Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: silnik z mocą 1500KM
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Racingforum - Forum Główne
Stron: 1, 2
Jarosław-LT
Poszukuję silnika na swap z ewentualnym dołożonym doładowaniem V8, V10 czy V12 z mocą od 1300 do 1500/1600 kunia.
Pewnie wolnossaka z taką mocą u nas nie znajdę który nadawał by się do osobówki..

Docelowo potrzebuję wskazanej mocy by kloca 1600kg rozpędzać w max. 6s. do 200km/h

Mile widziane , przemyślenia , sugestie i podpowiedzi
Myślałem nad połączeniem z elektrycznym silnikiem ale to podwójne duże pieniądze wyrzucone w błoto.

Driftman
M275

Przyjmie taką moc w serii po odprężeniu lub/i na alkoholu. Do tego skrzynia jest ta sama co w S/CL 65AMG czyli tysiac niuta w serii

Plany grube. rozumiem ze budzet otwarty ?
Jarosław-LT
Za wielkiego wyboru nie ma , znalazłem 2szt z tym symbolem.
Takie stajnie jak BMW czy AUDI mają V10 z mocą powiedzmy też te 600KM - to nowsze modele i totalnie wysoka półka po 200tys. za silnik jak ferrari czy lambo.

Silniki wspomniane o symbolu 275 mają rozrzut rocznika.
Czy do osiągnięcia tej mocy będzie potrzebny wybrany rocznik???

Driftman - może znajdziesz jakiegoś linka do szukanego silnika.?

Z jakiego powodu polecasz wspomniany motor?
Czy ma również rzadko występujące wady przy podnoszeniu mocy do takiego stopnia.?
As_
gdzieś widziałem jeepa srt robiącego niskie 9 na 1/4
może to jest kierunek?
nomaster
Popularne LSy z tego co sobie oglądam bez większych problemów dobijają do 1200 i później zaczynają się z nimi problemy ale cena będzie na pewno konkurencyjna. V10tfsi z audi też zrobi 1000+ ale co dalej? Silniki z srt robią moce ale coś mi się obiło o uszy że padają jak muchy.
Rezor
Gotowe silniki zza kałuży.
https://www.stevemorrisengines.com/engines/...-engine-package
olozwirski
Sportmile ostatnio pokazywało V10 tfsi na 1500 KM.
siewcu
Zostaje chyba tylko R8, w USA robią z tego duże moce - taki tańszy odpowiednik Gallardo, gdzie robią sporo więcej niż Ty chcesz...
zrodlany
CYTAT(olozwirski @ Sat, 05 Sep 2020 - 14:28) *
Sportmile ostatnio pokazywało V10 tfsi na 1500 KM.



Kocham takich co wierzą w to co FB powie... i stąd ta klientela tam. Nikt o zdrowych zmysłach tam aut nie zostawia.
zrodlany
CYTAT(siewcu @ Sat, 05 Sep 2020 - 21:15) *
Zostaje chyba tylko R8, w USA robią z tego duże moce - taki tańszy odpowiednik Gallardo, gdzie robią sporo więcej niż Ty chcesz...



taniej to i Pierdun turba robi... wink.gif i co z tego... może ktoś ma priorytet dobrze i solidnie a nie taniej jak typowy cebulak wink.gif
Jarosław-LT
Ciężko cokolwiek znależć na potwierdzenie robienia mocy w silnikach M275.

Lista cały czas otwarta.
trbman
Rolls-Royce Merlin
ju-by
CYTAT(Jarosław-LT @ Fri, 04 Sep 2020 - 17:45) *
Poszukuję silnika na swap z ewentualnym dołożonym doładowaniem V8, V10 czy V12 z mocą od 1300 do 1500/1600 kunia.
Pewnie wolnossaka z taką mocą u nas nie znajdę który nadawał by się do osobówki..

Docelowo potrzebuję wskazanej mocy by kloca 1600kg rozpędzać w max. 6s. do 200km/h

Mile widziane , przemyślenia , sugestie i podpowiedzi
Myślałem nad połączeniem z elektrycznym silnikiem ale to podwójne duże pieniądze wyrzucone w błoto.


