Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Smart Roadster
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Projekty i modyfikacje aut
v_m
Cześć wszystkim, mam od paru lat autko mało popularne w motorsporcie a mianowicie Smart Roadster rolleyes.gif

W Polsce prawnie nikt nie używa tych aut na torach.

Plan jest aby podnieść mu moc i troszkę pozmieniać rzeczy, aby był bardziej konkurencyjny biggrin.gif



MODEL: Smart Roadster Coupe

Silnik: 0.7 82KM - Na tą chwilę seria, ale jest w planach podniesienie mocy biggrin.gif

Układ dolotowy: seria, oczekuje

Układ wydechowy:seria, oczekuje

Elektronika: seria, oczekuje

Układ chłodzenia: seria, oczekuje

Układ napędowy: seria, oczekuje

Zawieszenie: oczekuje na dodanie regulacji

BODY KIT: oczekuje na poszerzenie

Koła: seria, planowana zmiana piast na normalne

UKŁAD HAMULCOWY:

WNĘTRZE: brak biggrin.gif


P.S. jak mogę dodać zdjęcia jako załącznik? bo widzę tylko przycisk do wstawienia adresu zdjęcia huh.gif
MakosZ
Hej,

projekt w fazie planowania to raczej jeszcze nie projekt.
Po co zmieniasz piasty, skoro koła seria? Goły roadster spokojnie da radę na slikach bez poszerzania. Przy jego potencjale do przyrostów mocy to poszerzanie auta i ew. zmiana kół mija się z celem. Na tył spokojeie wchodzi felga 9J, na przód 7,5J.
v_m
Koła są seryjne, ale będą prawdopodobnie 13" aby latać na tanich oponach - z formuł

MakosZ
Jakie hamulce chcesz pod te 13ki zmieścić?
yotomeczek
CYTAT(v_m @ Sun, 07 Jun 2020 - 08:54) *
W Polsce prawnie nikt nie używa tych aut na torach.


Pewnie jest ku temu powód albo i kilka smile.gif
Te silniki w serii wytrzymują niewielkie przebiegi.
Bardzo mało miejsca w komorze silnika.
Fatalna skrzynia biegów.
...

v_m
CYTAT(MakosZ @ Mon, 08 Jun 2020 - 19:21) *
Jakie hamulce chcesz pod te 13ki zmieścić?

280 mm
tom cio
A przypadkiem 280 to nie minimum 15" ?
pszczelaszkov
CYTAT(v_m @ Sun, 07 Jun 2020 - 08:54) *
P.S. jak mogę dodać zdjęcia jako załącznik? bo widzę tylko przycisk do wstawienia adresu zdjęcia huh.gif

Silnik tego forum jest sprzed 20lat, musisz przywyknąć do ograniczen rodem z czasów kiedy tibia była grana w kafejkach.
moritz86
Pod 13 cali to 240mm raczej maks
[Yossarian]
Hondy jeżdżą na 262 mm z przodu i slickach 13 na felgach z Twingo. Trzeba robić szlif zacisku, ale wchodzi
soltyk
CYTAT(v_m @ Sun, 07 Jun 2020 - 08:54) *
P.S. jak mogę dodać zdjęcia jako załącznik? bo widzę tylko przycisk do wstawienia adresu zdjęcia :huh:
zwyczajnie, wrzucasz na swój serwer i linkujesz

CYTAT(tom cio @ Mon, 08 Jun 2020 - 21:19) *
A przypadkiem 280 to nie minimum 15" ?
Wrzuci felgi 13 z rasowej wyścigówki, takie z ujemnym ET, męskie dystanse i będzie cacy. Sam poszedłbym w tarcze 300+, nie wiem, czy nie ugotujesz 280 w tym samochodzie.

CYTAT(pszczelaszkov @ Tue, 09 Jun 2020 - 01:47) *
Silnik tego forum jest sprzed 20lat, musisz przywyknąć do ograniczen rodem z czasów kiedy tibia była grana w kafejkach.
i niech taki zostanie, szybko ładuje się i nie stwarza problemów
piwo
CYTAT(soltyk @ Tue, 09 Jun 2020 - 08:19) *
i niech taki zostanie, szybko ładuje się i nie stwarza problemów

i bardzo czytelny.
v_m
CYTAT([Yossarian] @ Tue, 09 Jun 2020 - 08:10) *

Hondy jeżdżą na 262 mm z przodu i slickach 13 na felgach z Twingo. Trzeba robić szlif zacisku, ale wchodzi


Da się założyć 280 na 13".
soltyk
Na samą oponę da się. Mam w jednym aucie 256 i ledwo wchodzą stalowe 14. Alu 15 o grubych ramionach też.
Dziku
CYTAT(soltyk @ Tue, 09 Jun 2020 - 19:03) *
Na samą oponę da się. Mam w jednym aucie 256 i ledwo wchodzą stalowe 14. Alu 15 o grubych ramionach też.

W 15" to już można włożyć 283 z czterotłokiem, czego dowodem jest seryjna sierra cosworth. W 13" idzie włożyć 260, ale też nie w każde, kwestia offsetu tarczy i rozmiaru zacisku...
Co nie zmienia faktu że ile to będzie miało po modach? 120km? I będzie ważyć koło 700kg, więc zakładamy osiągi cinquecento z 1.2 8v i k03s...
done4
Zaciski czterotłokowe z porsche, tarcza 294mm, felga 15.

https://honeddevelopments.com/product/honda...r-mounting-kit/

woytek9
w seju miałem 257mm z zaciskami z palio na ori feldze 13" modyfikowałem tylko jarzmo i dokładałem dystans pod felge.
MakosZ
W roadsterze fabrycznie są tarcze 280x8mm i z zaciskiem fabrycznym są dość ciasno spasowane z OE felgą 15". "Sportowe" zamienniki to kpina w tym aucie. Na szczęście WRK poratowało, tylko trzeba było wrzucić większą felgę i dystans 25mm.
siewcu
Serio? Temat o seryjnym aucie? -.-
v_m
CYTAT(siewcu @ Thu, 11 Jun 2020 - 21:50) *
Serio? Temat o seryjnym aucie? -.-


W sumie fakt biggrin.gif

Możnausunąć temat? dry.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.