Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Emu Black DBW
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Racingforum - Forum Główne
Chudini2000
Witam.
Mam problem z obsługą elektronicznej przepustnicy.
Emu widzi przepustnice i steruje nią na wolnych obrotach, sytuacja się zmienia po zdefiniowaniu wejścia pedału gazu wówczas emu przestaje sterować przepustnicą.
przema72
co rozumiesz przez zdefiniowanie wejścia pedału gazu ? , przecież tego wejścia nie definiujesz bo jest ono przypisane na stałe pod pin : B18 TPS
Chudini2000
Pod tym jest podięty sygnał 1 potencjometru a po zdefiniowaniu pod analog wyjście drugiego potenciometru
przema72
sygnałem położenia pedału gazu jest jak wspomniałem wcześniej pin b18 TPS i to wystarczy żeby wszystko działało poprawnie
natomiast Ty piszesz o sygnale "PPS" z drugiego potencjometru pedału gazu , to sygnał służący do diagnostyki pedału gazu , jeśli już koniecznie chcesz go podpiąć to musisz też wybrać jego charakterystykę w opcji " PPS Plausible check type "

wiec sygnał 2 z pedału gazu o którym piszesz musi mieć charakterystykę jedynie w trzech możliwych opcjach
- odpowiada połowie napięcia TPS
- jest równe napięciu TPS
- zsumowane napięcie tps i pps wynosi 5v

jeśli będzie inaczej to DBW nie będzie Ci działał bo wykryje błąd pedału gazu
Dabrowsky94
Pod TPS podpinasz sygnał z czujnika w pedale. Pod analogi jeden lub dwa czujniki z przepustnicy.
Chudini2000
Podpiete jest wszystko przepustnice sie udało skonfigurować i się otwiera w logu pokazuje procentu pedału a przepustnica nie reaguje na niego. Emu reaguje na pedal bo zmienia dawki paliwa i zapłon.
przema72
pokaz logi , wklej screena z konfiguracją dbw bo inaczej sie nie dogadamy , nikt nie wywróży co i jak masz podpięte i dlaczego nie działa
Chudini2000
Zdjecie konfiguracji dbw
Log



Edit:
Udało sie ogarnąć i działa.
Dzięki za zainteresowanie tematem.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.