Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Hothatch do 70 tysięcy
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Chcę kupić auto, kupiłem auto
Stron: 1, 2
wil4mistrz
Cześć wszystkim! smile.gif

Rozmyślam nad kupnem hothatcha do około 60-70 tysiecy, który będzie służył jako daily i mam mały mętlik w głowie.

Megane 3 RS Cup z fotelami recaro - w budżecie się mieści, jeździłem nią i na zakrętach faktycznie trzyma się niesamowicie, lecz czy jest to dobry wóz na co dzień? Trochę irytuje mnie fakt, że przednia oś nie jest w stanie na pierwszych trzech biegach przenieść mocy na asfalt

Golf 6r - napęd awd z pewnością lepiej sobie poradzi z przyspieszaniem, ale co dalej? Jak trzyma się na zakrętach, jak będzie sprawować się przy jeździe na co dzień? Czy silnik faktycznie jest tak zły jak wszędzie jest opisywany?

S3 8P - ta sama zagwozdka co przy golfie

Impreza STI - trochę nie pasuje do tematu, ale kiedyś miałem WRX i dalej tęsknię za tym bulgotem boxera. Jedyny problem subaru to koszty eksploatacji, choć może przekonacie mnie do niej jeśli wyżej wymienione modele są jeszcze cięższe do utrzymania w dobrym stanie.

Czy jest coś jeszcze godnego polecenia?
Z wymagań to minimum 4 miejsca.
Z czego bardzo się ucieszę, choć nie jest konieczne - klima dwustrefowa, podgrzewane fotele, możliwość instalacji LPG.
SNiP3R
Może BMW 135i?

Będzie chyba trzeba lekko naciągnąć budżet, ale pewnie będzie warto!

Przy tej opcji jest multum możliwości tuningowych, bo to N54/N55, które już po wymianie samego IC i zrobieniu programu robi ~400km.

prnit
Bierz golfa z dsg i regulowanym zawieszeniem, świetne auto na codzień i czasem do zabawy. Nie będzie to się prowadzić jak megane ale w 90% czasu będzie szybsze od renault bo nie żyjemy w Kaliforni.
DeMarian
Golf 7 gti/r?
Przyciągnie się coś takiego w tym budżecie z USA?
wil4mistrz
CYTAT(SNiP3R @ Mon, 19 Oct 2020 - 08:44) *
Może BMW 135i?

Będzie chyba trzeba lekko naciągnąć budżet, ale pewnie będzie warto!

Przy tej opcji jest multum możliwości tuningowych, bo to N54/N55, które już po wymianie samego IC i zrobieniu programu robi ~400km.


Myślałem o 135i jak i 335i, ale to już też leciwe samochody, a silniki z tego co czytalem całkiem bezawaryjne też nie są.

Golf 7 GTI/R w tym budżecie raczej nieosiągalny i wygląd 6r jakoś bardziej mnie przyciąga.

Może jest jeszcze coś innego na co warto rzucić okiem?
zmoświ
Zwykłego golf 7 GTI w tej cenie znajdziesz ale warto poszukać performance pack'a wink.gif
Tom-Lee
Tylko, że ośka to jest ośka. Rozwazalbym jednak AWD.
ju-by
TVN Turbo nie oglądasz? Patryk jasno powiedział Lancer EVO X za 70k zł + 10k zł za setup 400km.
zmoświ
CYTAT(Tom-Lee @ Mon, 19 Oct 2020 - 10:56) *
Tylko, że ośka to jest ośka. Rozwazalbym jednak AWD.


Uwzględniając osobiste potrzeby wybór jest prosty, albo golf6 R albo golf7 gti wink.gif
monev
Może Focus ST MK3.5 roczniki 2015+? Za tę kwotę będzie chyba najświeższy z zaproponowanych aut i dzięki temu jest szansa na bezproblemową jazdę, co w daily jest dość istotne wink.gif Ecoboost 2.0 to sprawdzona i trwała jednostka, auto naprawdę nieźle się prowadzi, w odróżnieniu od meganki dostępne w 5 furtkach, a nawet w kombi. Bardzo fajna skrzynia, która przez niektórych może być rozpatrywana mimo wszystko jako wada przez fakt, że to tylko manual wink.gif Ale to już zależy na czym nam zależy. Poliftowe wnętrze jest spoko, świetne fotele recaro. Ale mimo wszystko to tylko ośka i chyba będzie obiektywnie najwolniejszy ze wszystkich zaproponowanych samochodów.
Przy zakupie problematyczne może być to że 80-90% egzemplarzy na naszym rynku to rozbitki ze USA/Kanady, ale jak jest się cierpliwym to można trafić też fajną krajową sztukę wink.gif
prnit
Miałem golfa Gti 6, fajne to jest ale po programie i DP bylo prawie 270km i do 100 to mieliło kołami a nie jechało...jak juz sie rozpędziło to szybka fura ale według mnie przy takiej mocy musi już być 4x4.
As_
zacznij od tego czy chcesz ośkę czy 4x4
to ułatwi rozważania ...
wil4mistrz
CYTAT(prnit @ Mon, 19 Oct 2020 - 14:48) *
Miałem golfa Gti 6, fajne to jest ale po programie i DP bylo prawie 270km i do 100 to mieliło kołami a nie jechało...jak juz sie rozpędziło to szybka fura ale według mnie przy takiej mocy musi już być 4x4.