To ma być auto na drogi publiczne? Street legal i paliwo ze stacji? Takie moce jest w stanie udźwignąć V10 5,2 FSI CSPB, nissanowski VQ38 lub zza kałuży coś od Ford Performance lub LS które najłatwiej kupisz nowe, w pudełku.
MadeInPoland
Chyba tylko M275 sam taki kocioł sobie przygotowuje
volski1
Widziałem 1400KM w V8 ABZ z audi więc może i 1500 da się zrobić.
Ale 6s od 0 do 200km/h to już prawdziwe wyzwanie. A gdyby to jeszcze miał być manual...
Celując w takie moce to chyba ściągnął bym ze stanów uszkodzonego
trackhawka i na tym bazował.

A jeśli chcesz tak "przyśpieszyć" swoją A6 to polecam pójść w ślady Nomastera.
S4Raptor
A napiszesz gdzie widziałeś?

CYTAT(volski1 @ Mon, 07 Sep 2020 - 20:54) *
Widziałem 1400KM w V8 ABZ z audi więc może i 1500 da się zrobić.
Ale 6s od 0 do 200km/h to już prawdziwe wyzwanie. A gdyby to jeszcze miał być manual...
Celując w takie moce to chyba ściągnął bym ze stanów uszkodzonego
trackhawka i na tym bazował.

A jeśli chcesz tak "przyśpieszyć" swoją A6 to polecam pójść w ślady Nomastera.

kontrolm
nie myślałeś żeby jednak przy okazji solidnie odchudzić autko ?
pinin
W zasadzie chyba jedyne rozsądne na takie moce to BBC. Nie widzę nic innego z podobną pojemnością, co będzie w stanie wytrzymać.
A przecieranie szlaków z M275, gdzie niemal wszystko trzeba ogarniać customowe (koszty wykonania i czas), bo niemal nic nie ma do tego silnika, to moim zdaniem bezsens przy rynku aftermarketu do amerykańców.
MadeInPoland
Pinin seria słupek m275 znosi 1500 Nm w seryjnym brabus ie ev12
A d a m
Temat dość abstrakcyjny z tymi 1500KM ale co tam.

Co do silnika V12 M275 z Mercedesa to trzeba przyznać że to już kawał motoru występował on w:
-Pagani Zonda R 6.0l 750 KM i 710Nm (dane Wikipedia)
-Pagani Huayra 6.0 l 730 KM i 1000Nm (dane Wikipedia)
-65 AMG
Czyli wszystko wskazuje że potencjał jest przy zakładanych 1500 KM z jednego litra mamy 250KM i 125KM z cylindra na pewno jest to osiągalne ale co z przeniesieniem napędu? Osobiści bał bym się tym jeździć z napędem na tylną oś.


Silnik Audi R8 V10 tfsi/Lamborghini Huracán mój faworyt na grube mody z kilku powodów:
-silnik modyfikowany na świecie więc odchodzi przecieranie szlaków na pewno idzie podpatrzeć kogoś zza oceanu
-dostępne dwusprzęgłowe skrzynie biegów, które jeśli chodzi o sprint są bdb
-dostępne napędy 4x4



Jeśli chodzi o osiągi to masz ambitne plany 0-200 km/h w 6s to dość grubo, taki pierwszy z brzegu Koenigsegg Agera robi 0-200km/h w 8 s (według Wikipedii), golf mk2 Boba Motoring
Racelogic Performance Box 2018 (1100P setup)
0-100km/h in 1,66s
0-200km/h in 4,40s
0-250km/h in 6,71s
Dane zaciągnięte z tego filmu https://www.youtube.com/watch?v=AoDDODh5Ras

Wiec napisz więcej co to za auto do czego ma być wykorzystywane.

