Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: S6 C5 Napędy
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Audi Sport
Heniek22
Cześć. Ile mocy zniosą oryginalna skrzynia i dyfer w S6 C5 2003r 340HP w serii ??
Kolejne pytanie jeżeli chciałbym zmienić na manula to czy wybór zestawu z 2,8 to dobry wybór jeżeli chodzi o przełożenia czy szukać czegoś np z A8 ??
i kolejne pytanie czy da się zrobić coś żeby seryjny automat szybciej mieszał biegami czy nic się z tego już nie da zrobić ??
Leo
Manual czy tip ?
Heniek22
jeżeli chodzi o wytrzymałość to tip
jeżeli o swap z auto na maual to czego szukać.
nomaster
Mam org skrzynię z S8 D2 jakbyś był zainteresowany tylko trzeba ją skręcić bo jest tylko połapana do kupy. Przełożenia na pewno fajniejsze niż z dizla.
Mis
Tip nie znosi za wiele, manual spoko.
lukas.g60
poszukaj bo pewnie bylo,ja do bcy wsadzilem FLT z 2.5tdi do tego sprzeglo z 3.0tdi,2 znajomych ma to w swoich ryskach moce ponizej 600km i 800nm i daje rade,takze w s6 bez problemu ogarnie,u ciebie mozesz dac sprzeglo z rs4 i bedzie najs
bloku
OEMowy TIP w S6 C5 wytrzyma maks 500niuta ale to też nie za długo. Manual robiony przez getraga też nie jest jakość super wytrzymały. Najlepiej kupić z RS4 B6 gdzie są 3 synchrony. S6 C5 miało ori manuala w przedliftach (S8 D2 też) gdzie były dwa synchro. Przełożenia są fajne ale warto zaopiekować się synchronizacją 2 i 3 biegu - one najczęściej padają.

Ceny tych skrzyń są...przesadzone choć można kupić i za 1,5k i sobie zrobić. Alternatywą jest skrzyna z 2,5 TDI ale jak dla mnie to przełożenia są z dupy.

Pytanie co chcesz zrobić z tym autem. Miałem i tipa i manuala i jak dla mnie nigdy to nie będzie wyścigówka bo ciężki klocek,ktory się nie prowadzi do 140km/h.
Heniek22
Auto na rodzinne daily. żadnych modów.
Przewałkowałem już trochę temat i zdecyduje się na rozwiązanie ze skrzynią z 03A z RS4. Wiąże się to z dorobieniem łap itp ale JHM wkładali takie skrzynie.
Jeżeli ma to być daily to będzie trzeba zmienić 6 bieg bo w tej skrzyni jest strasznie krótki.
lukas.g60
skrzynia ok,a co z reszta?wal pewnie nie bedzie pasowal,dyfer?luknij na fb na grupe v8 elite,z 2.5tdi masz wsio p&p.Bylo kilka skrzyn,jedne krotsze drugie dluzsze,na pewno cos dobierzesz
Heniek22
Tak nie pasuje wał jest do przeróbki ale wszystko nie jest aż tak skomplikowane i powinno działać. Łapy można na upartego kupić na JHM
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.