Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Mev Exocet
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Projekty i modyfikacje aut
Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6
jackkpl
MODEL: Mev Exocet




Silnik: MX5 BP 1.8 do niedawna 240hp

Modyfikacje głowicy: seria

Modyfikacje bloku: seria

Układ dolotowy:tvs 1320 na custom kolektorze ssącym , blok wodny

Układ wydechowy: chinol 4-2-1 , jeden końcowy tłumik komorowy

Układ wtryskowy: wtryski 720cc ,reszta seria

Układ hamulcowy: Przód 255mm, tył 278mm na większym zacisku, ABS

Elektronika: EMU Black, RaceTCS. Trochę autoreklamy smile.gif.
Racelogic traction control alternative
Racelogic traction control for sale
Racelogic traction control equivalent
Racelogic traction control


Układ chłodzenia: kilka chłodnic z różnych aut

Układ napędowy: seria , szpera płytkowa kaaz 1.5way

Zawieszenie: Tein flex-z

BODY KIT: Seria smile.gif

PODZIĘKOWANIA: Oliwski Garaż

Samochód ważony z pełnym bakiem paliwa i aero - 750kg.
Czasem używany na ulicy, zarejestrowany, ubezpieczony.

W 2020 roku porobił kilka rekordów na kartodromach:

1) Autodrom Pomorze 40.6s

2) Tor Łódź 55.4s

3) Tor Toruń 28.4s


Plany to sub 1:30 na Poznaniu.
piwo
Jacek, test exoceta chyba udany?
http://masatech.pl/index.php?str=online&onlinestr=wyniki

Czekamy na nowy temat. Najśmieszniejsze że to 140 koni a przecież kompresor już się robi więc pewnie ponad 250 będzie.
piwo
Jak to teraz wygląda?
https://scontent.fwaw7-1.fna.fbcdn.net/v/t1...amp;oe=5DC62B29
anwi
to niech lepiej się nie sprzeda:)
datsun
A gdzie jest wystawiona jak można wiedzieć? rolleyes.gif
piwo
wystarczy pogadac z wlascicielem.
Rexsio
CYTAT(jackkpl @ Mon, 21 Sep 2020 - 19:55) *
Fura wystawiona na sprzedaż. Jak nie będzie chętnych na auto za pół darmo, to robimy stage 2 wersji torowej z planem na 56s na łodzi i sub 1:40 na poznaniu smile.gif. 2021 może być ciekawy.


Jacek weź się zlituj i daj mi czas, żebym chociaż przez moment nacieszył się, że mam najszybszą budę rx8 na Poznaniu. Potrzebuję pewnie tylko jakieś... 10 lat tongue.gif

PS Tak na poważnie to ładnie się ubierz na niedzielę bo będę Cię kamerować w 4K jak robisz te 1:28 na Poznaniu swoim buggy wink.gif
jackkpl
CYTAT(Rexsio @ Wed, 07 Oct 2020 - 08:51) *
Jacek weź się zlituj i daj mi czas, żebym chociaż przez moment nacieszył się, że mam najszybszą budę rx8 na Poznaniu. Potrzebuję pewnie tylko jakieś... 10 lat tongue.gif

PS Tak na poważnie to ładnie się ubierz na niedzielę bo będę Cię kamerować w 4K jak robisz te 1:28 na Poznaniu swoim buggy wink.gif


1:28 może być ciężko. W końcu buggy to do jazdy po plaży się nadaje smile.gif.
A wiele mnie nie pokamerujesz, może jakieś 3s na sesję, gdy będę Cię dublował wink.gif.
Rexsio
To jaki czas na niedzielę wyliczyłeś? 1:35? Napisz to może szarpnę się na Pb98 i chociaż ze 4 sekundy skameruje jak wyprzedzasz wink.gif
jackkpl
CYTAT(Rexsio @ Wed, 07 Oct 2020 - 17:32) *
To jaki czas na niedzielę wyliczyłeś? 1:35? Napisz to może szarpnę się na Pb98 i chociaż ze 4 sekundy skameruje jak wyprzedzasz wink.gif


Obstawiam 15s szybciej, niż Ty smile.gif. Z połową Twojej mocy wink.gif.
Rexsio
Czyli 1:31 - grubo wink.gif
Alex_R53
CYTAT(jackkpl @ Wed, 07 Oct 2020 - 18:01) *
Obstawiam 15s szybciej, niż Ty smile.gif. Z połową Twojej mocy wink.gif.


