Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Zachwiany balans hamulców
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Racingforum - Forum Główne
dany_47
Panowie,

W aucie zmieniłem heble na obu osiach. Seria 312/256 mm -> 350/330 mm na zaciskach Z18 z przodu i T5 z tyłu.
Sprawa staje się krytyczna bo jednocześnie na chwilę obecną nie działa ABS/ESP. Przy hamowaniu jakimś mocniejszym blokuje mi tył, chmura dymu i auto próbuje oberka wykręcić.
Jest jakiś sposób na przełożenie większej części siły hamowania na przód?


Drugoplanowy temat
Walczę z uruchomieniem ABS:
W pierwszej chwili nie było komunikacji EMU Blacka ze sterownikiem ABS/ESP i VCDS sczytywał mi błąd braku komunikacji. Odpaliliśmy komunikacje EMU ze sterownikiem ABS/ESP (Bosch 5.7).
Zaczęło rzucać błędem "Uszkodzony czujnik kąta skrętu" i "Sterownik źle zakodowany". Próbowałem zakodować sterownik ABS/ESP i skalibrować czujnik kąta skrętu ale bezskutecznie.
Kodowanie sterownik przyjmuje, adaptacja czujnika skrętu niby komunikat OK. Natychmiast dostaje te same kody błędu i kodowanie sterownika resetuje mi się (00000).
Czujnik kąta skrętu kupiłem dopiero teraz i w weekend będę podmieniał ale może ja coś robię źle? Coś pomijam nieświadomie?
MadeInPoland
Albo korektor sily hamowania na tyl albo zacisk o mniekszej ppwierzchni hydraulicznej, ew mniejsza tarcza.
dany_47
To takie proste? Kupuje regulator, kręcę regulatorem, znajduję sweet spot i nara?
W cywilnym aucie w którym ma działać układ ABS sprawa się nie komplikuje?

Jeszcze się zastanawiam czy uruchomienie samego ABSu może znacząco poprawić hamowanie ale cholera wie jak się zachowa mając ten nierówny rozkład.
MadeInPoland
Jezeli zakres regulacji korektora wystarczy to tak. Jezeli bedzie za malo to pptrzebne beda dwa.
dany_47
Jak sprawdzić czy układ jest krzyżowy i czy potrzebuję regulatora jedno czy dwuobwodowego?
jackkpl
CYTAT(dany_47 @ Tue, 26 Oct 2021 - 23:28) *
Jak sprawdzić czy układ jest krzyżowy i czy potrzebuję regulatora jedno czy dwuobwodowego?

Najlepiej w dokumentacji odnośnie pompy ABS. Na 99% krzyżowy.
Blokowanie tyłu może być efektem braku ABS. W ABS od około 96 roku było już EBD (czyli elektroniczny korektor siły hamowania). Jak nie działa ABS, to nie działa korektor. W wielu autach masz wtedy za mocny tył. w RX8 jest na odwrót, tył hamuje 0 bez ABS smile.gif.
dany_47
Jeśli faktycznie tak by było to wspaniale. Różne źródła podają różne info kiedy te EBD w autach VW AUDI wprowadzili ale przypomniało mi to, że VIN auta mam nie rozkodowany na listę wyposażenia itp więc zadzwoniłem do ASO i mają mi przesłać. Mam nadzieję, że na liście wyposażenie będzie EBD bo to by rozwiązywało mój problem.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.