Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: FN2 K24 Championship White by BociakxD
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Projekty i modyfikacje aut
Stron: 1, 2
Bociak
Witam serdecznie, oto mój białas...




MODEL:
Civic Type R FN2 Championship White

SILNIK:
Słupek K24Z3/K20Z4
Wałki Toda A3
Pompa oleju ( zestaw bez wałków balansujacych)
RRC z portingiem
Przepustnica 80mm
Dolot 3.5"

UKŁAD DOLOTOWY:
Custom 3,5" + filitr AEM

UKŁAD WYDECHOWY:
4-2-1 Tegiwa + Custom 2.75" na tłumikach RM Motors

ELEKTRONIKA:
Hondata FlashPro

UKŁAD NAPĘDOWY:
LSD

ZAWIESZENIE:
Zawieszenie Gwintowane K-sport

KOŁA:
OEM Honda Type-R FN2 18 cali 225 40 18

UKŁAD HAMULCOWY:
Seria

ŚRODEK:
Seria

BODY KIT:
Seria

CAR AUDIO:
Radio 2 DIN

MOC:
W trakcie strojenia :cool: 280-290 powinno być

PLANY:
- GP Pack - czekam na paczuszkę
- Lotka Mugena - w trakcie malowania
- Gril Mugen - w trakcie malowania
- Felgi Japan Racing JR5
- Zaciski BBK pod tarcze 345mm














Po wstępnym strojeniu coś tam jedzie ale jeszcze nie do końca
https://www.youtube.com/watch?v=509a0V4uUb8...WOcbMSJTTYolrFQ
Mis
Start z dwójki? smile.gif

Bardzo podoba mi się ten wóz w tym kolorze i z tym słupkiem, serio. smile.gif
Bociak
Auto po strojeniu. Szału nie ma ale jestem zadowolony smile.gif

ptq
Elegancko, fajny przebieg momentu, moc do końca
GIB
zajebiście wyszło
damianz
Ten dolot 3.5 to nie za bogato dla NA ?
apogeum
Co to auto ma za modyfikacje skoro jest w tym dziale ?
Nie powinno być w odpowiednim (kupiłem auto?)
Totalnie bez sensu po za wyglądem.
M4C13K
CYTAT(apogeum @ Sat, 09 May 2020 - 01:25) *
Co to auto ma za modyfikacje skoro jest w tym dziale ?
Nie powinno być w odpowiednim (kupiłem auto?)
Totalnie bez sensu po za wyglądem.

A kim ty jesteś żeby o tym decydować? Przestań się zadręczać tym gdzie temat trafił - to nie na Twoją głowę wink.gif

Fajny wynik, bardzo lubilem seryjnym fn2 jeździć w mieście. Nie bardzo sobie mogę wyobrazić jak jedzie prawie 300 kucy w wolnossaku z tak (stosunkowo) małej pojemności.

ddziaduch
Ile to auto ma teraz pojemności? Bo nie widzę takiej informacji
piwo
Moment wysoki to pewnie koło 2,5
Bociak
Patrząc że blok silnika jest od 2.4 A głowica z 2.0 to pojemność jest kolo 2.2l
MadeInPoland
CYTAT(Bociak @ Sun, 10 May 2020 - 06:33) *
Patrząc że blok silnika jest od 2.4 A głowica z 2.0 to pojemność jest kolo 2.2l