CYTAT(jackkpl @ Wed, 07 Oct 2020 - 18:01) *
Obstawiam 15s szybciej, niż Ty smile.gif. Z połową Twojej mocy wink.gif.


Integra JHM dzisiaj 1.38.8 zrobiła a tam jest 280KM / 784kg (bez kierowcy). To 1.31 nie wiem czy realne mimo, że exocet szybki i kibicuje.
jackkpl
CYTAT(Alex_R53 @ Wed, 07 Oct 2020 - 20:45) *
Integra JHM dzisiaj 1.38.8 zrobiła a tam jest 280KM / 784kg (bez kierowcy). To 1.31 nie wiem czy realne mimo, że exocet szybki i kibicuje.

Z czego 600 na przedniej osi smile.gif.
Jak pogoda dopisze to sprawdzimy.
Rexsio
CYTAT(jackkpl @ Wed, 07 Oct 2020 - 22:44) *
Z czego 600 na przedniej osi smile.gif.
Jak pogoda dopisze to sprawdzimy.


Jacek - wez nie fisiuj tylko przyznaj ze na niedziele zalejesz etanolem I bedziesz mial z 300 koni, co? wink.gif widac na onboardzie z toru lodz ze jedziesz srodkiem toru, nie lapiesz apexow tylko ciosem robisz wynik wink.gif
jackkpl
CYTAT(Rexsio @ Wed, 07 Oct 2020 - 23:14) *
Jacek - wez nie fisiuj tylko przyznaj ze na niedziele zalejesz etanolem I bedziesz mial z 300 koni, co? wink.gif widac na onboardzie z toru lodz ze jedziesz srodkiem toru, nie lapiesz apexow tylko ciosem robisz wynik wink.gif

Moc to najprostszy sposób na robienie wyniku smile.gif. Ja nie idę na skróty.
MadeInPoland
CYTAT(Alex_R53 @ Wed, 07 Oct 2020 - 19:45) *
Integra JHM dzisiaj 1.38.8 zrobiła a tam jest 280KM / 784kg (bez kierowcy). To 1.31 nie wiem czy realne mimo, że exocet szybki i kibicuje.


Tam gdzie kończą się możliwości/perspektywy integry tam zaczynają Kędziora z exocetem. Chociaż stawiałbym, że istnieje tam jeszcze 5 sekundowa przerwa.
Rexsio
CYTAT(jackkpl @ Wed, 07 Oct 2020 - 23:17) *
Moc to najprostszy sposób na robienie wyniku smile.gif. Ja nie idę na skróty.


Bedziesz jezdzil w niedziele na etanolu czy pb?
Alex_R53
CYTAT(MadeInPoland @ Thu, 08 Oct 2020 - 06:24) *
Tam gdzie kończą się możliwości/perspektywy integry tam zaczynają Kędziora z exocetem. Chociaż stawiałbym, że istnieje tam jeszcze 5 sekundowa przerwa.


Yhym... już wylądowałeś z tej orbity? biggrin.gif
scoobany111
Miejmy tylko nadzieje ze nie będzie padało w niedziele..Widze mocna ekipa się szykuje smile.gif
MadeInPoland
CYTAT(Alex_R53 @ Thu, 08 Oct 2020 - 09:48) *
Yhym... już wylądowałeś z tej orbity? biggrin.gif

Wyląduje kiedy Kedzior złamie 1.20 bo chyba nie sądzisz, że dla niego celem jest 1.30? Być może w najbliższą niedzielę 1.30, ale to początek budowy tego projektu. Trzymam kciuki za integry.
buni
nie wiem co palicie, ale podrzućcie trochę laugh.gif laugh.gif laugh.gif
MadeInPoland
CYTAT(buni @ Thu, 08 Oct 2020 - 10:17) *
nie wiem co palicie, ale podrzućcie trochę laugh.gif laugh.gif laugh.gif


