Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Dodatkowe wskaźniki - ciśnienie oleju, temperatura oleju
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Racingforum - Forum Główne
pawel934
Cześć,

Szukałem takiego tematu i nie znalazłem, chyba że sprzed 18 lat. Wymieniam silnik w E36 i przy okazji chcę dołożyć zewnętrzne wskaźniki ciśnienia i temp. oleju + czujniki, chętnie z możliwością ustawienia alertu dźwiękowego po przekroczeniu jakiejś wartości. Czy możecie polecić jakichś konkretnych producentów wskaźników? Bo z tego co widzę, to rynek chyba zalany chińszczyzną, której może wcale nie trzeba skreślać? Nie potrzebna jest mi superdokładność, to normalny wolnossący silnik, chodzi tylko o ewentualne wyłapanie jakichś nieprawidłowości zanim zatrę lub zagotuję motor.
dany_47
Mam depo racing i są spoko. chińczyki wiadomix ale w zupełności wystarczają.
pawel934
Dzięki Panowie za pomoc. Patrzyłem na jedne i drugie, ale koniec końców wleci to, co mój mechanik miał akurat pod ręką - Auto Gauge. Też chińszczyzna, mam nadzieję że da radę biggrin.gif
caro86wlkp
CYTAT(jackkpl @ Tue, 05 Oct 2021 - 16:00) *


+1


mam w jednym aucie i jest revelka. raz ustawiasz i możesz lecieć ogniem bo progi alertów sam sobie ustawiasz.
dodatkowo podsumowanie po trasie ile poszło $ przez wydech
kirpek
Chciałbym to, w wersji z androidem zainstalować u siebie w n47. Seryjnie ten silnik jest monitorowany w temp oleju, egt, temp powietrza i doładowanie, temp chłodziwa, taki współczesny standard. Opcja zczytania z seryjnych czujników jest spoko, ale zastanawiam się jak sie po wpinać we wiązkę zeby nic sie nie rozkraczyło, porobić jakieś przejściówki? Ktoś podpowie? Chyba że jest jakaś inna opcja?
kris4cars
CYTAT(kirpek @ Thu, 07 Oct 2021 - 23:48) *
Chciałbym to, w wersji z androidem zainstalować u siebie w n47. Seryjnie ten silnik jest monitorowany w temp oleju, egt, temp powietrza i doładowanie, temp chłodziwa, taki współczesny standard. Opcja zczytania z seryjnych czujników jest spoko, ale zastanawiam się jak sie po wpinać we wiązkę zeby nic sie nie rozkraczyło, porobić jakieś przejściówki? Ktoś podpowie? Chyba że jest jakaś inna opcja?

czujnik temp. oleju musisz zdublować bo pewnie siedzi w czujniku poziomu oleju a tam cyfrowo to jakoś idzie. Reszta to proste dopięcie do kabli i śmiga więc bez filozofii.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.