Driftman
Poszukaj sobie. Speddriven ma gotowy kit na 1200KM
W skład wchodzą:dolot, kolektory, turbiny, pompa paliwa , wtryski, intercoolery, wydech i set wzmacniający skrzynie biegów bo most jest od ciężarówki(jak go oglądałem) i najlepsze co zainteresuje kolege Made in Poland-zflaschowane seryjne ECU

Był Brabus 1500NM był 1200KM

silnik występował także w mercach S, CL , G , SL, Maybachu czy kilku egzotykach. Okrzyknięty jednym z najlepszych silników na świecie stanowi niezłe kuriozum w CL65AMG

Rok niema znaczenia. Są bliźniacze.

Tuning owszem pospolity nie jest, tak jak ten temat w którym niewielu się udziela bo sądzą, że auto nie powstanie..

Na takie moce najrozsądniej chyba jakiś LSX, potem Skyline 3.8 (mega piec), a najfajniej M275 wink.gif
Silnik jest kotem. Wiem bo jeździłem. Rozmawiałem na jego temat z Prezesem mercedesa w polsce, bardzo chwalił a akurat nie miał w tym interesu bo auto kupowaliśmy używane. Pojęcie laga tam nie występuje W OGÓLE, a spool jest magiczny.

Napisz jaki masz budżet i co to za auto biggrin.gif
MadeInPoland
Wydawalo mi się że w zonda jest m120. Na pewno m275 tam jest? M137 wolnossacy bliźniak m275 po uturbieniu robi ponad 1000Nm bez marudzenia. M275 prawdopodobnie przyjmie 2000Nm
Driftman
W pierwszej był M120
MadeInPoland
Internety mówią że zonda miała tylko m120
Lincoln e30ix
Prosty silnik z Weinec Cobra V8 NA - 1500ps.
_adams_
CYTAT(Driftman @ Tue, 08 Sep 2020 - 20:32) *
tak jak ten temat w którym niewielu się udziela bo sądzą, że auto nie powstanie..


+1

Dobry temat na szaro-jesienne bajanie, ale jeszcze trochę lata zostało na szczęście...
maj0nez
Daj jakieś zdjęcia do czego to siądzie.
Skiba
CYTAT(MadeInPoland @ Tue, 08 Sep 2020 - 23:06) *
Internety mówią że zonda miała tylko m120


Szkice w muzeum Pagani również mowią o M120
SNiP3R
Nie lepiej pójść w sprawdzony sposób?

Może coś takiego:

https://www.latemodelengines.com/index.php/427-lsx-lb.html
nomad66
ma być 1500km czy 6s do 200? Czy to i to? Bo może warto zadać pytanie czy na pewno potrzeba 1500km żeby zrobić te 6s do 200.

https://www.youtube.com/watch?v=RXqSedWSu2k
MadeInPoland
Właśnie nie ma na rynku nic tak dostępnego i sprawdzonego jak m275. Skoro silnik w serii robi 1500Nm to większość tutaj wie co to oznacza. 1500KM prędzej czy później będą tu standardem jak w USA od lat. W Polsce powstaje motorsport na naszych oczach gdzie ludzie porzucaja samochody dostawcze na rzecz lekkich konstrukcji a silniki są coraz mocniejsze.
jackkpl
750 konne turbo s robi 0-200 w okolicy 8s. Zrzucić 400kg z tego wozu i jest 6s.
Driftman
a najlepsze jest to ze na te 1500NM brabusy dają pełną gwarację na cywilizowany przebieg chyba 100 000

baja nie baja ludzie mają w garażach pochowane Cuda_wianki
Temat dziwny. Autor zamiast zaczac od konkretow czyli co ma(fotka) i jaki ma plan itp to pyta tylko o silnik.

Moc maksymlna to marketingowy bełkot. Liczy się przebieg tej mocy w funkcji obrotów..
1500 koni moze miec np 4g63 i nadawać się właściwie do niczego bo ta będzie dopiero przy odcince a w środkowym zakresie będzie miał 100NM i co Ci z takiego wykresu ? maluchem Cię na światłach zniszczą laugh.gif

Tutaj polak Rysiu. Założył AMS w Ameryce. Możesz wysłać do niego auto. Zbuduje Ci 1500KM z czego chcesz.
http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=54187

Twój tuner pewnie wie lepiej. Czemu jego nie zapytasz ?

