Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Zwiększenie pojemności - wymiana wału tłoków (opel)
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Racingforum - Forum Główne
chevyaveo
Witam,
Nasunął mi się pewien pomysł na zwiększenie pojemności w silniku Opla - mam Aveo model t300 i w nim jest mułowaty silnik 1.2 o oznaczenia a12xer. Blok, głowica i większość części jest identyczna jak w bliźniaczym a14xer, mają te same numery.
Jedyne różnice znalazłem w skoku tłoka. Czyli różnią się wałem i tłokami - średnice te same.
Więc nasuwa się pytanie czy można wymienić wał, tłoki i inne rzeczy z dołu które będzie trzeba? Co wtedy ze sterowaniem silnika, jak to ogarnąć? Jakie jeszcze problemy można napotkać?
moritz86
Sprzedać 1.2 i kupić jakieś męskie auto smile.gif
done4
+1

Się zastanawiam, czym kierował się autor tematu kupując auto dla zakonnic.
_adams_
Wielu ma takie dziwne, zachowawcze myślenie że kupując jakieś g... małymi kroczkami z czasem ukręci z tego bata.

Skoro już się wdepnęło to należy się tego pozbyć i kupić coś rozwojowego. Sumarycznie penie nie będzie dużo drożej.
chevyaveo
lepsze auto dla zakonic niż dresowóz z bawari
tom cio
laugh.gif laugh.gif chyba nacisneliscie panu na odcisk haha
nba
Swap na 1.4 jest bardziej opłacalny niż rozbieranie silnika mimo, że i tak nie warto bo 1.4 też nie jedzie. Sterownik potrzebujesz z 1.4 lub jeśli adresy map sie pokrywają to wsad z 1.4.

@chevyaveo rzecz gustu, mimo że nie jestem fanem BMW to wolałbym 'dresowóz' niż slabe auto koncernu GM. Spodziewałeś sie innych odpowiedzi a każdy kumaty ci napisał, że nie ma to sensu i zaczynasz bronić nie wiadomo czego.
Damzzii
Jak swapować żeby różnica faktycznie była to na a14net, zdaje się że konstrukcyjnie jest bardzo blisko, tudzież dołożyć turbo z 1.4 do tego 1.2 bo może się okazać że będzie pasować p&p.
deejey!
BMW to dresowóz ale tuning 1.2 na 1.4 to nawet dres by nie wymyślił rolleyes.gif

grzesiek84
[quote name='deejey!' post='1343384' date='Fri, 14 Feb 2020 - 17:41']BMW to dresowóz ale tuning 1.2 na 1.4 to nawet dres by nie wymyślił ,Stara zakonnica za to tak.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.