Właśnie to mnie najbardziej boli w ośkach, bo w momencie kiedy najczęściej szybko przyspieszam - czyli 0-100, koła będą cały czas mielić i to czy będzie 300 czy 500 km pod maską nie zrobi wielkiej różnicy.

Z kolei ciężko dorwać coś z awd co można zagazować...
done4
Lpg w silniku turbo i z bezpośrednim wtryskiem to nie najlepszy pomysł (potencjalna awaryjność samej instalacji jak i silnika, wysoka cena instalacji, konieczność spalania dwóch paliw jednocześnie).
Nie lepiej jakiś mocny diesel?
monev
A jakie przeloty rocznie robisz?
SulecK
BMW 228i ?
wil4mistrz
Rocznie około 20-25 tysięcy km.
Mocny diesel odpada, aktualnie jeżdżę E46 330cd i mimo tego, że autem jeździ się naprawdę wspaniale to nie odpowiada mi charakterystyka diesla i brakuje dźwięku benzyny i od czasu do czasu wyższych obrotów.

Co do lpg w samochodach z wtryskiem bezpośrednim to według mnie nie ma żadnego sensu, stąd też pomysł na Megane gdzie jest jeszcze wtrysk pośredni i nie ma z gazem żadnych problemów, do subaru zresztą również można zamontować LPG i śmigać bezproblemowo - jedyny warunek to dobra instalacja i strojenie w obu przypadkach.

Co do 228i to bardzo mi się podobają, ale silnik N20 nie zbiera dobrych opinii, dodatkowo wolałbym wkładać kasę choćby w taką imprezę sti niż kolejne bmw - jak wiadomo lubi się psuć od samego patrzenia na samochód.
lovwelas
W tym budżecie na daily to Golf 6 R albo S3 8p Sportback z końcówki produkcji bo świeżo wygląda.
Silnik to pierwsza generacja 2.0 TFSI EA113 czyli dobre jednostki na pasku.
Lekką ręką robisz +- 350koni.
Megane RS Cup będzie zdecydowanie mniej komfortowe na co dzień w porównaniu do Golfa czy Audi, a i wykończenie wnętrza mocno odbiega od tego co znajdziesz w VAGu (szczególnie w Audi)
Najlepiej byłoby gdybyś się przymierzył do każdego z aut, wtedy samo wyjdzie co Ci najbardziej odpowiada.
wil4mistrz
Megane jeździłem i jeździ się bardzo dobrze, nie przeszkadza mi sztywność zawieszenia ani wykończenie wnętrza, jedyne czego brakuje to napędu na 4 koła.

O S3 i Golfie słyszałem, że wcale tak dobrze się nie prowadzą - typowe w audi wypluwanie przodu na zakrętach, co akurat w meganie nie ma miejsca ze względu na szpere.

Może jeszcze jakieś inne propozycje? Może jakieś większe coupe, jeśli będzie atrakcyjna oferta to nawet kombi jestem w stanie zaakceptować.
As_
a może a3 2.0 ze stanów?
silnik nowszy z dużo większym potencjałem. Wsadzisz IS38 albo od razu hybrydę i będzie grubo ponad 400 za 10 tysi.
Tyle że będzie hot sedan wink.gif

da się sciągnąć coś sensownie uszkodzonego żeby samemy naprawić?
Ktoś to przerabiał?
Frolik
CYTAT(wil4mistrz @ Mon, 19 Oct 2020 - 15:16) *
Właśnie to mnie najbardziej boli w ośkach, bo w momencie kiedy najczęściej szybko przyspieszam - czyli 0-100, koła będą cały czas mielić i to czy będzie 300 czy 500 km pod maską nie zrobi wielkiej różnicy.

Z kolei ciężko dorwać coś z awd co można zagazować...

Impreza STI, najlepszy napęd z wszystkich wymienionych. LPG łyka bez problemu.
Do tego dobre egzemplarze już od dawna nie tanieją, w przeciwnosci do golfów gti...
QbaqBA
Zagazowane STi 2.5 na daily w budżecie 60-70k faktycznie brzmi jak recepta na sukces...
zmoświ
CYTAT(wil4mistrz @ Tue, 20 Oct 2020 - 11:21) *
O S3 i Golfie słyszałem, że wcale tak dobrze się nie prowadzą - typowe w audi wypluwanie przodu na zakrętach, co akurat w meganie nie ma miejsca ze względu na szpere.