Problemy z używaniem internetu też nie wróżą "kokosów" laugh.gif



ps.używana rozbita W220 po lifcie (tylko w polifcie wychodził V12 biturbo) będzie tania i będziesz ..wróć..miałbyś wszystkie części
maj0nez
Hey JarkuLT.
Jak chcesz pchać taki motor do tej budy to sam powinieneś wiedzieć, że masa wrogiem przyspieszenia, trzeba lżejszą budę i dopiero takiego motoru szukać.







kontrolm
4G63 może i tak ;-) co prawda tam dużo z serii nie zostało ;-)
Jarosław-LT
Pięknie to jedzie ale w extreme nie zamierzam iść, w totka też nie trafiłem...

Po swojemu zrobię to dokładnie na odwrót , gdy znajdę odpowiedni silnik z mocą którą uda się wykrzesać to wsadzę to w bude która mi będzie odpowiadała i bedzie adekwatna do ustalonych zamiarów. Mała lub większa, lekka lub cięższa, odchudzona lub nie, cywilna lub sportowa itp.

A zdjęcia lekko przestarzałe.
MisioLBN
CYTAT(Jarosław-LT @ Thu, 10 Sep 2020 - 09:22) *

Fajny potfuuuur smile.gif telefon sie chyba urywa.
cowboy
pakiet aero chyba na Monza był szykowany patrzac na tylne skrzydło ?
MadeInPoland
Poza tematem. Skąd masz Jarosław te poszerzenia błotników?
[Yossarian]
Czy to jest FWD? Bo jakoś nie widac w ogłoszeniu, zeby bylo wspomniane coś o quattro?
ju-by
Dlaczego tego auta nie ma w dziale projekty? Po latach marazmu byłby to game changer tego forum!!!
As_
ja to widzę ryzyko że przy tych przeciążeniach które wygeneruje 1500KM może poodpadać bodykit
A jak nie przeciążenia do opory powietrza przy 200km/h zrobią swoje ...
Sarna1
Jak już projekt jest tak hardcorowy wizualnie to może pójść w 2 silniki smile.gif
done4
https://tablica-rejestracyjna.pl/ZKL604KU
rolleyes.gif
Jarosław-LT
Lubię takich aAS-ów. Przyszło ci do głowy, że jechało to 300 i nic nie odpadło. To nie zrobione na pokaz lecz z głową do użytku.
Sarna - nawet przeszło mi przez myśl czasami ale najpierw muszę wyczerpać wszystkie inne mozliwośći i podejścia, drugi silnik to ostateczność raczej.

Trochę przeglądałem R8 V10 gdzie są silniki FSI zaturbione i zakute pod 2200PS, to podpowiada mi, że mój FSI V8 można by również zakuć i doładować sprężarkami o ile są graty do tego...
Gdyby okazało się , że są możliwości to 1600PS z chęcią bym ogarnął na własnym lub podobnym piecu.
AT89S52
CYTAT(As_ @ Thu, 10 Sep 2020 - 13:40) *
ja to widzę ryzyko że przy tych przeciążeniach które wygeneruje 1500KM może poodpadać bodykit
A jak nie przeciążenia do opory powietrza przy 200km/h zrobią swoje ...


E36 już przy niewielkich mocach potrafi gubić kierunkowskazy i wysuwać radio laugh.gif
_adams_
Ach te stopnie na progach... to jak ta truskawka na torcie tongue.gif Pneumatyka musi widocznie wysooooko unosić tą budę laugh.gif
prnit
to auto jest straszne, jak można tak zgwałcić biedne a6 biggrin.gif biggrin.gif ale prawda może rozrusza forum biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Driftman
Ekstra wygląda ! Niespodziewałem sie że tak grubo idziesz. Wrzucaj w projekty. Taki projekt musi być tu na forum a to dlatego że jeszcze takiego nie było !

Ostatnio przy gibonach padł pomysł żeby kupić S klase w220 czerwony lakier żółte wnętrze fioletowe felgi i zielone zaciski plus 800koni na kołach z M275. Do tego Twój body kit i będzie miazga

Albert lubi audi także śmiało. Zgwałć te forum biggrin.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.