Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: afr m44b19
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > BMW Performance
soldi
hej, czy mierzył ktoś AFR seryjnego m44b19 i mógłby powiedzieć na jakiej wartości na WOT się stabilizuje?
moritz86
Mierzylem m42b18 i idzie do odciny na 14-14.7.
damian146ti
CYTAT(moritz86 @ Thu, 10 Sep 2020 - 20:47) *
Mierzylem m42b18 i idzie do odciny na 14-14.7.


Sprawne to było? Bo ubogo tak trochę.
moritz86
Sprawne, normalnie jezdzilo.
Mis
M42B18 sprawne z działającą sondą ma na bucie bogaciej przy 4500rpm jest nawet na 11,5-12,0 często przelane.
moritz86
To ciekawe co mojemu dolegało. Disa była zablokowana na stałe bo aktuator był dziurawy i to wszystko z usterek. Jak odpinalem sondę to był trochę bardziej podlany ale poniżej 13 nie schodził. Aktualnie jest det w fit wpięty i jest podlany jak trzeba.
soldi
Właśnie mam przypadek:
- afr 14+ na wot od samego dołu po odcinke,
- brak disa (ktoś wymontował, być może w poszukiwaniu wcześniejszych problemów)
- po świecach i nowym wydechu widać, że jest ubogo,
- auto na hamowni pokazało niższą moc niż seria (ok 20KM).

Mierzyłem z odpiętym maf i z odpiętym podciśnieniem regulatora i bez zmian. Odpinania sondy nie próbowałem. Możliwe, że sonda na wot też miesza, gdyby była uszkodzona?
Mis
Może zaniżać maf, może przepustnica się nie otwierać do końca, może pompa paliwa być trupem.
Najpierw doprowadzić do serii czyli disa ma żyć itd.
A jak chcesz na szybko to wsadź nową pompę paliwa z Magneti Marelli za 120zł i daj regulator 4bary i ognia.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.