smile.gif
jackkpl
Nie ma co się napinać. Plany są, trzeba zweryfikować teorię i na podstawie wyników z toru robić korekty. Na pewno nie będzie szału za 1szym podejściem. Myśle, że na prostej startowej więcej jak 210 się nie rozpędzę.
jackkpl
Rekord musi poczekać. Korba wyszła smile.gif
Rexsio
Grubo - masz podejrzenia co bylo przyczyna?
moritz86
Stary motor, nieodprezony, nie otwierany to sie chyba nie ma co dziwic ze kaboom smile.gif Olejem tor dostal?
jackkpl
CYTAT(moritz86 @ Wed, 14 Oct 2020 - 19:39) *
Stary motor, nieodprezony, nie otwierany to sie chyba nie ma co dziwic ze kaboom smile.gif Olejem tor dostal?

Tor nie dostał, wszystko zostało na podłodze smile.gif.
Jak rozbiorę to napiszę. Wg mnie to nie wina starości motoru czy braku odprężenia.
piwo
jakby odprezac czy otwierac to raczej zabezpiecza sie tym gore czyli tloki glowice a nie korby. korba bokiem to raczej albo panewki zatarlo bo cos tam albo za duzy moment jak na korby cienkie w silniku mazdowskim bp.
moritz86
Jakby odprezyl to by nie bylo takiego momentu przy tym samym doladowaniu i korba by wytrzymala.
MadeInPoland
Skąd wiesz, że korba nie wytrzymała?
arexsewen
CYTAT
Skąd wiesz, że korba nie wytrzymała?

Korba sobie pomyślała,"już dłużej tego nie wytrzymam" i wzięła sobie i wyszła.
Mis
Mogło się zacząć od panewy.
GodISmE
Skąd ja to znam sad.gif teraz tylko mocniejszy swap! wink.gif
jackkpl
Korby krzywe, jednak za mocno bylo dla nich smile.gif.
CZUCZU
Wydzielone
piwo
No i pięknie.
Rezor
Jaka cena takiej zabawki?
piwo
https://www.carandclassic.co.uk/car/C1225824
Capazo
Wydaję mi się, że z Exocetem jest ten problem, że nie ma aero budy i na Poznaniu to jest odczuwalne, bo rozmawiałem z Jackiem oraz właścicielem Ariela. Do 100-120km/h jest ok, ale powyżej są już na pewno duże opory. Teraz żeby te opory pokonać to znowu większa moc, większa moc to większy silnik. Na moje, aby to auro robiło 1:28 to musi być jeszcze sporo dłubnięte. Dochodzi jeszcze kwestia braku strachu i zaufaniu aerodynamice. Cyfry cyframi, logi logami, ale jest jeszcze czynnik ludzki, który ma tutaj spore pole do popisu. Ja osobiście mam duży szacunek do Poznania i pomimo dużej stabilności w ostatnim prawym gdzie w niedziele na wejściu miałem 165, nadal z tyłu głowy pozostaje to czy jakaś śrubka się nie wysra i zrobi duże boom.
jackkpl
CYTAT(Capazo @ Sun, 18 Oct 2020 - 17:05) *
Wydaję mi się, że z Exocetem jest ten problem, że nie ma aero budy i na Poznaniu to jest odczuwalne, bo rozmawiałem z Jackiem oraz właścicielem Ariela. Do 100-120km/h jest ok, ale powyżej są już na pewno duże opory. Teraz żeby te opory pokonać to znowu większa moc, większa moc to większy silnik. Na moje, aby to auro robiło 1:28 to musi być jeszcze sporo dłubnięte. Dochodzi jeszcze kwestia braku strachu i zaufaniu aerodynamice. Cyfry cyframi, logi logami, ale jest jeszcze czynnik ludzki, który ma tutaj spore pole do popisu. Ja osobiście mam duży szacunek do Poznania i pomimo dużej stabilności w ostatnim prawym gdzie w niedziele na wejściu miałem 165, nadal z tyłu głowy pozostaje to czy jakaś śrubka się nie wysra i zrobi duże boom.


Opór taki wóz ma na poziomie zwykłego cywila. Problem jest taki,że jak ktoś przelicza konie /kg, to przy 200 taka prosta matematyka już nie działa. Dlatego cięższy mocniejszy wóz jedzie szybciej, to chyba oczywiste.
Natomiast przy 100-200 na poziomie 6s powinno już być wystarczająco szybkie.

