Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Rx8 1.8t SWAP z audi tt.
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Japanese Performance
KSS
Witam.Chciałbym się dowiedzieć kto w Polsce jest w stanie wykonać swap SWAP rx8 na silnik 1.8 turbo z audi tt?
Mieszkam w województwie warmińsko-mazurskim 40 kilometrów od Olsztyna.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Kamil Szczepkowski
trbman
SU2 pytaj.
KSS
Pytałem SU2.

Powiedzieli mi, że nie robią SWAPów rx8.
Szczerze muszę powiedzieć, że się zdziwiłem odpowiedzią.

Może ALTRON, Kołobrzeg. Napisałem do nich ale jeszcze nie odpisali. Mam daleko do Kołobrzegu ale dało by się dostarczyć im auto lawetą.
piwo
Poczytaj tutaj.
http://forum.rxklub.pl/index.php?/forum/40-rx-po-swapie/
Jest kilka takich projektow
KSS
Dzięki za link. Nie mam jeszcze kupionego rexa z padniętym silnikiem ani całej reszty. Prawie nic nie wiem o mechanice ale z przykładów z linki nie wygląda to jak czarna magia.

Teraz mam Lexusa is200 mk1 2005r.
Jest po tuningu wizualnym i w dobrym stanie.
Ale jeżdżę nim już od lat i bardzo bym chciał mieć już coś innego.

Planuje zderzak mazdaspeed, progi też.
I z tyłu dokładki boczne Ings.
Spoiler Universal Carbon Creations GT Concept 2 Wing Trunk Lid Spoiler - 3 Piece.
Maskę okleić carbonową folią błyszczącą.

Kolor lakieru jest mi obojętny.

Felgi też jeszcze nie wiem.
piwo
Wyglad to chyba ostatnia rzecz o ktorej powinienes myslec. Olej wyglad i skup sie jak rozwiazac ulozenie silnika, skrzyni, przekladni kierowniczej itd. bledy popelnione na tym etapie pozbawia sensu zmiany wygladu bo i tak auto nie bedzie dawac frajdy z jazdy.
KSS
Sam tego SWAPu nie zrobię.Nie jestem mechanikiem, nie mam też własnego warsztatu.

Dlatego szukam firmy która to zrobi wink.gif.
piwo
Zalozenia ze ktos ci zrobi dobrze jest bledne. Dopoki sam nie bedziesz wiedzial jak to ma wygladac i dlaczego wlasnie tak skazany jestes na utopienie kasy bez szans na wlasciwie dzialajace auto. Po prostu powstanie kolejny rx8 ulep nieskrecajacy i kolejny wlasciciel ktory bedzie chcial sprzedac na olx swoje swapowane rx8 po roku po swapie. Niedokonczone elektronicznie z niedzialajacymi abs tcs esp i niewlasciwie dzialajacym ukladem kierowniczym.
Radze zaczac od czytania innych projektow i pytania wlascicieli z czego nie sa zadowoleni.
KSS
Sam nie mam szans,że to zrobię. sad.gif sad.gif

Bardzo bym chciał mieć takiego rexa.
Naprawdę.

Do Mx5 się nie zmieszczę,mam 190 cm wzrostu.
I mx5 to już nie ten klimat.

Mój Lex jest trochę warty.
Ale za to kupię zetkę poobijaną.
Nie mam szans dostań porządnej zetki za te pieniądze.
piwo
Nie pisze ze sam masz to robic. Masz tylko wiedziec jak to ma wygladac i czego dopilnowac u robiacych swapa.
KSS
Przestraszyłem się.Ok.
Teraz jestem spokojny.
Ja nie znam się na mechanice.Ale mój tata się zna.Na pewno pomógł by to ogarnąć i dopilnować.

Wiesz, gdzie można zrobić taki SWAP?
done4
Szukaj gotowego rx8 z swapem, jak będą ci to robić firmy to utopisz 2 razy więcej kasy i wyjedziesz za 3 lata.
KSS
Była taka właśnie z 1.8t ale już sprzedana.Była niedaleko.

Jest jeszcze z silnikiem z mx5 1.6 ale ten silnik nie jest mocny.
Co prawda człowiek nie chcę za nią dużo.
Po sprzedaży Lexa od razu bym miał fundusze żeby założyć turbo.
Raczej wolałbym SWAPować na 1.8t.
Musiałabym przemyśleć.

Co japońskiego sportowego byście polecali do około 10 tysięcy euro?
Coś z kierowcą po lewej stronie.

A może lepiej dołożyć i kupić gt86 albo Subaru brz?
Misiek1394
Lepiej dołożyć i kupić coś normalnego niż lepić w rx8 którego potem nikt nie kupi.
KSS
Dozbieram do gt86 albo brz.
Pewnie będę musiał regulować zawory bo to silnik Subaru.
Mało jeżdzę, więc to nie problem.
piwo
Nie lepiej mazda mx5 nd? Masz puchar amatorski gdzie w klasie masz okolo 200aut.
https://mc2023.nickesh.pl/ranking/race-results/1

Do tego seryjny wolnossacy silnik 2,0 dosc przyjemnie mechanicznie sie przerabia na 220 koni przy 7800obr/min


Rx8 to tez wdzieczne auto. Bardzo dobre wywazenie, bardzo dobre zawieszenie, uklad kierownicxy i hamulcowy. Jackowy rex k20 kompresor 380km nie byl znowu do sprzedania? Tam wszystko bylo z glowa zrobione a cena byla conajmniej rozsadna jak nie okazyjna.
https://www.facebook.com/groups/14629951252...833620/?app=fbl
jackkpl
Rx8 bardzo fajna baza, ale dość ciężka. Trzeba tam robić 500+hp, żeby dawało frajdę z jazdy.
KSS
https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-mx-5-ma...ml#gallery-open

Znalazłem taką. Co prawda automat ,ale ma łopatki.

