Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Przywrócenie ilości miejsc w dowodzie (z 2 na 4) - samochód osobowy
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Off-topic
Blaid
Cześć,

zauważyłem, że w mojej EP3 w 2017 została zmieniona ilość miejsc w dowodzie z 4 na 2.

Auto fizycznie jest 4-miejscowe, ma pasy, kanapę itp. Sprzedający auto "zapomniał" o tym wspomnieć, a ja nie zauważyłem.

Chcę to teraz odkręcić i przywrócić ilość miejsc w dowodzie do stanu fabrycznego.

Podzwoniłem po Okręgowych Stacjach i każdy ma inną wersję bo zmieniły się rozporządzenia, natomiast dotyczą raczej zmiany z ciężarowego na osoby, a nie mojej sytuacji.

Ktoś przechodził w tym roku przez coś podobnego i może podpowiedzieć co mam robić?

Czy wystarczy podjechać na Okręgową Stację i tam przywrócą mi ilość miejsc (jeśli tak to na którą? Bo sporo osób z którymi rozmawiałem ze Stacji nie wie sama czy tak może).

Czy muszę mieć oświadczenie producenta że ten nr VIN miał 4 miejsca, czy może wystarczy np z ASO Hondy?

W ustawie jest coś o ISOFIX, moja Honda tego nie ma (?), czy muszę to zakładać?

Pomocy!
lightman
Akcyza była opłacona normalnie od osobówki czy od cieżarowego?
Takie auta to czasem są miny i jak komunnikacyjny poinformuje odpowiednie służby o zmianie z ciężarowego na osobowy(czyli przywrócenia stanu fabrycznego) to może być kuku a niezapłacony podatek idzie za autem. Może Ciebie to nie dotyczy bo takie myki zazwyczaj w b.drogich autach
scorpio_24
Zasadniczo zapłacenie zobowiązania z podatku akcyzowego obciąża osobę, która dokonała czynności.
Dwa, że wśród oakcyzowanych czynności nie ma takiej jak zmiana ilości miejsc w pojeździe.
Blaid
Auto nigdy nie było ciężarowe, cały czas osobowe.

Zmiana ilości miejsc w dowodzie była w 2017 roku, 10 lat po sprowadzeniu do Polski.

Jest normalnie wpis w karcie pojazdu "zmiana ilości miejsc na 2" i jakaś pieczątka, poza tym nic.

Wczesniej w tej samej karcie pojazdu auto miało 4 miejsca.

Auto jeździło w jakichś KJS-ach, stąd pewnie któryś z właścicieli pokombinował. Ja muszę to jakoś wyprostować, możliwie najmniejszym kosztem bo kurde, to jest papierologia a auto ma fabryczne pełne wnętrze z tego egzemplarza...
stef
Jedziesz do SKP, mówisz o co chodzi. Sprawdzają czy jest kanapa i pasy i wystawiają kwit, z tym do WK.
flapjck1
pewnie była klatka i stad zmiana na 2 osoby
Blaid
Nie było klatki, ale był etap gdy auto jeździło wyprute do gołej blachy.

Zgaduję, że w regulaminie jakieś klasy "street" jest napisane, że auto ma mieć fizycznie tyle foteli ile ma w dowodzie (żeby ograniczyć wyścig zbrojeń) i właściciel sprytnie zwiększył swoje szanse zmniejszając ilość miejsc w dowodzie. A potem poskładał wnętrze i sprzedał auto dalej.

Ale to wszystko tylko moje podejrzenia, nie znam regulaminów.

Podowiaduję się jutro w WK i podzwonię do Okręgówek, uzupełnie wątek dla potomnych.

Ogólnie do 15 stycznia są jakieś nowe rozporządzenia które jak zwykle nie wiadomo jak czytać, każdy ma swoja teorię ale boi się wychylić
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.