Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Dobranie przelotowych tłumików końcowych Mercedes W205
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Racingforum - Forum Główne
kaziu97
Cześć. Zamierzam wyciąć i wspawac 2 końcowe przelotowe tłumiki. Pytanie jak to zrobić żeby nie spierdzielielic i nie zrobić dźwięku jak w E36. Auto to Mercedes C W205 1.6T. Tłumiki są 2. Przeglądałem i widziałem ciekawa ofertę od Turboworks. Czy ktoś z kolegów jest w stanie coś pomóc w wyborze tłumika ile ma mieć cali ?
AT89S52
Fajnie brzmią tłumiki z Wobo.
agressor
CYTAT(kaziu97 @ Thu, 03 Jun 2021 - 16:11) *
Cześć. Zamierzam wyciąć i wspawac 2 końcowe przelotowe tłumiki. Pytanie jak to zrobić żeby nie spierdzielielic i nie zrobić dźwięku jak w E36. Auto to Mercedes C W205 1.6T. Tłumiki są 2. Przeglądałem i widziałem ciekawa ofertę od Turboworks. Czy ktoś z kolegów jest w stanie coś pomóc w wyborze tłumika ile ma mieć cali ?


Nie kupuj tłumików, zrób przepustnicę przed tłumikami.
@agresja
dobrze kolega wyżej Ci proponuje.
Mam ten sam silnik w CLA 1.6T i tylko po zrobieniu decata na 2,5 cala z pozostawieniem reszty układu (czyli środkowy i końcowy) Jest na styk dobrze osobiście dla mnie coś więcej db i w trasie robi się niekomfortowo ale jak stryjenka uważa
xmaniekx
Turboworks to kibel i dziwi mnie, że ktoś to w 2021 chce pchać do świeższej niż zgruzowane e36 fury.
kaziu97
Nigdy niw robiłem wydechu więc nie wiem co to turboworks. Jeśli chodzi o przepustnice polecacie jakiegoś producenta?
agressor
CYTAT(kaziu97 @ Tue, 13 Jul 2021 - 19:17) *
Nigdy niw robiłem wydechu więc nie wiem co to turboworks. Jeśli chodzi o przepustnice polecacie jakiegoś producenta?


Jak nie chcesz wydawać dużej kasy bierz jakiegoś chińczyka.
Ja mam taką:

https://www.racingfactory.pl/dane/source/l/...na-na-pilot.jpg

Dwa lata chodziła dobrze, teraz się zapiekła. Trzeba ją rozebrać, następnie wszystko przesmarować
i będzie chodzić dalej.
SONIC
Agresor masz może foto jak to jest zamontowane ?
agressor
CYTAT(SONIC @ Sat, 31 Jul 2021 - 16:32) *
Agresor masz może foto jak to jest zamontowane ?


Zrobiłem otwornicą dziurę przed samym tłumikiem końcowym z jeden strony
i zamontowałem w to miejsce rurę z przepustnicą. Przewód poprowadziłem
do "wnęki na koło" która jest plastikowa. Tam wywierciłem dziurę
i przewód idzie do skrzynki z bezpiecznikami. Z tyłu z daleka widać
tę przepustnicę, ale mi to nie przeszkadza.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.