A co do śrubki pękającej, to raczej obawiałbym się o te seryjne elementy w oplu, niż w elementach z MX5, które były liczone na 1300kg (DMC samochodu).

Ja po zaledwie 8 okrążeniach nie miałem problemu wchodzić w ostatni prawy tak, że przód wypluwało. Niestety zimna guma nie pozwalała na szybciej i było niecałe 150km/h w apexie.
Na pewno auto otwarte to inny świat, trzeba się do tego przyzwyczaić. Może przy 300km/h na prostej będzie lekki stres smile.gif.
[Yossarian]
Najbardziej szokuje chyba to, że to jest zarejestrowane i śmiga po ulicy. Jak do tego podchodzą diagności? Jak do typowego ulepa (czyli bez znajomości ani rusz), czy jednak na widok tego, że to jakaś fabryka tak zbudowała to jest łatwiej?
jackkpl
CYTAT([Yossarian] @ Sun, 18 Oct 2020 - 21:07) *

Najbardziej szokuje chyba to, że to jest zarejestrowane i śmiga po ulicy. Jak do tego podchodzą diagności? Jak do typowego ulepa (czyli bez znajomości ani rusz), czy jednak na widok tego, że to jakaś fabryka tak zbudowała to jest łatwiej?

Dodatki oczywiście nie przejdą przegląd, sa tylko na tor.
Ale bazowa rama i osprzęt przeszły indywidualne dopuszczenie do ruchu.
Po całej Europie jeżdżą kit cary. Tylko u nas jest bantustan.

Btw ariel Dziewulskiego też jeździ po ulicy smile.gif.
AdamWalenda
Ariela można normalnie kupić i zarejestrować w Polsce jak by co wink.gif
Już pierwsze sztuki zamówione do Polski wink.gif
https://ariel-motors.pl
done4
Czy Radicala też można w Polsce zarejestrować?
Hubanek
CYTAT(AdamWalenda @ Wed, 21 Oct 2020 - 06:55) *
Ariela można normalnie kupić i zarejestrować w Polsce jak by co wink.gif
Już pierwsze sztuki zamówione do Polski wink.gif
https://ariel-motors.pl


WOW ! wub.gif
jackkpl
Temat przycichł. Po ostatnim TAP na Poznaniu w 2020 korba wyszła bokiem. Obecnie siedzi drugi piec na kutej korbie od chińczyka. Póki co odpalony i czekał na pogodę. Zapowiada się, że w ten weekend będą testy torowe (lub uliczne, jak nam mędrcy zrobią powtórkę 2020).
Ze zmian na ten sezon względem 2020 to przejście na 13" koła zamiast 15" i może uda się wykrzesać 300hp. O silnik dbać będzie EGT to CAN na 4 cylindrach oraz logger na kartę od ECUMaster smile.gif.
Slawo2000
CYTAT
Ze zmian na ten sezon względem 2020 to przejście na 13" koła zamiast 15"

Musiałeś robić jakiś "downgrade" hamulców żeby przejść na 13? Jakiej średnicy tarcze się tam teraz mieszczą?
yotomeczek
Ile toto waży i jaki zysk będzie z przejścia na 13"?
jackkpl
CYTAT(Slawo2000 @ Thu, 25 Mar 2021 - 09:35) *
Musiałeś robić jakiś "downgrade" hamulców żeby przejść na 13? Jakiej średnicy tarcze się tam teraz mieszczą?


Seria 255/251mm wchodzi w 13". Ja musiałem wrócić do serii na tyle, bo większy zacisk z MX5 NC i tarczę 278mm.

CYTAT(yotomeczek @ Thu, 25 Mar 2021 - 10:07) *
Ile toto waży i jaki zysk będzie z przejścia na 13"?


Z pełnym bakiem paliwa będzie 740-750kg, a co do zysku, to nie wiem smile.gif.
Slawo2000
CYTAT
a co do zysku, to nie wiem

Zysk będzie w postaci lepszych czasów smile.gif Na pewno sporo używanych slick'ów w różnych szerokościach jest dostępnych w 13". To duża korzyść.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.