Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Fun Car z dużą dozą komfortu
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Off-topic > Kupujemy samochód eksploatacyjny
yotomeczek
Znajomy chce kupić autko do latania w trasy dla 2-3 osób.
Teraz jeździ Paskiem B5 1,9 TDI po programie 150KM.

Budżet 40-50tyś zł (max)
Założenia:
- auto ma dawać jakąś frajdę z jazdy (bardziej przyspieszenia niż zakręty, ale skręcać też ma nieźle)
- ma być komfort na gorszych drogach
- napęd 4x4 lub RWD
- dobry automat z możliwością ręcznej zmiany
- bagażnik na 3 osobowy urlop
- raczej benzyna albo jakiś aksamitnie pracujący diesel
- wiek - raczej nie starsze niż 10 lat

Na razie pod uwagę brane:
Skoda Superb 3,6 4x4
Volvo V70/XC70 turbo benzyna 2,5/3,0 4x4
Audi A6C6 z 3,0 TFSI
Hyundai Genesis?
Lexus?
Infiniti G?



Rufios
Poliftowe BMW E90 330d 245KM RWD
6s do setki, v-max 250km/h.
Spalanie 6-10l.
prez_s
CYTAT(Rufios @ Sat, 27 Jul 2019 - 14:07) *
Poliftowe BMW E90 330d 245KM RWD
6s do setki, v-max 250km/h.
Spalanie 6-10l.

Co do zasady dobry trop. Minusem bedzie automat 6hp, chociaż można usprawnić jego prace softem xhp, generalnie chwalonym przez użytkowników.
kompot
Żeby spełniało założenia to musi być kombi, bo bagażnik jest mały, ale ogólnie to przyjemny samochód, skrzynia jak wyżej - powiedziałbym przeciętna, ale na trasie radzi sobie lepiej niż w mieście (choć kluczowe jest to, że auto nie szarpie).
Rezor
Może 300C/Magnum/Charger z HEMI smile.gif. Miałem 300C w Touringu z AWD, kupiłem znowu tylko z większym silnikiem i jak dla mnie wozidło uniwersalne. Jak trzeba przewieźć tonę betonu, pobujać się po mieście, utrzeć nosa wariatowi w BMW na światłach, pojechać na plaże z rodziną, wybrać się w dalszą trasę, dostać się na działkę po dziurach...
yotomeczek
CYTAT(Rezor @ Mon, 29 Jul 2019 - 14:58) *
Może 300C/Magnum/Charger z HEMI smile.gif. Miałem 300C w Touringu z AWD, kupiłem znowu tylko z większym silnikiem i jak dla mnie wozidło uniwersalne. Jak trzeba przewieźć tonę betonu, pobujać się po mieście, utrzeć nosa wariatowi w BMW na światłach, pojechać na plaże z rodziną, wybrać się w dalszą trasę, dostać się na działkę po dziurach...


Jak to jedzie z V8?
Jak skrzynia?
W trasie jakie spalanie?
Z rudą 300C nie ma problemu?
Rezor
Jedzie bardzo dobrze. Przy awd po mieście lekko mam 50 jak inni dopiero ruszają.
Ze skrzynia jest problem bo fabrycznie długo myśli. Kupiłem Predator, wygrałem poprawkę i jest spora różnica.
W dłuższej trasie z v8 jeszcze nie byłem. Ale 260kph już mi się udało stuknąć smile.gif
Spalanie LPG najwyższe to 27l w totalnych korkach i wygłupach. Średnio w mieście 19l w trasie jeszcze nie wiem. Trzeba wziąć poprawkę że mam coś nie tak z instalacją bo przy podobnej jeździe na benzynie mam rozjazd ~22l LPG ~16l pb95.
Jeszcze jedno: jeżdżę bez mds. Wyłączyłem na próbę i raz że lepiej się jedzie, a dwa nie widzę różnicy w spalaniu smile.gif
prez_s
CYTAT(kompot @ Sun, 28 Jul 2019 - 22:12) *
Żeby spełniało założenia to musi być kombi, bo bagażnik jest mały, ale ogólnie to przyjemny samochód, skrzynia jak wyżej - powiedziałbym przeciętna, ale na trasie radzi sobie lepiej niż w mieście (choć kluczowe jest to, że auto nie szarpie).


To już każdy musi ocenić samemu w kontekście swoich potrzeb. Ja nie miałem problemu ze spakowaniem bagaży 3 osób na wyjazd do E92 i uważam je za bardzo pakowne o ile nie masz potomstwa:)
hubi91
Jedyne ułatwienie to że przy passacie b5 1,9 tdi każdy samochód będzie wydawał się funcarem wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.