Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Ślizgające sprzęgło po ponownym montażu
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Racingforum - Forum Główne
DealMan
Siemka
Przełożyłem turbosilnik z Seicenta do Punta 2, wszystko zostało po staremu, w SC sprzęgło przyjmowało 1.5bar na mega długiej skrzyni, po przekładce (było demontowane i montowane) przy 0.5-0.7b jest uślizg dość znaczny. Kwestie masy raczej odrzucam, bo w SC na długiej skrzyni na 5 biegu nie było mowy o poślizgu a tutaj już drugi i trzeci potrafi puścić.
Spotkał się ktoś z taką historią? Czy demontaż i ponowny montaż zestawu może coś sknocić w samej sprężynie? Oleju nie ma na okładzinach, myślę nad podwójnym słoneczkiem, tylko budowa docisku trochę to utrudnia.
hatsan
Masz pewnie wstępnie napięty docisk, już niepamietam tam jest linka czy hydraulicznie?
DealMan
Hydrauliczne, wyciągnąłem nawet sprężyne z wysprzęglika. Nie pomogło.
A d a m
Jakie masz koła ??? w porównaniu z SC
MisioLBN
a nie uświniłeś sprzęgła brudnymi łapami ?
DealMan
Wszystko odtłuszczone, przetarte papierem, tak jak zawsze to robię, a robię często (i zawsze działa), a tutaj jakieś jaja się dzieją, ostatnio jak demontowałem skrzynie po raz 3, nawet obrobiłem płaszczyzne docisku biggrin.gif
Koła takie jak w SC R15 195/45.
Zostaje mi chyba tylko na próbę załatwić nowy zestaw i sprawdzić.

A i tak z ciekawości, czym może różnić się to:
https://aparts.pl/partscatalogue/826521-val...VAL826521.aspx#
od tego:
https://aparts.pl/partscatalogue/826710-val...VAL826710.aspx#

Oprócz modelu w któym występują (pierwsze to punto, drugie to DOBLO)
Ale wszystkie dane są takie same.
Mis
Cięższe auto to i łatwiej o uślizgi sprzęgła.
DealMan
Rozumiem jakby ślizgało chociaż przy 1b, a tutaj nawet nie ma 0.7 i do tego już na 3 biegu, a niższy bieg to jakby redukcja masy i to znaczna.
emtees
Niższy bieg to większy moment obrotowy.
pszczelaszkov
CYTAT(emtees @ Sun, 12 Jul 2020 - 10:25) *
Niższy bieg to większy moment obrotowy.

Na kołach. Co się przekłada na niższy wymagany przy silniku, tym samym przy sprzęgle
DealMan
Nic, zamówiłem nowy zestaw sprzęgła. Zobaczymy, jak nie to jakoś ustrugam podwójny, ale mi się to nie mieści w dyni biggrin.gif Te sprzęgła ogarniają spokojnie 1.7b w dolocie, a tutaj jakieś cyrki biggrin.gif
moritz86
Coś mi się kojarzy, że były dociski z szerokimi listkami słoneczka chyba sachsa i lepiej trzymały.
DealMan
Właśnie te z szerokimi listkami są słabsze, 200mm ze STILO ma mocniejszy docisk, jest właśnie na wąskich listkach.
DealMan
Jest progres biggrin.gif
Po przejechanych 200km i kilkukrotnym przypaleniu sprzęgła, chyba tarcza zaczęła się układać, przy 1b na piątym biegu czuć już tylko delikatny uślizg podczas wejścia boostu, ale i to pewnie się uspokoi. To tak dla potomnych przestroga żeby nie być w gorącej wodzie kąpanym i dać się czasami dotrzeć materiałom ciernym biggrin.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.