W golfie 7 gti pp też maz szperę wink.gif
Blaid
CYTAT(QbaqBA @ Wed, 21 Oct 2020 - 13:46) *
Zagazowane STi 2.5 na daily w budżecie 60-70k faktycznie brzmi jak recepta na sukces...


to ile powinno kosztować STI hatch? To są 12-letnie samochody kompaktowe
flapjck1
hyundai zapowiedzial na wiosne 2021 i20n-performance - gadzety podobne jak w i30n-performance tylko silnik 1,6tb - 204KM
Tom-Lee
No i cena pewnie 100k
flapjck1
diabli wiedza, pewnie nawet wiecej, cennika na razie nie ma smile.gif
As_
to już fiestę chyba lepiej
czarna mamba
Polecam Clio RS Trophy , mega fajne i lekkie
a i w kieszeni zostanie na paliwo
ps wlasnie w dziale gielda widzialem dobrą sztuke
Tom-Lee
Mialem okazje jezdzic taka Cliowka z Akrapem, calkiem fajny woz sie wydaje.
lovwelas
Jesli juz wchodzimy w auta z przednim napędem to w tym budżecie znajdziesz Leona Cupra 5F (kumpel chwile temu kupił takiego. PL Salon, bezywpadek z przebiegiem ponizej 60tkm, poniżej Twojego budżetu).
W serii szpera i silnik z Golfa 7 R S3 8v.
Świetne, szybkie auta, no i Leon Cupra tej generacji fajnie skręca, śmiało po zakrętach pogonisz za Meganką czy Focusem.
Samym programem robisz okolice 370koni wtedy 100-200km/h ponizej 10s
Sam użytkuje i polecam z czystym sumieniem.
rex
JA rozumiem, że tu jest mekka megane Rs i Vag grupy ale moze rozważ focusa st. Sam mam leona FR i przymierzalem sie do cupry. Roznicy w odczuciach pomiedzy zwyklym leone Fr a cupra jest taka, że cupra jest zajebiscie szybka i to tyle. Nadal jest to jazda jakbys trzymal kierownice przed kompem. Myślę, że taka megi RS czyfo foker st polift bardziej trafi w gusta kierowcy poszukujacego czegos wiecej niz cios w plecy 0-100 i 100-200.
yeti86
ja dorzucę 308 gti T9
jako dail nie jest tak twarde jak megan rs, nie prowadzi się tak idealnie jak inne, ale daje dużo frajdy. A THP mimo zlej opinii wytworzonej przez te słabsze wersje, nie jest problematyczne w tych najmocniejszych.
burski
CYTAT(yeti86 @ Sun, 25 Oct 2020 - 09:14) *
A THP mimo zlej opinii wytworzonej przez te słabsze wersje, nie jest problematyczne w tych najmocniejszych.

To jest potwierdzone? Inny rozrząd tam jest? Których dokładnie silników/wersji ma to dotyczyć?
R2rrr
W weekend troche pojezdzilem TypeR poprzedniej generacji (2015). Pomimo, że to ośka, dramatu z trakcją nie było. Zainteresuj się, bo to naprawdę uniwersalna i całkiem szybka fura.
yeti86
CYTAT(burski @ Sun, 25 Oct 2020 - 16:23) *
To jest potwierdzone? Inny rozrząd tam jest? Których dokładnie silników/wersji ma to dotyczyć?



rozrzad poprawiali powoli, aż problem wyeliminowano w najnowszych generacjach tych silników (info od znajomego z serwisu peugeota), generalnie od mocy 175KM sa juz inne glowice, a te powyzej 208KM jeszcze inne. Generalnie już w 175KM nie ma tyle problemu co w tych najsłabszych. Obecnie po za typowymi usterkami wtrysku bezpośredniego (wtryski, pompy wysokiegociśnienia) to większych problemów nie ma. Najwięcej z mojego doświadczenia to padnięte uszczelniacze i gniazda zaworowe, rozrządy ale tylko oryginalne.
kompot
CYTAT(yeti86 @ Tue, 27 Oct 2020 - 09:09) *
rozrzad poprawiali powoli, aż problem wyeliminowano w najnowszych generacjach tych silników (info od znajomego z serwisu peugeota), generalnie od mocy 175KM sa juz inne glowice, a te powyzej 208KM jeszcze inne. Generalnie już w 175KM nie ma tyle problemu co w tych najsłabszych. Obecnie po za typowymi usterkami wtrysku bezpośredniego (wtryski, pompy wysokiegociśnienia) to większych problemów nie ma. Najwięcej z mojego doświadczenia to padnięte uszczelniacze i gniazda zaworowe, rozrządy ale tylko oryginalne.