Tu chodzi o pojemność skokowa silnika.
Tom-Lee
To jest przeciez Frankenstein, ma 2.4. Ile ma miec.
piwo
Bez strockera? Nie było tłoków nadwymiarow? Opis ubogi
apogeum
M4C13K Jestem użytkownikiem forum, więc nie pajacuj. Jeszcze raz powtórzę że auto fajne i nic po za tym.
Troszkę jesteś na forum, więc zerknij chociaż pierwsze z brzegu tematy w tym dziale i co prezentują i jak zostały poprzerabiane.
piwo
Może tu też jest coś pokombinowane tylko opis niepełny?
siewcu
Co ma być kombinowane? Ten setup tyle mocy robi, a potem kombinować z nadwymiarowymi tłokami to pojęcia nie mam. Co najwyżej doprężające, ale to raczej nie ten zakres modów jeszcze....
damianz
To jest 2.4, na forach Hondziarzy czesty mod.
scyzor
Fajny wynik, ale zdjęć z komory silnika, zawiasu, ogólnie mechaniki nie chciało ci się zrobić i wkleić w temat? Bo narazie to wygląda jak ogłoszenie na oto moto albo olx
pinin
CYTAT(Bociak @ Sun, 10 May 2020 - 07:33) *
Patrząc że blok silnika jest od 2.4 A głowica z 2.0 to pojemność jest kolo 2.2l


co? laugh.gif
Dziku
CYTAT(pinin @ Mon, 11 May 2020 - 18:56) *
co? laugh.gif

Autor się chyba obraził że mu zarzuciliśmy brak umiejętności liczenia...
Tom-Lee
Moze sie skupil na jezdzie bo nie interesuja go wszystkie niuanse techniczne. wink.gif
GIB
jakaś nowa szkoła zmiany pojemności skokowej za pomocą innej głowicy?
Dziku
Słyszałem też o szkole zmiany pojemności zmianą długości korbowodu/wysokości tłoka...
nevada
To jest silnik K24 = 2,4
Koniec, kropka.

A to że pojemność można zmieniać, zmieniając średnicę i skok tłoka to wiadomo, ale to nie ta historia wink.gif
Bociak
Mój błąd, kiedyś gdy miałem B20vtec to ktoś mi powiedział że to nie jest już 2.0l jednostka. Nigdy tego nie analizowałem. Sorka.
Bociak
Małe poprawki w mapie i jest lepiej smile.gif
Myślę ze jeszcze jest coś do ugrania podnosząc odcinkę na 8400.

MadeInPoland
Ładny wykres, aż dziw jak trzyma moment mimo tak niskiego RSR.
gicy
żeby Ci tylko obrotomierza nie zabrakło w pogoni za mocą
Tom-Lee
Kup sobie chociaz jedna Honde to sie dowiesz jak powinien wygladac obrotomierz. wink.gif
Bociak
W tej budzie to już będą finalne modernizacje smile.gif next projekt to bedzie wolnossący CRX K24 340hp smile.gif
gicy
CYTAT(Tom-Lee @ Fri, 05 Jun 2020 - 21:00) *
Kup sobie chociaz jedna Honde to sie dowiesz jak powinien wygladac obrotomierz. wink.gif


mam IX 1,4 105hp jak do niej wsiadam to za chwile odwożą mnie na ojom. Ten sen wciąż powraca. Hondę mam, to jedyna jawa.
GIB
jeździłem taką co czerwone pole zaczynało się przy 15k wink.gif ledwie 0,6l
Tom-Lee
CYTAT(gicy @ Sat, 06 Jun 2020 - 19:28) *
mam IX 1,4 105hp jak do niej wsiadam to za chwile odwożą mnie na ojom. Ten sen wciąż powraca. Hondę mam, to jedyna jawa.


Wspolczuje. Tez bym tym nie chcial jezdzic. Mowilem o Hondzie a nie hondzie. wink.gif
Bociak
I runda Fmic.pl Grand Prix Polski 1/4 mili 2020 za Nami. " 13.725 " 3 miejsce jest więc jestem zadowolony wink.gif





Przejazd z Fiestą ST
https://youtu.be/qZy6hE2DRQY
GIB
ciut szybciej od oficjalnego czasu FK8 więc graty!
Jest jakieś szybsze seryjne FWD?
Bociak
CYTAT(GIB @ Sat, 04 Jul 2020 - 22:31) *
ciut szybciej od oficjalnego czasu FK8 więc graty!
Jest jakieś szybsze seryjne FWD?


