Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: swap EV
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Racingforum - Forum Główne
unkletee
Dobry wieczor!

Czy ktos z Szanownych Forumowiczow orientuje sie, czy w Polsce jest jakis warsztat tunerski, ktory robi swapy na silniki elektryczne oraz takowe kalibruje na rozwiazniach typu standalone (jak np. VCU od MoTeC czy AEM)? Chodzi mi o konwersje zarowno do zastosowan "cywilnych" jak i do motorsportu, z naciskiem na ten drugi profil.

Wujek Gugl podpowiada https://www.bosmal.com.pl/39-konwersja_poja...ryjnej_produkcj, ale to nie ten target IMHO smile.gif

Pozdrawiam!
Tomek
Rezor
Silnik elektryczny to zupełnie inna bajka. Przede wszystkim nie ma czegoś takiego jak standalone. Do silnika potrzebny jest falownik, dobierasz silnik pod aplikacje, pod silnik już magazyn i falownik. Jeśli chcesz już coś przyszłościowego to celowałbym w silniki pmsm, niestety nie wiem czy poza moją firmą ktoś w pl je produkuje. Już same falowniki raczej produkowane są dla silników bldc. Nie wiem też na jakie koszty się szykujesz ale jeśli chcesz wyłożyć kasę niech Ci przerobią samochód na ev to magazyn+falownik+silnik to dobre 160k netto. Do tego okablowanie, wysterowanie, itp itd
unkletee
@Rezor: Dzieki serdeczne za garsc solidnego info! Zdaje sobie sprawe, iz niezbedny do takiej operacji bylby battery pack, inwerter(y) oraz silnik(i) i wszystko to musi byc skrojone na miare. Nie mialem natomiast swiadomosci, ze koszty sa tak duze... To prawie cena Tesli Model 3 prosto z salonu. Piszac o sterowaniu tym zestawem poprzez rozwiazanie typu standalone mialem na mysli platformy takie jak MoTeC M1 czy AEM VCU200/300.
volski1
Temat jak najbardziej do ogarnięcia na motecu i podzespołach tesli. Pomocy jednak szukał bym na forach EV-DIY.
Ja mogę pomóc w zdobyciu poszczególnym podzespołów, najkorzystniej jest jednak ściągnięcie rozbitka ze stanów.
jackkpl
CYTAT(volski1 @ Tue, 28 Jul 2020 - 11:29) *
Temat jak najbardziej do ogarnięcia na motecu i podzespołach tesli. Pomocy jednak szukał bym na forach EV-DIY.
Ja mogę pomóc w zdobyciu poszczególnym podzespołów, najkorzystniej jest jednak ściągnięcie rozbitka ze stanów.

Jeździ u nas już jeden kit car elektryczny , ma potencjał smile.gif.
unkletee
@volski1: Dzieki Amigo! Niewykluczone, ze odezwe sie za jakis czas smile.gif Obczajalem https://www.cascadiamotion.com/ jako zrodlo osprzetu zamiast byc zaleznym od rozbitych Tesli zza kaluzy, jednak prajs tagow jeszcze nie znam. Wyslalem zapytanie, podziele sie tym co sie dowiem smile.gif
kompot
Dokładnie tak, zdecydowanie musi to bazować na podzespołach istniejącego auta, najlepiej tesli, bo tego jest najwięcej.
CZUCZU
Zobacz na youtube kanał throtl. Budują 350 lub 370z na bazie tesli.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.