Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Kto nagwintuje plastikowy czujnik
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > BMW Performance
bobr4
Panowie, chce zalozyc ori czujnik temperatury z m52b28 do kolektora z m50b25.
B25 ma ten czujnik wkrecany a b28 wciskany.
Jest ktos na forum kto by mi nagwintowal ten wciskany zebym zalozyl go w kolektorze?

Po zrobieniu powinien wygladac jak w linku nizej.
Bylem w kolku sklepach i wszedzie mowia ze gwint jest chyba trapezowy i nie maja maszynek zeby ten rozmiar nagwintowac.
Mam obydwa czujniki jezeli potrzeba.

https://www.bimmerworld.com/Intake-Fuel/Int...nversion_2.html
deejey!
Przecież możesz dać ten czujnik w innym miejscu np. przy przepustnicy a tamtego nie ruszać.

Patrzyłeś w ogóle na średnice? Są zbliżone? Ile ciała ma ten plastik? Bo wygląda na mocno delikatny. A co jak się urwie i poleci na tłoki?
bobr4
Zerknij w link ktory wrzucilem.
Dokladnie taki jest nagwintowany.
Doladowania nie bedzie wiec nie sadze zeby sie urwal.
A jak go przy przepustnicy zalozyc?
Jest tempomat

Czym taki czujnik przeczyscic? Jest jakis maly nalot opar oleju a jak juz lezy to moze warto go przeplukac czyms co go nie uszkodzi.
deejey!
No widzę. Zebrane jest z dalszej części gdzie seryjnie są perforacje. Ja tam nie wiem, trochę mnie by to martwiło mimo wszystko. Ogarnie to pewnie każdy bysty tokarz.
scyzor
Koniecznie musi być plastikowy? Zawsze można przerobić ten z b25, kupić termistor ntc, wlutować w miejsce tego starego zaizolowac odpowiednio i tyle
Mis
Zakładasz czujnik z M50B20vanos IAT plug and play wkręcany z MS40 sterownika, ma identyczną charakterystykę jak M52 na MS41 i za 30zł nowym czujnikiem śmigasz...
bobr4
I to jest najlepsza rada.
Jakis numer tego czujnika albo link gdzie to mozna kupic?
Pan. B
Tak jak Miś pisze.
Charakterystyki czujnikow temp dolotu w ms41 i ms40.1 są takie same
Nr. Oem
13 62 1 730 035
bobr4
Dziekuje za nr OEM
Temat wyczerpany
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.