Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Vw T5 R32 hamulce
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Racingforum - Forum Główne
Kuki
Panowie, kupiłem takie coś jak Vw T5 multivana z fabrycznym R32 i jakimś upośledzonym automatem AISIN. Chciałbym to kompleksowo "popsuć" tylko nie mogę też odstawić auta do warsztatu na pół roku żeby zrobić kompleksowo i dlatego chciałem "na raty", chciałem zacząć od hamulców, dopiero potem jakies dq500 i trochę koni więcej.
Autkiem jeżdzę na codzień, czasem dość szybko jak na busa i to nie hamuje, znacie jakieś patenty co od czego skompletować żeby to zaczeło trochę lepiej hamować, popatrzyłem pobieżnie po necie i jakoś za wiele to się nie dowiedziałem, na dodatek to chciałbym to pod felgę 18 (no chyba że to nie ma sensu), bo nie chcę żeby to auto było jakieś krzykliwe, wystarczy że bedzie w miarę żwawo się poruszać.
Dodam jeszcze że to na sucho waży 2350kg.
Jak ktoś ma wiedzę od czego graty pasują i polepszy to hamulce to będę wdzięczny.
MisioLBN
Strzelam że standardowo 6 tłok pasuje z Porsche na adapterze i wtedy 18 cali sie mieści
kkkacper
banan 6pot z panamery/macana bym wkladal..
Kuki
To jeszcze jaka tam tarcza do tego może siąść?
coś koło 360?
no i co do tyłu?
16vg60
Banan słabo w 18"
Ja teraz chciałem wykorzystać je bo zalegają i na tarczy 350 z Lancera do mk2 w 18" wsadzić i jest za duży, powierzchnia klocka jest większa jak tarczy
Ten zacisk jest potężny i ma spora powierznie klocka więc co za tym idzie tarcza też musi mieć swoją średnicę

"Duży" i wydajny zacisk który wchodzi na miękko w 18" to 8pot z rs6 c5 i tarcza 360mm z fhetona 6.0, ori zestaw, aby adapter wyrzeźbić

, mi ten zacisk w 18" na zimę wchodził na tarczy 390mm smile.gif
ew. 6pot 18z z jakąś tarcza 345mm ale to chyba będzie mało przy tej masie
dany_47
zacisk RS3 8P na tarczy 375mm.
wchodzi na styk w 18"
Kuki
Dzięki za sugestie wszelkie, po cichu liczyłem, że jest coś co podejdzie P&P bez adaptera, no ale cóż... trzeba będzie coś wyrzeźbić do montażu.
Dzięki, szukam zacisków w takim razie.

Pozdro
kkkacper
CYTAT(16vg60 @ Wed, 26 Aug 2020 - 12:45) *
Banan słabo w 18"
Ja teraz chciałem wykorzystać je bo zalegają i na tarczy 350 z Lancera do mk2 w 18" wsadzić i jest za duży, powierzchnia klocka jest większa jak tarczy
Ten zacisk jest potężny i ma spora powierznie klocka więc co za tym idzie tarcza też musi mieć swoją średnicę

"Duży" i wydajny zacisk który wchodzi na miękko w 18" to 8pot z rs6 c5 i tarcza 360mm z fhetona 6.0, ori zestaw, aby adapter wyrzeźbić

, mi ten zacisk w 18" na zimę wchodził na tarczy 390mm smile.gif
ew. 6pot 18z z jakąś tarcza 345mm ale to chyba będzie mało przy tej masie


Bartek mam banan na 350mm w 18", wiec nie moge sie z Toba zgodzic wink.gif klocek jest ogromny tak jak mowisz, ale tarczy z ML'a pokrywa sie praktycznie caly..
MisioLBN
Porównywał ktoś 6 tłok vs hebel z R32 ? Wrzuciłem u siebie komplet z R32 tj przód 345 na 1 tłoku i tył 310 wentylowany. Dla mnie mega zmiana na plus, hebel bardzo czuły i naprawde fajnie hamuje ale przy 400+ może zbierać $$ na nowe felgi i big brake ?
Driftman
Jakie masz opony ?

Może to trywialne, ale czesto tak sie dzieje że opony i płyn są do wymiany a ktoś myśli o swapie.
Kuki
no opony świeże początek 2020r, michelin primacy 4, 245/45 18
mam nawiercane tarcze i klocki ATE, widze jakieś pęknięcie przy otworach na tarczach i myślę że jak już wymieniać to już na coś lepszego, bo jak przyjdzie tym shamować trochę tak z okolic 200km/h bo tir wjedzie na pas przed koła , to się okazuje że szału nie ma z tymi hamulcami, prawdę mówiąc to nie wiem co to za tarcza jest w tym wynalazku (nie wiem ile to ma mm, chyba 308) w każdym razie na 17stkach to fabrycznie wychodziło
Luklagun
Zdecydowanie Banany Panamery/Cayenne z tarcza 375x36mm.
Przetestowane na prawie 400konnym t5 i daje rade.
Sa trzy wersje tych zaciskow i kazde z nich potrzebuje innego adaptera.
Do tego nowe przewody w oplocie a na tyl mozna zrobic rarcze 365mm na orginalnym zacisku po zalozeniu adaptera.
_adams_
Dasz może namiar kto bez marudzenia i sensownie cenowo ogarnia adaptery?
Luklagun
CYTAT(_adams_ @ Fri, 28 Aug 2020 - 18:51) *
Dasz może namiar kto bez marudzenia i sensownie cenowo ogarnia adaptery?


