Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: C20XE + skrzynia R25
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > GM Power Corner
sp200
Chciałbym ożenić c20xe z garnkowym kołem zamachowym ze skrzynią r25 z Omegi a. Czy ktoś stosował podobny zabieg? Od czego dopasować docisk i tarczę sprzęgła?
pszczelaszkov
A to jakieś specjalne trzeba?
sp200
CYTAT(pszczelaszkov @ Sun, 04 Dec 2022 - 00:07) *
A to jakieś specjalne trzeba?



Na szybko widzę że tarcza sprzęgła z c20xe nie pasuje bo ma zupełnie inny wieloklin niż ten który jest na wałku sprzęgłowym w skrzyni omegi.
pszczelaszkov
Jak tak to weź z c20ne.
sp200
CYTAT(pszczelaszkov @ Thu, 08 Dec 2022 - 17:28) *
Jak tak to weź z c20ne.


Niby można ale sprzęgło z c20ne ma mniejszą średnicę niż to z c20xe. Gdzieś mi się obiło o uszy że przy konwersji c20xe na rwd wkłada się sprzęgło od v6 tylko pytanie od czego.
pszczelaszkov
Ja mam normalnie wał z XE z płaskim kołem i sprzęgłem z NE w R25. Garnkowe pewnie jeszcze bliżej ma do NE. Pytanie czy potrzebujesz jakieś mocniejsze sprzęgło, potężnych momentów z dołu to nie buduje. Mam na wierzchu 2 sprzęgła z NE jak chcesz jakiś wymiar dla pewności.
sp200
CYTAT(pszczelaszkov @ Thu, 08 Dec 2022 - 22:50) *
Ja mam normalnie wał z XE z płaskim kołem i sprzęgłem z NE w R25. Garnkowe pewnie jeszcze bliżej ma do NE. Pytanie czy potrzebujesz jakieś mocniejsze sprzęgło, potężnych momentów z dołu to nie buduje. Mam na wierzchu 2 sprzęgła z NE jak chcesz jakiś wymiar dla pewności.


Na razie to będzie seria więc powinno wytrzymać i takie z C20NE. Masz gdzieś może nr. katalogowe sprzęgła które masz z płaskim kołem? Ewentualnie pamiętasz od jakiego modelu było dobierane? Pamiętam że przy płaskim kole i skrzyni R25 trzeba dorabiać jakaś przedłużkę. Masz coś takiego u siebie?
pszczelaszkov
Normalne sprzęgło z sachs'a od c20ne miałem.
Tarcza 1862 953 142 i docisk mf 215. Przedłużka musi być dorobiona na 21mm tylko ja to zjebałem bo zapomniałem że tu niema luzu roboczego i tulejka cały czas u mnie pracowała, po 10kkm wysrało tą prowadzącą rurke aluminiowa.
zoomik
tak jak skrzynia od omegi v6 siada na blok c20xe tak samo i koło zamachowe pasuje na wał wiec wsadź cały zestaw i juz.
sp200
CYTAT(zoomik @ Thu, 12 Jan 2023 - 23:30) *
tak jak skrzynia od omegi v6 siada na blok c20xe tak samo i koło zamachowe pasuje na wał wiec wsadź cały zestaw i juz.


Koło zamachowe z V6 jest garnkowe czy płaskie?

CYTAT(pszczelaszkov @ Tue, 13 Dec 2022 - 19:40) *
Normalne sprzęgło z sachs'a od c20ne miałem.
Tarcza 1862 953 142 i docisk mf 215. Przedłużka musi być dorobiona na 21mm tylko ja to zjebałem bo zapomniałem że tu niema luzu roboczego i tulejka cały czas u mnie pracowała, po 10kkm wysrało tą prowadzącą rurke aluminiowa.



