Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: BMW na przeczekanie? Cos lepszego? Do 50k PLN
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Chcę kupić auto, kupiłem auto
plasma555
Hej,
Jestem po sprzedaży S6tki C7 i miałem się brać za kupowanie czegoś pokroju BMW M550lub BMW 750IX jednak patrząc co się dzieje na rynku i ten osrany covid to wolę poczekać bo siedzę w branży turystycznej.

Myślałem żeby coś spróbować kupić do 50k PLN a najlepiej do 40k żeby mieć choć trochę zabawy bo po 580KM będzie turbo lipa jeździć puszka z 1.6.....

Moje wymogi to :
- silnik powyżej 3.0
- wolę benzynę niż diesla ale do dogadania
- z potencjalem
- 4x4
- najlepiej 4d czyli jakiś sedan lub kombi
- do 50k....im mniej tym lepiej smile.gif
- rocznik fajnie żeby nie było starsze niż 2005

Najbardziej mi odpowiada BMW 335ix ale może coś fajniejszego jest w ofercie smile.gif

Dzieki za pomoc!
Zurad1
s4 b8? 400+ beż żadnego problemu, droga już przetarta, ale tutaj chyba trzeba by trochę dołożyć do tych 50k

s60, t6? nie wiem jak kwestie podnoszenia mocy, miałem okazję śmigać serią przez pare tygodni i w warunkach miejskich/pozamiejskich (brak autostrad) było bardzo przyjemnie. Tylko tutaj też bliżej 50k niż 40k.


Ogólnie jeśli to ma być w okolicach tych 40k to ciężko o coś lepszego niż 335i, bliżej tych 50k bym szukał tego volvo, nieco drożej te s4.
ju-by
Skoda Superb II 3,6 L&K.
Zurad1
CYTAT(ju-by @ Tue, 20 Oct 2020 - 18:19) *
Skoda Superb II 3,6 L&K.


to nie jedzie w porównaniu do 335i, co dopiero przy pomodzonej s6. Do tego wolnossak, więc potencjał dość niski.
monev
Pytanie czy jak ktoś kupuje auto "na przeczekanie" to planuje je w ogóle modzić.
plasma555
Ogólnie nie wiadomo jak się potoczy akcja z tą plandemią dlatego też niewiadomo czy na pół roku auto czy na dłużej....więc jakiś potencjał musi byćsmile.gif

S4 - myślałem o niej ale wolałbym coś zmienić. Dobrze czuję się w BMW ogólnie, może dlatego mnie ciągnie do nich.

335ix w którym silniku i roczniku najlepiej? Bo słyszałem, że na początku było chyba n54 a później n55 ? Który lepszy?


Pzdr!
SNiP3R
Ja posiadam w swoim X1 N55 I jestem zadowolony.

Jednak z tego co wiem, to N54 ma większy potencjał jeśli chodzi o tuning mocowy.
ju-by
CYTAT(Zurad1 @ Tue, 20 Oct 2020 - 19:40) *
to nie jedzie w porównaniu do 335i, co dopiero przy pomodzonej s6. Do tego wolnossak, więc potencjał dość niski.


Za to fajny wiek (spokojnie da się kupić 2012-13), przeważają dobrze wyposażone auta w niezłym stanie i sąsiada w oczy nie kłuje, co w czasach covidowych czy postcovidowych ma znaczenie.

Na n/a jest lekarstwo ==> zaturbić.
SNiP3R
Musi mieć 5 drzwi?

Jesli nie, to np. coś takiego z DKG:

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-1-b...e-ID6Disyn.html
Maciek1234
Opel Insignia OPC 2,8 V6 Turbo. W serii 325KM, jak to liznąć czipem, to będą okolice 370.

Ciężko o coś szybszego w rozsądnym roczniku w tej cenie.
plasma555
No a np. Audi S4 B8 w 3.0 tfsi?

Jest do kupienia taka w kombi z 2010 za 50k i ma chyba któryś stage bo jest REVOKIT stożek i brak kąta + Y pipe.

Silnik 3.0 tfsi CAKA i skrzynia MNL? KTOŚ SIĘ ZNA?
Zurad1
CYTAT(plasma555 @ Wed, 21 Oct 2020 - 19:33) *
No a np. Audi S4 B8 w 3.0 tfsi?

Jest do kupienia taka w kombi z 2010 za 50k i ma chyba któryś stage bo jest REVOKIT stożek i brak kąta + Y pipe.

Silnik 3.0 tfsi CAKA i skrzynia MNL? KTOŚ SIĘ ZNA?


to raczej udane jednostki, kolega z pracy ma takie auto i z tego co wiem to większych problemów nie miał, z tym, że on ma serie. Odpycha się dość przyjemnie, z tym, że ja mam jedynie porównanie z autami 3xx, pewnie w porównaniu do 580km może być troche lipa, ale jeśli zrobisz +400 powinno być mocno konkurencyjnie.
ju-by
CYTAT(Maciek1234 @ Wed, 21 Oct 2020 - 11:48) *
Opel Insignia OPC 2,8 V6 Turbo. W serii 325KM, jak to liznąć czipem, to będą okolice 370.

Ciężko o coś szybszego w rozsądnym roczniku w tej cenie.


Pomysł dobry, tylko czy autor szuka hardcorowego, torowego wymiatacza?
plasma555
Raczej coś bez toru, elastycznego i bez wariacji smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.