Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Gdzie zrobią mi takie dekielki do felg BBS ?
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Racingforum - Forum Główne
evo 11
Panowie, ma ktoś pomysł gdzie w normalnym terminie wyprodukują mi cos takiego?



https://www.4shared.com/photo/qnZ40atZiq/IM...803-WA0025.html



Do tej felgi

https://www.4shared.com/photo/ElceU11biq/20...803_170251.html



dzieki
K
dany_47
nie wiem czy zrobią ale magie z felgami robi firma DiamondCar i może warto u nich zapytać. Jak nie zrobią to może coś podpowiedzą
link do ich FB
moritz86
Byle tokarz to ogarnie.
Misior
CYTAT(moritz86 @ Tue, 04 Aug 2020 - 08:52) *
Byle tokarz to ogarnie.


+1
Mój Tata tokarz robi takie tematy na codzień.
soltyk
Pierwszy zagadany tokarz zrobił mi dekielki. Takie duże, zasłaniające śruby. U ciebie śmiało mogą być stalowe, bo takie małe będą leciutkie. Potem otwór na śrubę (starczy 1), farba i gotowe.

Są gotowe, tanie zaślepki plastikowe. To nie będzie oryginał, ale kosztują grosze, a zasłaniają te okropne dziury.
evo 11
nie jest prawda to co piszecie, dwoch z ktorymi rozmawialem nie podjelo sie, zaczelo sie od problemu zamocowania itp
wrzucam jeszcze raz foto.

z stali do lekkich felg za 20k ?

https://www.4shared.com/s/fsY20wfS7iq[
srbenda
Plastyk będzie lżejszy tongue.gif
Misior
CYTAT(evo 11 @ Wed, 05 Aug 2020 - 09:18) *
nie jest prawda to co piszecie, dwoch z ktorymi rozmawialem nie podjelo sie, zaczelo sie od problemu zamocowania itp
wrzucam jeszcze raz foto.


Zmień tokarzy wink.gif
done4
Przecież taki element toczy się z pełnego wałka, od a do z na jednym złapaniu w kły, to gdzie tu problem z mocowaniem?
evo 11
ale to jakies konkrety czy bedziecie sobie pisac ze istnieja tacy tokarze?
przemek2f
Wg czego wykonać ten dekielek? Dajesz felgę, dekielek na wzór czy rysunek dekielka? Ile sztuk?
Misior
CYTAT(przemek2f @ Thu, 06 Aug 2020 - 17:32) *
Wg czego wykonać ten dekielek? Dajesz felgę, dekielek na wzór czy rysunek dekielka? Ile sztuk?

+1

Pisałem wyżej, że mam takiego tokarza. Jak masz sztukę na wzór to do ogarnięcia wysyłkowo.
soltyk
CYTAT(evo 11 @ Thu, 06 Aug 2020 - 14:20) *
ale to jakies konkrety czy bedziecie sobie pisac ze istnieja tacy tokarze?

co to znaczy konkrety, chcesz numer do Ukraińca z Piździsławic, który mi to wytoczył? będziesz jeździł do niego pół Polski?

A może problemem jest to, że żądasz idealną kopię oryginalnego dekla? Wtedy już trzeba narobić się, a nie każdemu się chce. Ja pytałem o płaski dekiel i na dwóch pytanych obaj powiedzieli, że zrobią. Rezultat:

Szpara mogłaby być ciut mniejsza, lecz to już byłoby dużo roboty. Felga nie ma stożka, tylko jest zaokrąglona.

CYTAT
z stali do lekkich felg za 20k ?

w takim razie aluminium też będzie za ciężkie i za tanie, zamawiaj z magnezu lub tytanu
moritz86
O kurde chyba bez dekla ta felga by lepiej wygladala.
soltyk
nie podoba mi się bez
dobra, jaki dekiel zrobiłbyś?
moritz86
Pierwsze co to bym ta śrubę imbusową wymienił na jakąś ze stożkowym łbem.
16vg60
Sołtyk litosci ,wstydziłbym się cos takiego założyć i tak jak napisałeś coś takiego zrobić każdy pierwszy lepszy tokaz ,ale to jest nieakceptowalne

Tutaj dekielek jest wciskany i jeśli jest jeden na wzór to tak jak wyżej spokojnie mozna to ogarnąć z alu tylko musi się komuś chcieć
Misior
Dekielek jest przykręcany bo na zdjęciu felgi widać otwory gwintowane pod te śruby. Ale to też żaden problem.
jackkpl
Z rysunku lub projektu CAD zrobi ci frezkon.pl
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.