Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: elektryczna pompa oleju bmw 7834496 prąd napięcie
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Racingforum - Forum Główne
tomeczekcbr
mam do chłodzenia dyfra elektryczną pompe oleju od bmw e60/e90/f10 numer 7834496 lub 11417834496. pobiera ona dość dużo prądu, a ma bardzo cienkie piny orginalne konektory kupione w aso bmw też są na przewód 0,5-0,75mm2 max co pozwala mi sądzić, że w orginale te pompy (dwie na misce jedna do skrzyni biegów) nie są sterowane 12v tylko niższym napięciem.

Czy jest ktoś w stanie sprawdzić w manualu beemki jaki prąd powinny pobierać albo jakim napięciem są sterowane? pewnie jakieś pwm....
mate96
Raczej kombinowałbym odwrotnie. Wyższe napięcie, mniejszy prąd i masz tę samą moc co przy 12V. Ale nie sądzę żeby tam było co innego niż PWM z 12V max
Nanab
CYTAT(mate96 @ Sat, 14 May 2022 - 21:35) *
Raczej kombinowałbym odwrotnie. Wyższe napięcie, mniejszy prąd i masz tę samą moc co przy 12V. Ale nie sądzę żeby tam było co innego niż PWM z 12V max

Wyższe napięcie to jeszcze większy prąd, no chyba że jesteś przestępcą i nie obchodzi cię prawo.
tomeczekcbr
też podejrzewam, że w ori to chodziło na pwm tylko o jakim wypełnieniu, pewnie zależnym od temperatury...

wpadłem na taki pomysł, żeby zmniejszyć wydajność pompy, a przez to pobierany prąd przez wyjęcie co drugiej łopatki z wirnika. Czy to zadziała?
Rezor
CYTAT(Nanab @ Sat, 14 May 2022 - 22:26) *
Wyższe napięcie to jeszcze większy prąd, no chyba że jesteś przestępcą i nie obchodzi cię prawo.

P = I*U
Edit: W sumie pytanie jaki tam jest silnik biggrin.gif i czy jest tam wbudowany sterownik/Falownik
jackkpl
CYTAT(tomeczekcbr @ Sat, 14 May 2022 - 16:11) *
mam do chłodzenia dyfra elektryczną pompe oleju od bmw e60/e90/f10 numer 7834496 lub 11417834496. pobiera ona dość dużo prądu, a ma bardzo cienkie piny orginalne konektory kupione w aso bmw też są na przewód 0,5-0,75mm2 max co pozwala mi sądzić, że w orginale te pompy (dwie na misce jedna do skrzyni biegów) nie są sterowane 12v tylko niższym napięciem.

Czy jest ktoś w stanie sprawdzić w manualu beemki jaki prąd powinny pobierać albo jakim napięciem są sterowane? pewnie jakieś pwm....

a ile to dość dużo prądu? I czy mierzyłeś to na sucho,czy z olejem? Jeśli z olejem, to z jakim (lepkość, temperatura)?

CYTAT(Rezor @ Tue, 17 May 2022 - 12:12) *
P = I*U
Edit: W sumie pytanie jaki tam jest silnik biggrin.gif i czy jest tam wbudowany sterownik/Falownik


Tu raczej prawo ohma przy założeniu stałej rezystancji uzwojenia w silniku smile.gif. R=U/I -> I = U/R.
Rezor
Dlatego się poprawiłem. Pierwsze co mi przyszło do głowy to że tam jest zasilanie sterownika/falownika smile.gif
Nanab
CYTAT(Rezor @ Tue, 17 May 2022 - 12:12) *
P = I*U


P=U^2/R

Podstaw i zobacz co się stanie po zwiększeniu napięcia 2x
Rezor
Przeczytaj proszę co napisałem wcześniej bo nie chce mi się 3ci raz smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.