Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: +/- 15k zł na minivana
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Off-topic > Kupujemy samochód eksploatacyjny
tfister
Cześć,
mój dupowóz powiedział papa. Tzn przyczynił się do tego jegomość, który mojej żonie wywalił na czerwonym. W związku z powyższym szukam minivana w kwocie 15k +/- 2k

Tak, chcę minivana. to nie podlega dyskusji. Chciałbym też, żeby był w automacie

Pytanie co brać a czego nie.

Generalnie pierwszym strzałem jest C4 Grand Picasso. 2.0 B+G. Ta skrzynia MPC czy jak jej tam to rzeczywiście jakiś dramat? Może to kwestia tego, czy diesel czy benzyna?
Grand Scenic Mk2 2.0 z końca produkcji, żeby było chyba bezinwazyjnie?
Mazda 5? Pewnie zgnita

Kia Carens?

Wiadomo, że S-max to 1st choice, ale mnie nie stać, a gruza bez sensu brać.

Jakieś inne pomysły, sugestie?

P.s

jednym z argumentów na minivana jest to, że miejsce garażowe w moim bloku nie pozwala na nic dłuższego niż ~4,6m. powyżej tego parkowanie staje się praktycznie niemożliwe.
woytek9
Grand Voyager 3.8 b+g. przestronny, dobrze wyposażony, przyjemnie się tym jexdzi i tani w utrzymaniu. trafisz też wersje awd jak potrzebujesz napęd na 2 osie.
tfister
CYTAT(woytek9 @ Mon, 01 Jun 2020 - 18:28) *
Grand Voyager 3.8 b+g. przestronny, dobrze wyposażony, przyjemnie się tym jexdzi i tani w utrzymaniu. trafisz też wersje awd jak potrzebujesz napęd na 2 osie.



grand voyager jest o jakies pół metra za długi ;<
ThePolak
Miesiąc temu kupiłem smaxa w dieslu i automacie z bardzo fajnym wyposażeniem za nie całe 17.
Jak poszukasz to do 15 spokojnie coś kupisz. Problemem jest tylko skrzynia bo większość to manuale.
flapjck1
carens po 2006 w 2,0 crdi - mega wdzieczna fura - ale tylko ten silnik smile.gif
nomad66
a espace? Akurat 4,6 metra, budżet ok, koszty utrzymania pewnie zbliżone do sceników np:
https://allegro.pl/ogloszenie/renault-espac...s-km-9321810467
da się wychaczyć 3.5 v6 z silnikiem z nissanów wink.gif
kompot
Te zautomatyzowane manuale to tragedia... słaby start, opóźnienia przy redukcji, szarpanie, przerywany "ciąg" przy przyspieszaniu.
tfister
no właśnie jeszcze Carens za mna chodzi. Teraz był i30 1.6 crdi. 120kkm w 4 lata i nic sie nie działo, totalnie.

Espace - brzmi fajnie. Mimo, że nie jestem uprzedzony do francuzów, to jednak słyszałem, że bywa różnie smile.gif

P.S. Wiem, że są c4GP z normalnym automatem, ale to chyba białe kruki są.
As_
A zafira?
W srodku straszna archeologia ale za to tanio chodzi
tfister
no niby jest zafira. ale co najlepiej? 1.9 diesel? Czy lepiej B+g?
zork
3 lata cisnę C4 grand Picasso 2.0 hdi z 2007, z mpc.
Porównanie mam do podobnej skrzyni z peugeota 301 - i tam była absolutna tragedia, tutaj... jest lipa wink.gif
Idzie się przyzwyczaić, skrzynia też się uczy, wiele problemów czy zachowań z nią związanych wynika z adaptacji/kalibracji. Co jakiś czas warto ze startu zatrzymanego pójść z pedałem w podłodze aż zapnie 4. bieg - ustawia sobie wtedy parametry sprzęgła i działa odczuwalnie lepiej.
Przy codziennej jeździe jest OK, taki trochę wolniejszy automat, przy wyjeżdżaniu z garażu podziemnego ustawiam sobie manualnie 1. bieg bo w trybie automatu potrafi mi w połowie podjazdu przełączyć się na dwójkę, zawiesić się, szarpnąć i z piskiem ruszyć znów z jedynki.

Większość moich problemów z autem wynikała z diesla (wtryski, dwumasa) - dodatkowo serwo hamulcowe (syczało) no i żarówki wink.gif W budżecie ogarniesz na prawdę zadbany egzemplarz myślę, auto jako rodzinny dupowóz sprawdza się super. Mi w serii brakowało mocy, jest zrobiony program i OK - benzyna tym bardziej demonem prędkości nie będzie (auto waży 1700kg), ale to pewnie zdajesz sobie sprawę.
Klasyczny automat bywał (ma literkę P na wybieraku dźwigni zmiany biegów) ale bym się w to nie pchał raczej (spalanie, mało na rynku).

Co do alternatyw - kia mnie chwilami kusi ze względu na drzwi przesuwne. Voyager - krowa, kusi mnie też ale totalny ponton to już raczej. Póki co zostaję przy C4 - doinwestowałem, przy dwójce małych dzieciaków sprawdza się super (z tyłu dwa foteliki RWF, fotel za kierowcą wolny, awaryjnie w bagażniku 2 wysuwane z podłogi fotele).

Scenic 2 - nie, czuć mocniej wiek auta w tym, C4 jest technologicznie świeższe. Za 17 może już wyrwiesz scenica 3, tu możnaby się zastanowić ale tam gama silnikowa chyba średniawa jak się przymierzałem.
Espace… myślałem,jest fajne 2.0t, lubi się z gazem ale elektronika upierd raczej w tych autach - jak masz świadomość wad i je akceptujesz to spoko, znajomy ujeżdża trzeci egzemplarz i sobie chwali. No i zarzut jak w sceniku 2, czuć już mocniej starość konstrukcji.

Zafirę zachwalał mocno kolega, ma diesla z klasycznym automatem, spalania śmieszne, JTD fiatowskie w słabszych wersjach ma super opinie, w budżecie też przyjemny egzemplarz znajdziesz raczej - mnie jakoś od wnętrza odrzucało.

Niegłupią opcją może być jeszcze fiat croma, jeśli nie przeszkadza Ci że to fiat i nie typowy minivan.

Berlingo/Partner? tylko z automatami krucho pewnie.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.