Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Autko w dieslu na codzień
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Off-topic > Kupujemy samochód eksploatacyjny
CaliforniaKid
Witam Was,

Może sprawa nie do końca zgodna z duchem forum ale poszukuję samochodu do jazdy na codzień.

Wymagania:

- diesel, skrzynia minimum 6b z racji klepania długich tras, nie musi być automat, dla mnie obojętne czy z patykiem czy bez.
- minimum te 140-150KM
- Heczbek, sedan, kombi, nad wszystkim się zastanowię
- budżet myślę, że max 25k

Do tej pory myślałem o:

Insignia A 2.0CDTI (wiem o uszczelce smoka itp)
Golf 6 2.0tdi CR 140/170KM
BMW E90 2.0d (silnik z serii M z rozrządem z przodu)
Passat B6 2.0tdi CR
Octavia II 2.0tdi CR
Focus MK3 2.0tdci (bardzo mało wersji 2.0 na rynku)


Macie może jakieś pomysły czego szukać? Bo prawdę mówiąc szukając opinii o jakimkolwiek aucie od razu można natknąć się na opinie szalenie niezadowolonych posiadaczy. Co Wy byście wybrali?
kinko
Dorzuć trochę kasy i kup sobie peugeota 508 2.0hdi. Bezawaryjne, ekonomiczne i przyjemne auto smile.gif
burski
Ja bym szukał czegoś z HDI lub JTD. Ewentualnie Volvo D5.
CaliforniaKid
CYTAT(burski @ Mon, 23 Nov 2020 - 13:48) *
Ja bym szukał czegoś z HDI lub JTD. Ewentualnie Volvo D5.


Które JTD masz na myśli? Bo np Insignia 2.0CDTI to właśnie silnik JTD z Fiatów. O D5 również myślałem ale też ciężko to znaleźć, pojedyncze sztuki niestety.
burski
Buda według gustu. Widzę, że masz ciągoty niemieckie, więc może być Opel z JTD lub Ford z HDI.
As_
Na długie trasy octavia i foka to tak sobie.
Miałem e90 2.0d i po programie całkiem to przyjemnie jeździło. Ale w porównaniu z dużo nowszym francuzem będzie to już niezły skansen. Jeżeli wolisz fajne prowadzenie to E90 jeżeli komfort to 508. Cała reszta będzie gdzieś po środku.

Tak BTW skąd na moda na mówienia "w" dieslu?
DeMarian
Laguna 3 2.0dci /Mondeo 2.0tdci (hdi) /Peugeot 508 2.0hdi.
Zakładając dobry stan to każdy będzie oszczędnym i bezawaryjnym dupowozem więc bierz co się podoba.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.