Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Różnice w silniku
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > BMW Performance
BMWood
Cześć, ostatnio szukałem sobie silnika do swapa M54B25 i znalazłem temat o silniku na rynek amerykański o oznaczeniu M56B25, który jest odpowiednikiem właśnie M54, czy macie o nim jakieś informacje lub miał ktoś już z nim styczność ? Chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób osiągnięto tam mniejszą moc bo 184km, ale prawie 280nm jak w 2.8. Bo ogólnie miałem ochotę przy okazji swapa dorzucić jakieś bajery do tego M54B25 aby trochę z niego wykrzesać, ale bardziej by mi pasowało więcej nm osiągnąć niż km.
nomad66
https://en.wikipedia.org/wiki/BMW_M56

Było tutaj w temacie o n20 i n26
Mis
M56B25 ma 237NM według oficjalnego pdf BMW. smile.gif
Dabrowsky94
Jedyna zaleta M56 to aluminiowa pokrywa zaworów z wbudowana odma, która wystarczy połączyć z grzebieniem w kolektorze ssącym i zapomnieć o sprawie w M54.

280Nm z 2.5 to tak jak 350Nm z 3.0 po tych wszystkich cudownych tuningach w firmie na R... smile.gif Nierealne.
BMWood
Brałem pod uwagę informację z wiki oraz danych technicznych w których pisało 279nm, ale jak ma faktycznie 237 to szkoda się zagłębiać w temat. Myślałem zrobić coś niestandardowego i zamiast montować lżejsze sprzęgło to wrzucić cięższe i wypróbować czy elastyczność w dolnych partiach obrotów się polepszy kosztem góry.
Dabrowsky94
Kup 2.8 albo 3.0 i daj sobie spokój z wyważaniem otwartych drzwi.
Mis
CYTAT(Dabrowsky94 @ Thu, 16 Mar 2023 - 14:30) *
Kup 2.8 albo 3.0 i daj sobie spokój z wyważaniem otwartych drzwi.

+1
BMWood
Nie chce 2.8 czy 3.0 bo w cenie kompletnego swapa 3.0 można kupić praktycznie całego dawce z silnikiem 2.5. A mi nie trzeba zbytnio super osiągów tylko dostosować samochód do moich potrzeb, swap idzie do mocno dociążonego touringa, dotychczas był w nim N42 i nawet sobie radził, ale jako że brakuje mi dźwięku i odczuć z jazdy R6 to postanowiłem wrzucić taki pośredni 2.5
Mis
No to wstawiaj m54b25 albo m52b25tu, ewentualnie m56b25 jak zdobędziesz. smile.gif
BMWood
No jestem właśnie na poszukiwaniu jakiegoś w miarę fajnego i pewnego dawcy bo do silników z palety jakoś nie jestem przekonany. Przy okazji jakieś dodatkowe wyposażenie bym wrzucił.
nomad66
i tak w m54 pasuje w panewki zaglądnąć, seryjne jakieś lipne były i często są przytarte. Kolbenshmidt rozwiązuje problem na długo
BMWood
Jak silnik będzie na wierzchu to przy okazji można wrzucić pierścienie od M52 oraz kolektor wydechowy wymienić, zawsze to kilka km więcej małym kosztem. Podejrzewam, że M54 bez remontu i uszczelnienia nie będzie nawet chciało serii trzymać.
Dabrowsky94
Bzdura. W M54 problemem jest 20 letni, nieserwisowany osprzęt, a nie sam silnik i uszczelnienie tłok-cylinder. Pierścienie olejowe to bolączka głównie przez LL.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.