Wersja 175 KM w Mini, pierwszy właściciel, padł rozrząd w czasie jazdy, info z 1. ręki.
Damzzii
Z tego co ja wiem rozrząd w tych wynalazkach się nigdy nie zmienił, był i jest tylko jeden nr, mało tego jest ten sam zaczynając od 1.4 95KM, kończąc na 1.6 270KM w rcz.
przemek530d
poza tym rozrząd w thp to najtańszy i najmniej istotny problem,
o głowicach wspominali, a dziwaczne pierścienie olejowe zużywające się ekspresowo?
Maciek1234
W BMW rozrząd łańuchowy, pierścienie, czy panewki to zwykłe elementy eksploatacyjne. Posiadacze BMW wymieniają je rutynowo przy przeglądach okresowych. Nie ma się czego bać, każdy mechanik to ogarnie wink.gif
_adams_
Co powiecie n/t Astry IV OPC? Szpera jest, podobno przodem jeździ to lepiej od Focusa a i wnętrze ma chyba nieco ciekawsze. I gaz łyknie na czym zależy autorowi. Sam się nad takim wyborem zastanawiam... Jakieś możliwości tuningu ma ten silnik?

Jeździł ktoś? Tak, wiem że to Opel wink.gif Z Fiata też się wielu śmieje dopóki nie dowiedzą się co można z nim zrobić tongue.gif
16vg60
Ale ze co Opel, wstyd astra opc jeździć? rolleyes.gif, co za czasy, wstyd oplem, a kia, hiyndajem to już prestiż laugh.gif
Marka z ponad 100 letnia tradycja robiącą kiedyś zaj... auta, obecnie może i condony ale taka jeszcze astra 4opc ładne auto z mocnym piecem, zaj... fotelami itd., kpl. hothatch
_adams_
Nie zrozumiałeś kontekstu, a ja nic nie wspomniałem i innych markach - wali mnie jaki jest znaczek na masce bo to nie on daje frajdę z jazdy wink.gif
Insignia na tym forum jest wyśmiewanym, pseudo szybkim mamowozem - bo faktycznie to ciężka i niezdarna krowa której nawet 280KM nie nada zwinności.

Astra opc została zbudowana by pokonać Focusa i jest wg mnie od niego o klasę lepiej zrobiona. Ktoś może potwierdzić czy założenie się udało, jak to naprawdę jeździ?
monev
CYTAT(_adams_ @ Wed, 28 Oct 2020 - 21:33) *
[...] i wnętrze ma chyba nieco ciekawsze.


Porównujesz do Focusa przedlifta czy polifta? wink.gif
Raziel92
Przy takim budzecie na zakup rozwazalbym Cupre 5F lub S3 8P

wracajac do oski, 310km / 450nm na PS4s nie ma wiekszego problemu z trakcja na suchym, 0-100 wychodzi ok 5,8s
prekursor
Tylko, ze 8P to juz stare auto. Ostatnie roczniki to juz 10 lat. Fakt, ze fajne ale moj rozum podpowiada mi "Wez sie zastanow. 60 tysiecy za dziesieciolatka?".
kinko
Musisz sam zdecydować czego chcesz, bo opcję widzę tak.
1. Fun, track days, brak napinki na 0-100 - Megane rs.
2. Dojebanie z rolki i ograniczony fun z jazdy po zakrętach - Leon cupra i mody.
3. Nastawienie na 0-100 i szybką jazdę po kraju w każdych warunkach - golf r, audi S3.
Subaru jest fajne, ale większość właścicieli boi się zapierdolić ze sprzęgła na starcie, bo wiecznie się boją, że coś padnie.
Astra jest nijaka, ciężka i każdy z hh konkurencji ją objedzie.
Focus st jest spoko, ale wszystkie cechy ma tak wypośrodkowane, że nie zachwyca niczym.

Ja od roku mam na co dzień w miarę szybkie awd, rok miałem daily megane rs, a resztę życia przejezdzilem BMW rwd i na Twoim miejscu szedłbym w renault.
As_
135 za 70 koła się nie wyrwie?

a jak nie to 125 i pomodzić trochę
kremat0r
CYTAT(kinko @ Thu, 29 Oct 2020 - 22:12) *
Subaru jest fajne, ale większość właścicieli boi się zapierdolić ze sprzęgła na starcie, bo wiecznie się boją, że coś padnie.


Kurcze znam paru i nikt sie nie boi smile.gif Może mowisz o wlaścicielach WRxow wink.gif?
SNiP3R
Najlepiej to byłoby Renault RWD biggrin.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.