Golf 2 R32 czasy rzędu 12.5s
Mis
Golf 2 R32 nie jest seryjny.
pinin
CYTAT(Mis @ Mon, 06 Jul 2020 - 22:38) *
Golf 2 R32 nie jest seryjny.


Tak jak i ten civic wink.gif
Swap to swap.
Blaid
Troche naciągane jednak, mimo, że co do zasady masz rację i w sądzie byś wygrał wink.gif
m6nj
No seryjnie w tym modelu nie siedziało k24.. tak jak w golfie 2 3.2
Blaid
No tak jak mówie, w sądzie wygrasz. Tylko czy swap polegający na podmianie słupka na inny (pasujący) jest porównywalny z włożeniem całego napędu od auta o dwie generacje nowszego, w którym rzeźbić trzeba zapewne wszystko, od skrzyni, łap, półosi, wydechu, dolotu, wiązki, komputera itp?

k20/k24 to prawie tak jakbyś strokera wkładał
error.
Tak czy siak seryjnie tam nie było tego motoru.
Wybacz szczerość, ale dźwięk tego auta jest nieco irytujący, jak większości Hond na wydechu o średnicy wiadra i naprawdę nie musisz wszystkim w niedziele na Świętojańskiej oznajmiać, że właśnie podjechałeś pod knajpę. wink.gif
Koleżanki nie były pod wrażeniem, a raczej skwitowały to uśmiechem politowania. wink.gif
piwo
wink.gif
pinin
CYTAT(Blaid @ Tue, 07 Jul 2020 - 22:44) *
No tak jak mówie, w sądzie wygrasz. Tylko czy swap polegający na podmianie słupka na inny (pasujący) jest porównywalny z włożeniem całego napędu od auta o dwie generacje nowszego, w którym rzeźbić trzeba zapewne wszystko, od skrzyni, łap, półosi, wydechu, dolotu, wiązki, komputera itp?

k20/k24 to prawie tak jakbyś strokera wkładał


Łapy, półosie pasujesz seryjne. Słupka nie otwierasz.
W tej hondzie i tak wydech, dolot, komputer, wałki są zmienione. Słupek też otwierany i to w zasadzie frankensztajn taki mały jest. Taniej i szybciej zeswapujesz r32 do golfa 2 niż zrobisz taki setup w hondzie wink.gif
hubi91
CYTAT(error. @ Wed, 08 Jul 2020 - 06:33) *
Tak czy siak seryjnie tam nie było tego motoru.
Wybacz szczerość, ale dźwięk tego auta jest nieco irytujący, jak większości Hond na wydechu o średnicy wiadra i naprawdę nie musisz wszystkim w niedziele na Świętojańskiej oznajmiać, że właśnie podjechałeś pod knajpę. wink.gif
Koleżanki nie były pod wrażeniem, a raczej skwitowały to uśmiechem politowania. wink.gif

bo to nie jest samochód do wyrywania lasek, tylko dla kierowcy, który lubi pozapier*** smile.gif
error.
laugh.gif
Chyba nie bardzo zrozumiałeś o co mi chodziło.
done4
Może jestem głuchy ale ja nie słyszę w tej hondzie głośnego wydechu, głośny dolot jak już.
Każdy kto miał mocne NA wie że dolot w takich silnikach jest głośny, sama praca silnika z powodu wysokich obrotów jest głośna.
Ze względu na duże średnice rur, samego wydechu też nie da się dobrze wyciszyć (to nie turbo).
piwo
Na te moce 2,25' spokojnie styknie. Do tego jakieś fajne 3 tłumiki przelotowe z dużą ilością włókniny w środku i katalizator i nie powinno być bardzo glosno. Wręcz przepisowo i miło. Dolot tylko dodaje miłego bazowego pomruku ale głośności na zewnątrz nie zwiększa znacząco. Na pewno nie więcej niż o 3db czyli dwukrotnie.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.