzeniu funkcje te są aktywne i tak:w kanale 01 zmiana dawki paliwa;
02 zmiana obrotów biegu jałowego--funkcja aktywna bez procedury login
03 zmiany dotyczące egr
04 zmiany kąta wtrysku i tak dalej
05.......................


012 zmiana czasu grzania świec żarowych

Presure= ciśnienie
czyli ciśnienie doładowania---uchyb regulacji---jest taki feller ale nie jest on powodowanu egr--em.
Jego występowanie spowodowane jest innymi przyczynami To moje ulubione uszkodzenie

Master's
Simon
Master/s może ty będziesz wiedział jaki rodzaj napędu 4x4 jest w moim aucie? - do tej pory nikt nie był w stanie powiedzieć co to jest - haldex czy coś innego?
Master/s
A co ja jestem --jasnowidzem. Musiałbym wiedzieć wszystko o autku rocznik, numery i takie tam a potem w elsie wytypować. Ja Twojego autka na oczy nie widziałem-- słyszałem tylko ze ma power nieziemski i 4motion

Master's
T&N
haldex jest w audi tak zrobiony aby bylo prawie qatro
ty masz paska syncro to masz na sprzegle wiskotycznym torsena
bez elektroniki, ale to dziala prawda!!!
Simon
No to jest jaśniej - masz może jakiś link do stronki z opisem tego?
hans
Simon i reszta ... w 98 roku firma Haldex zrobila dla VW sprzeglo ... i od tamtego czasu to sprzeglo robi za centralny mechanizm roznicowy , a w zaleznosci jak jest oprogramowane to albo nazywan sie quattro , albo syncro albo 4motin ... a Torsen to skrot od Torque Sending i raczej ma to zwiazek tylko z wynalazkiem firmy Gleason z polowy lat 80tych - legendarny Torsen w Audi S1 i wszystkich pozniejszych quattro produkowanych do dzis oprocz TT i A3 ktore maja wlasnie Haldex ... sprzeglo wiskotyczne bylo stosowane wczesniej przez wiekszosc producentow samochodow i bylo sterowane elektrycznie ale mialo tendencje do zuzywania sie podczas ostrych startow ... co do Haldexa to jest taka fajna stronka ktora bardzo duzo wyjasnia http://www.haldex-traction.com/
T&N
jestem pod wrażeniem
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.