Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: S54b32 do e36 co potrzeba
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > BMW Performance
bobr4
Witam

Panowie, co potrzeba do wlozenia s54b32 do e36 polift?
Zalozmy ze mam calego dawce.
Mis
Ecu - sygnał prędkości, parę innych tematów, można ews od razu.
bobr4
A od strony mechanicznej?
Lapy jakies seryjne pasuja, wal, skrzynia?
Osprzet ori pasuje czy trzeba cos przerabiac?
Kolektory z s54 pasuja?
kogutos
Przecież jak masz całego dawcę to podchodzisz i bierzesz to co Ci potrzeba. A jeśli coś nie pasuje to przerabiasz lub dorabiasz na wzór,który masz, bo masz dawcę biggrin.gif
bobr4
A no tak, nie pomyslalem o tym. Dzieki za cenna wskazowke wink.gif
Mis
No dobra, ale dawcą jest e46, a nie e36.

Według mnie skrzynia 5b ZF 328 zostawiasz, łapy spasują, kolektory wydechowe spasują.
bobr4
Jak zawsze konkretnie i na temat Mis. Dziekuje.

Wiesz moze czy w przed liftach (zdaje sie ze przed 2004) oprocz panewek byly jakies inne wady?
Dabrowsky94
Jak w każdej. Sprawdzić Vanosa, bo lubią się śrubeczki poluzować.
maaaad
CYTAT(Dabrowsky94 @ Fri, 10 Jan 2020 - 11:24) *
Jak w każdej. Sprawdzić Vanosa, bo lubią się śrubeczki poluzować.

Tak jak piszesz - kolega w ostatniej chwili zajrzał, na szczęście.
bobr4
Rocznik ma znaczenie? Czy we wszystkich m3 e46 tak sie dzialo?
maaaad
https://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=89...69&start=60
BMW wypuściło poprawione śruby, więc zdawało sobie sprawę z kaszany, jaką odwalili.
KonradGT
Z tego co pamiętam to na łapach E46 jest za bardzo z przodu. Na M50/M52 E36 siada idealnie. Reszta 328i E36.
bobr4
Czyli na lapach z m52 siada tak ze nie trzeba kombinowac z umiejscowieniem skrzyni zf z 2.8?
Mis
Tak.
To ogólnie standard, że wsadzając silnik z e46 do e46 należy dać łapy e36 inaczej miska i wisko prawie bije o rzeczy przed nimi.
bobr4
To rozwiazuje duzo watpliwosci.
Jest ktos z mazowieckiego kto by ogarnal kabelkologie? Lub gdzies w PL zeby to bylo dobrze zrobione bez sztukowania.
Jakie moga byc koszta tej operacji?
Samochod do okazjonalnego jezdzenia, zadne tory, zawody itp.
Mis
Bracia Jagiełło?
Hyper-Tech Racing?
Michał Małecki z Poznania?
Aguirre
Na forum Bmw Sport zapytaj użytkownika timi-91
Robił takie swapy.Robiłem sterowniki dla niego swego czasu do takiego swapa w e36.
Andrzej87
Kolektor wydechowy od S54 powinien pasowac. Mi do M54 na łapach z E36 pasowal. Oczywiscie zostaly wymienione flansze, ale miejsce w pojezdzie jest to samo.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.