Tylko czy taka mx5 za taką kasę będzie w dobrym stanie?

Mogę się do takiej nie zmieścić, mam 190cm wzrostu.
piwo
to jest nd1. nd2 ma 184 w serii. w summie nie ma to wiekszego znaczenia bo oba silniki tuninguje sie podobnie.
co do wielkosci to teoretycznie najwieksza jest nc.

https://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewforu...90dd454e21ea996
KSS
Wszystko fajnie.Taka mazda ND bardzo by mnie cieszyła.

Tylko pytanie czy się do takiej zmieszczę?

Andrzejsr
Zmieścić , to się zmieścisz (ja mam 190+ i się mieściłem w fabrycznej, a z kubełkowym fotelem można niżej zejść ) , pytanie czy będziesz się dobrze czuł w dopasowanym kokpicie, czy z kaskiem się zmieścisz z zapasem nad głową - czy będziesz używał kasku itp. To już musisz się przymierzyć, najprościej z jakiegoś salonu na dzień wziąć, kurtkę ubrać, duze buty itp .

A RX8 z Wanklami po remontach nie występują w przyrodzie już ?
KSS
Wankla za bardzo się boję.

https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-mx-5-ID6EHV7g.html
Znalazłem też za 60 tysięcy w manualu.
A co do ciasnych wnętrz,to bardzo to lubię.

Może czasami pojadę na tor jak już będę mieszkał w Hiszpanii.
Na torze kask musi być,wiadomo.

Ale jak już to sporadycznie.

Kubełki myślę,że na pewno będę zakładał.
Wtedy będzie się siedzieć dużo niżej.

Tak przy okazji, mx5 ND w Rocket banny wygląda jak milion dolarów.
prnit
Projekty i modyfikacje aut a tutaj nawet nie ma jeszcze auta, nie ma modyfikacji, nie ma projektu biggrin.gif rx8 to już stare auto, jest i będzie tylko coś warte jak będzie oryginałem, najlepiej dobrze utrzymanym w 100% seryjnym, wsadzanie tam innego silnika to bezsens bo traci sie największą wartość takiej mazdy czyli wankla, wiadomo pije dużo, remont kosztuje krocie, osiągi nie są za specjalne ale ori to ori, wszystkie swapy najczesciej kończą na złomie chyba ze jest to jakiś wyjątkowy swap typu V8, dla mnie szkoda Twojego czasu i pieniędzy, po swapie ani to nie będzie nic warte to będzie jakoś super jezdzić bo cała frajda z jazdy rx8 to własnie wankiel...z tego co też słyszałem z tym swapami jest różnie, nie wszystko działa jak należy, prowadzenie się zmienia diametralnie na minus i pozniej serwisowanie takiego auta to jest też zabawa.
CZUCZU
Przeniesione
Dziku
Prnit, jeśli renesis nie jest jakoś wybitnie lżejszy od 13b z rx7, to z tym pogorszeniem prowadzenia bym nie przesadzał, bo może i nisko środek ciężkości, ale znacząco krótsze od kompaktowego r4 nie jest, a już na pewno nie lżejsze…
trbman
https://www.youtube.com/watch?v=b9vqrZixs2s
może się przyda, gość specjalizuje się w swapach do Rx8
ju-by
CYTAT(prnit @ Tue, 11 Apr 2023 - 22:53) *
Projekty i modyfikacje aut a tutaj nawet nie ma jeszcze auta, nie ma modyfikacji, nie ma projektu biggrin.gif rx8 to już stare auto, jest i będzie tylko coś warte jak będzie oryginałem, najlepiej dobrze utrzymanym w 100% seryjnym, wsadzanie tam innego silnika to bezsens bo traci sie największą wartość takiej mazdy czyli wankla, wiadomo pije dużo, remont kosztuje krocie, osiągi nie są za specjalne ale ori to ori, wszystkie swapy najczesciej kończą na złomie chyba ze jest to jakiś wyjątkowy swap typu V8, dla mnie szkoda Twojego czasu i pieniędzy, po swapie ani to nie będzie nic warte to będzie jakoś super jezdzić bo cała frajda z jazdy rx8 to własnie wankiel...z tego co też słyszałem z tym swapami jest różnie, nie wszystko działa jak należy, prowadzenie się zmienia diametralnie na minus i pozniej serwisowanie takiego auta to jest też zabawa.


Projekt jest pewnie w nowej części NFS'a.
As_
Za 10k euro to bym 130i brał a nie cudowal ze swapami
KSS
Czytałem, że w gt86 i brz zacierają się panewki od ostrej jazdy.
Po dniu jazdy po torze należy wymienić olej wtedy panewki się nie zatrą.

Dopóki mieszkam w Polsce jak czasami pokręcę i przycisnę chyba panewki się nie zatrą
Jak będę mieszkał w Hiszpanii po zwykłych ulicach nie będę cisnął.
Żeby się wyszaleć pojadę na cały dzień na tor i od razu wymienię olej.
A może po prostu założyć panewki aftermarketowe.
Które będę mocniejsze,wytrzymalsze od seryjnych.
Może to rozwiąże problem?


Koniecznie musi być japoniec.
Driftman
CYTAT(ju-by @ Tue, 18 Apr 2023 - 18:33) *
Projekt jest pewnie w nowej części NFS'a.

Nie wiem czy w nowym NFS da się wymienić panewki biggrin.gif ale "som" takie gry biggrin.gif

Zresztą jebać mechanikę liczy się wygląd wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.