Na razie muszę to poskładać jak najszybciej żeby samochód był jezdny. Najlepiej z części które już mam. Czy mogę zastosować tarczę od C20NE i docisk z C20xe+koło zamachowe garnek od C20XE? Niestety docisk z C20Ne nie podejdzie ponieważ pochodzi z płaskiego koła:
https://tinypic.host/i/kolo.U4eOC
zoomik
W omedze jest dwumasa, garnkowe od vectry B siadzie zamiennie z tego co pamietam P&P jak będzie troche cieńsze dystans dasz zeby oporowe dobrze działało cała filozofia. Różnica miedzy tymi skrzynia omegi A i B to wysprzęglik.
Omega A miała na linkę i z tego co pamietam hydrauliczne w wersjach 6cyl montowany na zewnątrz siłowniczek choc wersja 6cyl Cię nie interesuje bo inny dzwon CIH.
Omega B wszystkie skrzynie od benzyny [diesel nie pamietam nie chce Mi sie szukać] siada CI na blok i maja siłownik hydrauliczny wewnątrz dzwonu.
Nie pamietam jak z poduszka tylna łączniki podają, ze są takie same.
koło z Ne jest na 6 śrub nie siadzie...

Z tego co masz to skrzynia z omegi A skręcisz z blokiem XE. Do koła garnkowego z XE nie wiem czy siadzie jakas tarcza sprzęgła z NE jest za mała z v6 za duza możesz spróbować czy da rane dobrać tarcze sprzęgła od omegi B (średnice sprawdź i wieloklin jest ten sam z tego co pamietam) albo całe sprzęgło z omegi B lub garnek z vectry v6 i tarcza wtedy 240 z omegi.
sp200
CYTAT(zoomik @ Tue, 24 Jan 2023 - 22:12) *
W omedze jest dwumasa, garnkowe od vectry B siadzie zamiennie z tego co pamietam P&P jak będzie troche cieńsze dystans dasz zeby oporowe dobrze działało cała filozofia. Różnica miedzy tymi skrzynia omegi A i B to wysprzęglik.
Omega A miała na linkę i z tego co pamietam hydrauliczne w wersjach 6cyl montowany na zewnątrz siłowniczek choc wersja 6cyl Cię nie interesuje bo inny dzwon CIH.
Omega B wszystkie skrzynie od benzyny [diesel nie pamietam nie chce Mi sie szukać] siada CI na blok i maja siłownik hydrauliczny wewnątrz dzwonu.
Nie pamietam jak z poduszka tylna łączniki podają, ze są takie same.
koło z Ne jest na 6 śrub nie siadzie...

Z tego co masz to skrzynia z omegi A skręcisz z blokiem XE. Do koła garnkowego z XE nie wiem czy siadzie jakas tarcza sprzęgła z NE jest za mała z v6 za duza możesz spróbować czy da rane dobrać tarcze sprzęgła od omegi B (średnice sprawdź i wieloklin jest ten sam z tego co pamietam) albo całe sprzęgło z omegi B lub garnek z vectry v6 i tarcza wtedy 240 z omegi.



Mała tarcza 215 z C20NE nie byłaby problemem. Jest plan na zupełnie inną skrzynię, ta z omegi będzie tylko na chwilę, tak aby samochód był jezdny. Pytanie czy tarcza z C20NE, docisk z C20XE i koło garnkowe z C20Xe będą współpracować. Jeśli tak to jestem w domu.
zoomik
Takiego zestawu "na sztukę" nie składałem wyżej kolega pisał, że ma płaskie kolo z tarczą NE to przy garnku powinno zagrać tez mimo, ze mniejsza średnica, a poza tym jak masz te graty co za problem przymierzyć. Jak ma iść inna skrzynia to też musisz pomyśleć jakie sprzęgło będzie mialo tam wlecieć.
sp200
CYTAT(zoomik @ Thu, 12 Jan 2023 - 23:30) *
tak jak skrzynia od omegi v6 siada na blok c20xe tak samo i koło zamachowe pasuje na wał wiec wsadź cały zestaw i juz.



Tak się w końcu skończyło że kupiłem koło zamachowe z vectry b v6. Czy docisk i tarcza z vectry będą pasowały do skrzyni r25?
kris4cars
tarcza ma chyba inny wieloklin
sp200
CYTAT(kris4cars @ Mon, 03 Apr 2023 - 21:23) *
tarcza ma chyba inny wieloklin


To akurat sprawdziłem, jest taki sam.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.