Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Pompa oleju sterowana po CAN
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Racingforum - Forum Główne
TomekST
Hej.

Czy ktoś coś takiego widział? Ewentualnie jakieś urządzenie sterowane po CAN które puści / nie puści prąd na pompę.

Thank you from the mountains za pomoc
Ziuzio
Np. moduł pompy paliwa od XC90 4.4 działa po CANie. Możesz też użyć H-Bridge(https://www.ecumaster.com/products/dual-h-bridge/) lub PMU od Ecumastera.
Zależy czy możesz swoje komunikaty definiować czy chcesz to wpiąć w jakiś istniejący system bez ingerencji/przy pomocy jakieś tłumacza?
Jaka wydajność/ciśnienie pompy, jaki zakres temperatur oleju?
TomekST
Sterować, będę z naszego autorskiego mikrokomputera (soft piszemy my) wpiętego w HS CAN.
W sumie pompę to wolałbym wybrać klasyczną a sterować ją (on/off) z tego CAN relay device.

Któryś z tych EMU potrafi przyjąć 12V i na komendę CAN puszczać dalej lub nie puszczać tych 12v?
Może być na sztywno przez producenta ustalona HS CAN ramka do tego sterowania - wpiszę ją sobie bez problemu do kodu.

Dzięki za pomoc.

P.S.
Dotyczałem sobie o tych ECUmasterach. Pierwszy tylko 5V (ja potrzebuje 12v), a drugi to już turbo kombajn.
Potrzebuje coś dużo prostszego i 12V przyjmującego / wypuszczającego.
jacog
Jak ma być tanio i na szybko to Arduino Uno + Can-BUS Shield i płyteczka z przekażnikiem - wrzucić w obudowe hermetyczną. Soft w jeden wieczór nawet jakiś webdeveloper ogarnie na podstawie przykładów z neta. Ale nie będzie profesjonalnie jak H-Bridge wink.gif
TomekST
CYTAT(jacog @ Tue, 26 May 2020 - 20:33) *
Jak ma być tanio i na szybko to Arduino Uno + Can-BUS Shield i płyteczka z przekażnikiem - wrzucić w obudowe hermetyczną. Soft w jeden wieczór nawet jakiś webdeveloper ogarnie na podstawie przykładów z neta. Ale nie będzie profesjonalnie jak H-Bridge wink.gif


Myślałem o Arduino ale czy na prawdę nie ma na rynku już „gotowca” prostego?
Ziuzio
CYTAT(TomekST @ Tue, 26 May 2020 - 20:26) *
Sterować, będę z naszego autorskiego mikrokomputera (soft piszemy my) wpiętego w HS CAN.
W sumie pompę to wolałbym wybrać klasyczną a sterować ją (on/off) z tego CAN relay device.

Któryś z tych EMU potrafi przyjąć 12V i na komendę CAN puszczać dalej lub nie puszczać tych 12v?
Może być na sztywno przez producenta ustalona HS CAN ramka do tego sterowania - wpiszę ją sobie bez problemu do kodu.

Dzięki za pomoc.

P.S.
Dotyczałem sobie o tych ECUmasterach. Pierwszy tylko 5V (ja potrzebuje 12v), a drugi to już turbo kombajn.
Potrzebuje coś dużo prostszego i 12V przyjmującego / wypuszczającego.


To porządny H-Bridge 12V/24V, można nim sterować od elektrycznych szyb po zmienne fazy w BMW M. W dodatku ma 4 wejścia analogowe i możesz monitorować stan sterowanego urządzenia.
Tu manual i spec: https://www.ecumaster.com/files/devices/h-b...ridgeManual.pdf
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.