Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Kolektor ssący AJH do BAM
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Audi Sport
j3drus
Witam, posiadam w swoim wozie 1.8T Bam, troche pozmieniane; dolot wydech, IC, turbo seria. Problem polega na małych przyrostach, seria pokazała 206 i 280nm, po programie ciezko bylo przekroczyć 240 i 350nm, na pb98. Zapłonów nie cofa, a mocy jakoś nie chce generować. Turbo zdrowe trzyma około 1,35 1,40. Teraz szukam przyczyny co może go trzymać. Posiadam kolektor ssący od Sharana 150ps, czy czasem on może być ograniczeniem? Wcześniej w tej budzie miałem Agu na innym k04 ale z tym samym osprzętem czyli kolektor, dolot, wydech i IC. Przyrosty też nie były obiecujące, ciężko było przekroczyć 230PS. Co o tym myślicie?
respect2
Jesli kolektor masz z AJH z szerokim kanalem a glowice BAM na waskim kanale to musi tam powstawac konkretne zaburzenie przeplywu powietrza. Jak najbardziej moze to byc przyczyna. AGU ma szeroki kanal i na takich turbawkach ciezej w nich zrobic moc.
j3drus
Muszę sprawdzić czy kolektor jest na szerokim kanale, bo miałem drugi na wąskim.
j3drus
Kolektor jest na szerokim kanale, wiec do wymiany. Czy orurowanie od turbo do przepustnicy o średnicy 57mm na zewnątrz może robić jakieś ograniczenia i spadki mocy?
gelus
u mnie jedynie przy orurowaniu 52mm byly masakryczne temperatury w dolocie, po zmianie na 60mm temp wrocily do normy , przyrostu mocy jakos specjalnego nie odczulismy wiadomo nizsza temp wieksza moc...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.