Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Pomoc przy projektowaniu wydechu
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Racingforum - Forum Główne
Lukasz1503
Witam buduje swifta gti do wyścigów i jestem na etapie budowy wydechu. niestety nie mam pojęcia jak się do tego zabrać czy jest ktoś w stanie mi wyliczyć kolektory i cały wydech błagam pomocy :DDD dodatkowo był bym wdzięczny za wszelkie namiary na ewentualnego wykonawce ale nie za miliony monet
Jacoob92
Ale co tu liczyć, wchodzisz pod spód rura z zakrętami czy będziesz miał kolanka czy gięcie rury ? jest taka aplikacja pipe fitter ( używam w pracy od dn 15 do 400 jest ok) tylko dobrze odsadkę trzeba obliczyć i zgodzi się, albo z głowy. I średnica im większa zawsze luźniej będzie i nie bedzie darło wink.gif ale czasami trzeba może rurę spłaszczyć czy coś aby nie wisiała. Kolektor jak najkrócej.
done4
Nic się nie zgadza w twojej wypowiedzi, średnica wydechu im większa tym auto głośniejsze, za luźny wydech spowoduje duży spadek mocy w dolnym i średnim zakresie.
G13b to silnik wysokoobrotowy, bez otwierania silnika odcinke ustawia się na 8600 po dolocie i wydechu, sam silnik jak i głowica na hydraulice znosi 9500.
Wszystkie kolektory wydechowe jakie widziałem do tego silnika przeznaczone do motosportu to bardzo długie kolektory, jak auto budowane do dragu można zastosować kolektor 4w1.
Średnice wydechu jakie się stosuje to 2 cale lub 2,25 przy mocnych modyfikacjach.
Co do kolektora, szukaj ściągniętych wymiarów z sportowych kolektorów, bazuj na gotowych rozwiązaniach, nie kombinuj.
Lukasz1503
Niestety ale gotowców brak.
kontrolm
CYTAT(done4 @ Thu, 26 Aug 2021 - 00:25) *

nie bądź niemiły, Lukas szuka przecież dwóch gości - jeden ma policzyć, a ten drugi zrobić co ten pierwszy policzy. A przecież wystarczy odrazu się udać do gościa który liczy i robi tongue.gif
Niestety przy obecnych możliwościach szukających jest to informacja nie do znalezienia ohmy.gif
siewcu
E tam możliwościach, raczej lenistwie wink.gif No i wyliczyć to za darmo, tańsza metoda. Później niech ktoś za miskę ryżu zrobi i tyle... po co wkładać wysiłek? policzą za darmo, wydrukuje, zaniesie do spawacza i za psie pieniądze wyjdzie wydech.
ju-by
Koledzy są złosliwi, nie przejmuj się. Warto szukać kogoś komu dasz materiał a on w zamian za wpis do portfolio wykona Ci wydech.
Aval
CYTAT(ju-by @ Tue, 14 Sep 2021 - 11:35) *
Koledzy są złosliwi, nie przejmuj się. Warto szukać kogoś komu dasz materiał a on w zamian za wpis do portfolio wykona Ci wydech.


Doświadczenie i portfolio jest bardzo ważne, uważam że taki projektujący z przyjemnością za to dopłaci.
kontrolm
CYTAT(ju-by @ Tue, 14 Sep 2021 - 11:35) *
Koledzy są złosliwi, nie przejmuj się. Warto szukać kogoś komu dasz materiał a on w zamian za wpis do portfolio wykona Ci wydech.

A skądże - ja wogóle nie jestem złośliwy. Jestem po prostu przejęty.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.