Osobiscie kilka razy korzystalem z UnitRacing w Markach.
Musisz podeslac wszystkie graty potrzebne do zwymiarowania a co do ceny to jest roznie.
Wszystko zalezy jaki duzy adapter i ile pracy wymaga gdyz musi to byc wszystko od nowa zwymiarowane i zaprojektowane.
A jakuego adaptera szukasz i pid jakie auto ??
Kuki
Luklagun, czy banan z cayenne wchodzi pod każdą18stkę, bo z tego co kojarzę to tam jest taka klasyczna gwiazda z bmw u mnie.
najpierw chciałem właśnie zmienić hamulce a potem pobawić się w trochę więcej mocy.....
Tommo
CYTAT(dany_47 @ Wed, 26 Aug 2020 - 13:13) *
zacisk RS3 8P na tarczy 375mm.
wchodzi na styk w 18"

Jaka felga podchodzi?
Walczyłem z tym długo i bez dystansu się nie obyło a i zacisk musiałem lekko podszlifować. Felga z Audi TTS.
lightman
Tam chyba szedł też manual z tym silnkiem? mało tego oj mało
Luklagun
CYTAT(Kuki @ Fri, 28 Aug 2020 - 20:50) *
Luklagun, czy banan z cayenne wchodzi pod każdą18stkę, bo z tego co kojarzę to tam jest taka klasyczna gwiazda z bmw u mnie.
najpierw chciałem właśnie zmienić hamulce a potem pobawić się w trochę więcej mocy.....



Wszytko zalezy od profilu felgi i ET. Byla przymiarka sam adapter z zaciskiem felga 18cali i bylo bardzo ciasno doslownie 3-4mm

Mozna jeszcze zalozyc komplet z T6 BiTdi tam jest 2tloczki oraz tarcza 340x30mm czasami na allegro mozna trafic taki komplet w dobrej kasie.
Albo Tarcza 340x30 i do tego zacisk z RS3/TTRS 4tloczki.


kkkacper
CYTAT(Luklagun @ Sat, 29 Aug 2020 - 18:18) *
Wszytko zalezy od profilu felgi i ET. Byla przymiarka sam adapter z zaciskiem felga 18cali i bylo bardzo ciasno doslownie 3-4mm

Mozna jeszcze zalozyc komplet z T6 BiTdi tam jest 2tloczki oraz tarcza 340x30mm czasami na allegro mozna trafic taki komplet w dobrej kasie.
Albo Tarcza 340x30 i do tego zacisk z RS3/TTRS 4tloczki.



Tak jak mowisz.. ale nie od dzis wiadomo, ze felga feldze nierowna tongue.gif


Luklagun
CYTAT(kkkacper @ Sat, 29 Aug 2020 - 20:24) *
Tak jak mowisz.. ale nie od dzis wiadomo, ze felga feldze nierowna tongue.gif




To jest tarcza 375mm bo wyglada na mniejsza cool.gif huh.gif
Kuki
Lightman, tak był manual, no i 4 motion w manualu i w automacie, jak ja to pudło kupowałem to na całym mobile było 9ogłoszeń wszystkich z t5 R32, zbyt popularne to to nie jest.
Luklagun, kkkacper, no nieźle to wygląda w tych 18stkach, tak jak mówiłem z racji że zbliża mi się wymiana to będę szukał jakiegoś większego zestawu, może uda się coś strzelić w dobrych pieniądzach.
kkkacper
CYTAT(Luklagun @ Sun, 30 Aug 2020 - 07:25) *
To jest tarcza 375mm bo wyglada na mniejsza cool.gif huh.gif


przeciez pisze od poczatku, ze 350mm.. niestety, ale na 375mm na tym zacisku nie ma szans w 18" tongue.gif
16vg60
Dlatego napisałem w pierwszym poście "słabo" wink.gif, ale fakt na tarczy z mla siada, zapomniałem o niej
Banan to potężny zacisk i moim zdaniem jest za duży bo po obwodzie nawet nie pokrywa się z felga 18"przez co nie ma już miejsca na większą tarcze




Zacisk 8pot z rs6 c5/rs3 jest delikatniejszy i ładnie przylega do 18ki, mi w resowej feldze udało się go założyć na tarcze 390mm z rs6 c7, na styk








Z18 350mm z Evo10 już na miękko wchodzi w 18"




To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.