Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Przeróbka DV 2.0 tsi
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Racingforum - Forum Główne
danny1996
Witam. Auto to rocco 2.0 tsi CAWB

Turbo hybryda KKK , zamiast seryjnej IHI.

Chce założyć mechaniczny zawór DV, tylko jest to pierwsze TSI , które przerabiam i chciałbym sie dowiedzieć jak najlepiej to wykonać , gdzie założyć itp.

Ktoś pomoże ??
MisioLBN
Zadam glupie pytanie - po co? Sa zestawy nawet na aliexpress z przelotka z ori mocowania na mechaniczny zaworek
erikson74
Chcesz te świszcące to coś ?, seryjne masz chyba z membraną to lepiej zamontować tłoczkowy DV ja mam properfect aluminiowy wykonanie na 4+, 4+ tylko dlatego ze jak masz słaby dostęp do DV to jest ciężko z jego serwisem smarowanie tłoczka najlepiej co 2 lata
danny1996
Montuje KKK z kolektorem k04 064, który niema wyjścia pod ori DV. Właśnie
MisioLBN
Nie możesz zrobić teog jak w seryjnym K04-064 ? Ja wrzucam turbo z DAZA i dv zostaje jak przy k04-064.
marszall
Dokładnie. Można zrobić relokacje dv na oryginalny adapter + przedłużenie wiązki

Adapter: 06F 145 751
MisioLBN
Nawet wiązki nie trzeba przedłużać tylko ją od podłużnicy rozpiąć ale ja przedłużam bo mam gotowa przedłużke wiec mniej rozbierania.
leonarl4x4
Witam
Mam pytanko odnośnie relokacji dv właśnie
Będę montował k04-064 do A4 b8 2.0 tfsi i właśnie nie bardzo wiem gdzie ma być wpięty zawór dv?
Wiem że są adaptery do którego przykręca się dv i są 2 króćce tylko teraz w co się wpiac najlepiej?
MisioLBN
1 strona w rure tb a icek 2ga strona za mafem w dolot
leonarl4x4
Rozumiem z tego że 1 wlot adaptera dv między turbo a IC obojętnie z której strony?
A drugi wylot adaptera w rure dolotu za maf sensorem
Długość przewodów ma jakieś znaczenie?

To może dobrze by było od razu to rure miękka za przepływomierzem zmienić na silikon i kupić od razu z wyjściem na podłączebie dv

Ma znaczenie który wylot w adapterze gdzie podłącze?
https://www.google.com/search?q=A4+b8+relok...=E4ZCm5-dIMfvRM

MisioLBN
Ma, dolna czesc miedzy icka a tb bok do mafa
chyzio_vr6
Mozesz tez dac k04 do "zrobienia" otworu na DV, tak jak jest to w k03. Geremi mi nawet takie cos proponowal, zeby nie bawic sie w zmiane dolotów
leonarl4x4
Adapter dv będzie zamontowany przy turbo
Między wlotem a wylotem turbo
Wszystko montowane w aluminium strony zimnej
Będzie gotowe to wrzucę fotki
leonarl4x4
Mam pytanko, jakie napięcie WG powinno być dla k04-064
Chodzi mi przy jakim ciśnieniu powinna zacząć się otwierać klapka
Coś usłyszałem że jakieś 0,3-0,4 bara
Wychodzi około 4-5 zwoi
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.