Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Passat B5FL 1.8T filtr grzybkowy
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Racingforum - Forum Główne
azborowski
Witam,
Założyłem do 1.8T po chipie 250KM filtr grzybkowy.
Przez jakieś 2 tygodnie było ok po czym bardzo wzrosło spalanie, szarpanie na jałowym biegu, dymienie na czarno.
Wymieniłem sondę lambda przed katem, przeplywkę i dalej to samo.
Wróciłem do standardowej obudowy filtra z wkładką simota - dalej tak samo.
Kasowanie błędów pomagało dosłownie na 3 minuty i znowu spalanie leciało do góry czyli komputer wzbogacał mieszankę.

I tu moje pytanie, czy po założeniu filtra grzybkowego muszę jechać do tunera na adaptację ?

Czy jest sens z tym filtrem ? Przyznaje dźwięk jest fajny, wydaje mi się że osiągi tez były lepsze ale mogło to wynikać z tej niezdrowo bogatej mieszanki.

Pozdrawiam Adam
tomeczekcbr
A nie zabrudzilo przepływomierza olejem z filtra? Tym co ta gąbka była nasączona?

Wkładkę musisz wyjąć z obudowy. Umyj go benzyna ekstrakcyjną pochlupaj ale nie wal do niego że sprężonego powietrza
azborowski
Filtra niczym nie maczałem, sucha nowa gąbka. A przepływkę kupiłem nową i po podmiance nie było żadnego efektu.

Jedyne co pomogło bo chyba zapomniałem to napisać to odłączenie aku na całą noc. Skasowany się korekty map i zaczęło wszystko dobrze działać, spalanie w normie.
Mis
Raczej masz nieszczelność w dolocie, wrzuć logi jak poniżej to coś więcej powiemy:
- przełączyć na benzynę z lpg jeśli jest instalacja gazowa,
- zrobić loga statycznego 001+032+090 (kilka sekund na jałowych rpm z wyłączonymi wszystkimi elektrycznymi duperelami typu światła, nawiew, klima, itd.),
- skasować błędy (nawet jeśli ich nie ma),
- zrobić dynamicznego loga 001+020+031 3 bieg (dla skrzyń 5 biegowych) lub 4 bieg (dla skrzyń 6-biegowych) 1500-7000rpm,
- zrobić dynamicznego loga 001+020+031 5 bieg (dla skrzyń 5 biegowych) lub 6 bieg (dla skrzyń 6-biegowych) 1500-3500rpm,
- zrobić dynamicznego loga 003+115+118 3 bieg (dla skrzyń 5 biegowych) lub 4 bieg (dla skrzyń 6-biegowych) 1500-7000rpm,
- zrobić dynamicznego loga 003+115+118 5 bieg (dla skrzyń 5 biegowych) lub 6 bieg (dla skrzyń 6-biegowych) 1500-3500rpm.
azborowski
Zrobić to wszystko teraz ze standardowym filtrem ?
Mis
Jeśli nawet na standardowym teraz nie chce jeździć to tak.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.